Forum: Gastronomia. Czy na tym można zarobić? Pomysły

14.02.2017
wypowiedzi: 2
*.icpnet.pl

Oczywiście, że się da! Sam prowadzę niewielki lokal gastronomiczny i muszę przyznać, że daję radę! Jedyne co to trzeba mieć pomysł i mocne nerwy! No i proszę pamiętać, że to nie jest praca na etat - właściciel przychodzi pierwszy i wychodzi ostatni! I proszę pamiętać, że bardzo ważnym miejscem w resturacji jest łazienka - goście cenią sobie kiedy jest czysta, zadbana, dobrze wyposażona. Nauczyłem się tego na własnej skórze, stąd ostatnio uzupełniałem wyposażenie o różne akcesoria: https://www.ole.pl/category/wyposazenie-lazienek-publicznych

15.02.2017
wypowiedzi: 7
*.ssp.dialog.net.pl

Ja bym się w to nie pakowała, dość ciężko jest się wybić i wyjść na prostą. Nierzadko zdarza się, że trzeba interes zamknąć, bo po prostu się nie kręci. Warto też, żeby osoba zakładająca biznes znała się na tym, jak branża wygląda od środka. W tym również "nie spełniam wymagań".

24.02.2017
wypowiedzi: 79
*.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jasne, że można na tym zarobić. Jeśli ma się pomysł, pracowników i serwuje się dobre jedzenie, to jest dużą szansa, że się powiedzie. No i jest jeszcze kwestia dobrego systemu POS. To znacznie ułatwia zarządzanie, a też jakość obsługi klienta jest na wyższym poziomie. Jeśli chodzi o systemy POS to ja polecam: http://www.gastro.pl/poznaj-gastro/gastro-pos

01.03.2017
wypowiedzi: 16
*.play-internet.pl

Pewnie, że można zarobić na gastronomii ja mam już drugą małą restaurację. Udało sie. Wiadomo kilka lat trwało nim się odbiłam finansowo ale ...

Ważne by wytrwać. Ze swej strony mogę wam polecić producenta wysokiej jakości urządzeń gastronomicznych Gort Z Białegostoku  http://gort.pl/. My się tam zaopatrujemy

07.03.2017
wypowiedź: 1
*.48.235.37.in-addr.arpa

Moim zdaniem przy prowadzeniu lokalu gastronomicznego (czy jakiegokolwiek innego skierowanego zbiorowo do konsumentów) istotne jest, aby lokal wyposażony był w pewne udogodnienia takie jak np. darmowe WiFi, dostęp do codziennej prasy (czy to w formie papierowej, czy elektronicznie), jakieś akcje lojalnościowe, zniżki, może jakiś system ładowania telefonów (np. indukcyjnie), gniazda do ładowania laptopów, itp. itd. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach poza dobrym jedzeniem i lokalizacją, to jest mus. Szczególnie, że nie wszyscy restauratorzy o to dbają.

11.03.2017
wypowiedź: 1
*.234.pxs.pl

Witam, posiadam nowy gastronomiczny produkt fraczyzowy, nie pizza, nie makarony, nie pierogi. nie hamburger i nie kebab ;) totalnie nowy produkt w Polsce aczkolwie znany w EU. Nasze hasło  "smaczne, zdrowo i tanio". Patent już zarejestrowany. Oferujemy bardzo korzystne warunki finansowe pierwszym fraczyzobiorcom. Inwestycja ok. 50.000 zł. dla małych i średnich lokalów. Zapraszamy do kontaktu, kom.790328730 

18.03.2017
wypowiedzi: 4
*.cable.net-inotel.pl

Cóż mogę powiedzieć skoro Pani Izabela Wiśniewska pisze "biznez" a nie " biznes" ... Najpierw do szkoły nauczyć się języka ojczystego a potem do "biznezu"

21.03.2017
wypowiedzi: 79
*.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jasne, że można na tym biznesie zarobić. Ale jest to trudne, bo teraz wymagania i oczekiwania wobec restauracji są wysokie. Nic w tym dziwnego, skoro konkurencja nie śpi. W ogóle dobrym pomysłem jest postawienie na system POS. Co to jest POS? Jest to system, dzięki któremu proces sprzedaży skraca się do aboslutnego minimum. Ja polecam: http://gastro.pl/gastro-pos/

29.03.2017
wypowiedzi: 25
*.10.74.184

Dla mnie odkryciem jest kuchnia japońska i jej przyprawy zwłaszcza sos teriyaki

06.04.2017
wypowiedzi: 16
*.play-internet.pl

Dla mnie najlepsza jest pizza, prawdziwa włoska pizza. Wiaomo trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt, piec...U nas jest piec zamawiany w Tanake, bardzo dobry sprzęt do gastronomii mają https://www.tanake.com.pl/sklep/pizzeria

20.04.2017
wypowiedzi: 45
*.play-internet.pl

Jeśli chodzi o wyposażenie takiego lokalu, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://sklep.technica.pl/rekawice-ochronne . Można tam zakupić praktycznie wszystko. Takie kompleksowe zakupy pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

21.04.2017
wypowiedzi: 2
*.173.203.228

Warto rozważyć otwarcie firmy gastro-kurierskiej w oparciu o naszą franczyzę Stava.

Zamiast otwierać setną restaurację w mieście można zarabiać na dowozach jedzenia z pozostałych 99-ciu do ich klientów. Usługa Stava jest dla restauracji tańszą i wygodniejszą alternatywą do zatrudniania własnych kierowców. 

Udostępniliśmy ofertę franczyzową w marcu 2017 ale działamy na tym rynku od 3 lat. Franczyzobiorca dostaje wyłączność na swoje miasto więc warto się spieszyć. Najatrakcyjniejsze miasta za chwilę mogą być zajęte.

26.04.2017
wypowiedzi: 41
*.83.30.202

Szanowni Państwo,

 

Oferuję profesjonalne doradztwo finansowe osobom zainteresowanym franchisingiem. Pomagam w zdobyciu środków na otwarcie działalności, dalszą inwestycję lub zamieniam aktualne zobowiązania na tańsze.

Kluczowymi produktami, z których korzystają moi Klienci to:

- kredyt gotówkowy do 200 tys. PLN bez zabezpieczenia na dowolny cel

- kredyt inwestycyjny z zabezpieczeniem hipotecznym do 30 mln PLN

- kredyt obrotowy lub kredyt w rachunku na bieżące wydatki firmy

 

W razie pytań jestem do dyspozycji pod danymi kontaktowymi poniżej.

daniel.zarzecki@db.com

Tel. 533 383 003

 

Z wyrazami szacunku

Daniel Zarzecki

Mobilny Doradca Kredytowy

27.04.2017
wypowiedzi: 6
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Warto też postawić na fajny wygląd knajpki. Nie ma moim zdaniem nic gorszego i bardziej zniechęcającego do jedzenia, niż dworcowe jadłodajnie, ktore wygladają jak bary mleczne z głębokiego PRL-u. Dlatego warto reklamować się nie tylko np. informacjami o dobrym i wartościowym jedzeniu z najlepszych produktów, ale zachęcać wystrojem lokalu. Nie ma co liczyć na samą lokalizację.

21.06.2017
wypowiedzi: 2
*.82.24.25

Oczywiścię, że można zarobić. Sam mam małą gastronomie. Wszystko zależy od tego za ile i skąd bierzemy piece. Ja osobiście zaopatrzam się na stronie https://multigastro.pl/ wydaje mi się, że tam mają najniższe ceny.

29.06.2017
wypowiedzi: 45
*.jmdi.pl

Jasne, że można na tym zarobić ale duże znaczenie ma także sprzęt na którym pracujesz bo dzięki niemu możesz wprowadzać różne innowacje, a klienci z reguły lubią takie rozwiązania. Ciekawą ofertę produktów, które idelanie sprawdzą się w każdej firmie związanej z gastronomią ma firma http://restoquality.pl/. Działają na rynku już wiele lat i mają ugruntowaną pozycję oraz pozytywne opinie wśród klientów. 

04.07.2017
wypowiedzi: 3
*.113.introlan.pl

Myślę, że można by było spróbować śmiało z jakimiś fast foodami. Ja zastanowiłbym się np. nad otworzeniem lokalu z meksykańskimi fast foodami typu burito, czy tortille.

27.07.2017
wypowiedzi: 2
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

W tym biznesie da się sporo zarobić. Są takie elementy w których mógłbyś być konkurencyjny. Np wyposażenie gastronomii. Na to zawsze będzie zapotrzebowanie, lokali wciąż przybywa. Jest kilka firm w kraju się tym zajmuje, jeśli odpowiednio byś się wybił, zyski miałbyś spore. 

10.08.2017
wypowiedzi: 10
*.adsl.inetia.pl

Jak już wspomnieli poprzednicy - tak, jak najbardziej da się zarobić, chodzi przede wszystkim o wbicie się w odpowiednią niszę i edukowanie klientów. Warto też zainwestować w odpowiednie wyposażenie gastronomii - przykładowo do kupienia tutaj: https://gastrosalon.pl/

12.09.2017
wypowiedzi: 50
*.181.117.18

Zgadzam się, że w gastronomi trzeba zainwestować w dobry sprzęt oraz znaleźć swoją niszę. Warto ciągle dążyć do udoskonalenia. Nie można pozostawiać w miejscu, bo ktoś w końcu nas przegoni i w konsekwencji zostanie się z niczym. Polecam zainwestować w system POS inaczej też zwany Poster. Jest to system automatyzacji, który pozwala odejść od papierowego systemu raportowania .działalności. Prowadzenie całej dokumentacji, inwentaryzacji, drukowanie rachunków, rozbijanie paragonów, to wszystko jest możliwe tylko przy naciśnięciu jednej ikony na ekranie. Taki system można dostać na   https://joinposter.com/pl . Bardzo ułatwiają one pracę kelnerów, ponieważ tak naprawdę wszytko mogą robić przy stoliku klienta. I przyjmować zamówienie i wklepywać rachunek, który potem wydrukuje się na drukarce, a także przyjmować płatności. Wystarczy mieć tylko iPada. To jest krok w przyszłość. I już niedługo większość lokali będzie z tego lub podobnego systemu korzystać. Warto nie zostawać w tyle, bo wiadomo jak to się kończy

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.