Forum: Inwestycja w stację paliw

23.04.2010
wypowiedzi: 5
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam! Mam ok 2h ziemi przy ruchliwej trasie, byłaby to bardzo dobra lokalizacja na stację paliw,parking dla TIR-ów gdzie również można by było coś zjeść ale jak większość zjadaczy chleba brak funduszy na rozkręcenie interesu.Moje pytanie jest takie: czy wkład własny na założenie stacji benzynowej (franczyza ) zawsze będzie wymagany czy może wystarczy dobre miejsce,pomysł,operatywność i pracowitość.

24.04.2010
wypowiedzi: 172
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

O ile wiem (mój przyjaciel ma stację paliw), do pomysłu trzeba jeszcze "dołożyć" kilkadziesiąt milionów złotych:-))

24.04.2010
wypowiedzi: 172
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

ups... miało być napisane tak: kilka(dziesiąt).

24.04.2010
wypowiedzi: 5
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

no właśnie ok 200tys dla mnie to utopia

25.04.2010
wypowiedzi: 5
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam,

 

Tak się składa, ze piszę pracę mgr na temat franczyzy stacji paliw. Poza ziemią, potrzeba minimum 2,5 mln złotych netto.

Przy okazji zapraszam do wypełnienia ankiety:

http://www.ankietka.pl/ankieta/39575/ankieta-na-temat-stacji-paliw-w-polsce.html

 

26.04.2010
wypowiedzi: 172
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Z tego co wiem, 2.5 mln zł nie wystarczy na zakup odpowiednich zbiorników na paliwo a gdzie reszta infrastruktury? a gdzie koszty robót ? a koszty zezwolenia? (teraz tylko ryby nie biorą - wiem coś o tym - jestem  przy okazji dość dobrym wędkarzem):-))

26.04.2010
wypowiedzi: 13
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Stacja Orlen (nie wiem czy prowadzi jeszcze "sprzedaż franczyzy") , ale kiedy ją prowadziła otwarcie takiej stacji wraz ze sklepem z art. spożywczymi i motoryzacyjnymi (jak każdy większy Orlen) to koszt ok 3,5 mln zł. 

Można się zdziwić ile trzeba czekać na pozwolenia dot. otwarcia takiej stacji :) 

26.04.2010
wypowiedzi: 5
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Racja, 2,5 mln może być mało.

Dystrybutory można wziąć w leasing,ale ... to i tak duże sumy. Sporo zapłacimy też za nawierzchnie, pasy włączenia/wyłączenia, itp.

26.04.2010
wypowiedzi: 5
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

No to moje marzenia się nie ziszczą ale dzięki za wpisy.

27.04.2010
wypowiedzi: 13
*.master.pl

Zamiast stacji paliw zrób parking dla TIR'ów + jakiś bar + sanitariaty i działaj. Inwestycja mniejsza niż przy cpn'ie.

27.04.2010
wypowiedzi: 5
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

No tak, masz rację nad tym też się zastanawiałam ale to też po przeliczeniu są ogromne koszty zaczynając od przygotowania terenu na barze kończąc, dlatego pomyślałam o franczyzie.

28.04.2010
wypowiedzi: 172
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeżeli grunt jest atrakcyjny, lilka, to go sprzedaj i kup sobie  działający "biznesik", na którym będziesz się znała i z którym sobie poradzisz. Przecież nikt "normalny" nie zainwestuje kilku milionów złotych  w teren który nie jest jego własnością.

11.09.2014
wypowiedzi: 188
*.centertel.pl

Myślę, że to dobry pomysł, ale musisz zaopatrzyć się w dobre oleje silnikowe. Tak naprawdę najwięcej zarabia się na takich rzeczach, a nie na samym paliwie.

27.10.2016
wypowiedzi: 188
*.play-internet.pl

Prawda jest taka, że budowa stacji paliw może wydać się poczatkowo bardzo skomplikowana. Jeśli jednak zdecyduejmy się powierzyć to zadanie np. firmie BS4, to nie musiemy się niczego obawiać. Warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem.

09.01.2017
wypowiedzi: 2
*.dynamic.gprs.plus.pl

Wiele firm właśnie decyduje się na montaż własnych stacji paliw albo po prostu dystrybutorów, które podają paliwo. Jest to dobre rozwiązania, bo nie traci się czasu na tankowanie na mieście. Na pewno warto mieć też namiar do firmy, która taki osprzęt serwisuje oraz legalizuje. Tu zerknijcie sobie na Mar-Serwis http://www.mar-serwis.com/

21.09.2017
wypowiedzi: 33
*.play-internet.pl

Potrzrba strasznie dużo kasy na rozkręcenie stacji paliw.

03.10.2017
wypowiedzi: 4
*.toya.net.pl

Stacja benzynowa to inwestycja z budżetem pewnie powyżej 500-600 tyś, oczywiście wszystko zależy od tego jak duża ma być stacja, i jak bardzo rozbudowana - dokładnie się na tym nie znam, sam prowadzę biznes powiązany tematycznie bo wulkanizacja. Wszystkie informacje możesz znaleźć w necie na temat budowy stacji i wymagań, gdybyś szukał więcej to sprawdź sobię firmy takie jak paltech, ucont albo stacon. Tą ostatnią znam z tego, że budowała stację w moim mieście, tutaj http://stacon.pl/realizacje/realizacje-budowlane/ będziesz miał ich realizacje, a realizacje paltech możesz tutaj zobaczyć: http://www.paltech.pl/galeria,pl,nasze-realizacje.html

17.12.2017
wypowiedzi: 71
*.dynamic.chello.pl

Przyda się namiar na firmę od wykonywania powłok ochronnych betonu na stacjach paliw. U nas była to firma KBS Diament-Serwis z Psar z okolic  Będzina  http://kbsdiament.com.pl/  Z usług jesteśmy zadowoleni, firma solidna. 

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.