Forum: Przyznawalność kredytów rośnie rozważam więc otwarcie placówki Banku BPH 1475

Ink. 24.04.2010 *.aegv214.neoplus.adsl.tpnet.pl

15
Jestem zaintereoswanyu otworzeniem placowki partnerskiej Banku PBH, kryzys juz powoli mija więc przyznawalność kredytow rośnie a usługi finansowe powinny coraz lepiej sie sprzedawać, miasto ma okolo 25 tyś mieszkanćow i  konkurencje w postaci BZ WBK, PKO, Kredyt Bank, BŚ no i niedawno otwarta placówka Getin która od dłuższego czasu całkiem dobrze sobie radzi, wiec nie jest tego przesadnie dużo, dostępna jest lokalizacja dokładnie w centrym, czynsz wyniesie okolo 4 tyś m-c, pytanie skierowane do odob prowadząych lub mających styczność z tego typu dzialalnościa czy jest to opłacalne w dzisiejszych czasach?, czytałem bardzo dużo na temat placówek na tym forum jak i na innych bardzo dużo jest komentarzy negatywnych ale równie sopro dopatrzyłem sie pozytywnych,Pracowałem juz w Banku jak i w innych instytucjach, mam sopre doświadczenie w sprzedaży z sukcesami, może takie doświadczenie sie przydaje w tego typu dzialalności, na razie nie wiem dlatego byłbym wdzięczny za cenne rady,a może pomyśleć o innym Banku?

lilka 24.04.2010 *.bch179.neoplus.adsl.tpnet.pl

5

Powiem Ci tak: ja pracuję w BPH od roku i to jest kicha na twoim miejscu stawałam bym na Alior lub PKO BP. Aloior dlatego że jest bankiem rozleklamowanym a to ludzie "łykają" a PKO BP dlatego,że jest bankem z tradycją. BPH po fuzji nic sobą nie reprezentuje zwłaszcza w małych miejscowościach jak podejżewam chce zdobyć w danym momencie tylko jak największy depozyt, kredyty uwala jak leci.Może w pacówce partnerskiej jest trochę lepiej ale pracować w nowym oddziale banku w małej miejscowości to porażka.

Pozdrawiam!

Wojtek eS 25.04.2010 *.adfn92.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

Z tego co się obecnie dzieje na rynku usług finansowych, to uważam, iż BPH to najwłaściwszy wybór, chcą być 5 tym bankiem w Polsce i są bardzo zdeterminowani :)

Ink. 25.04.2010 *.acdm95.neoplus.adsl.tpnet.pl

15
Z kredytami jest problem chyba na razie wszędzie ale to stopniowo mija, agencje PKO są dwie lub 3 ale problem w tym że w większości ludzie chcą tam robić tylko wpłaty bo po inne rzeczy zazwyczaj się kierują prosto do oddziału, zastanawiałem się jeszcze nad Eurobankiem mają bardzo ładnie opisaną pomoc w pierwszych sześciu miesiącach a wiadomo na początku się prawie zawsze dokłada dużo reklam ostatnio leci TV, na początku wybrałem BPH ponieważ dobrze mi sie kojarzy ta nazwa, maja w miarę dobre kredyty gotówkowe ale tylko według kalkulatora w porównaniu z innymi bankami:p jak to jest naprawdę to nie wiem, a ktoś ma doświadczenie w prowadzeniu i otwieraniu podobnego biznesu?, z jakimi kosztami musiał bym sie liczyć ale nie z otwarciem tylko właśnie z tym rozruchem? czyli kiedy placówka będzie przynosić dochód równy kosztom?

Ink. 26.04.2010 *.aom70.neoplus.adsl.tpnet.pl

15
Jesli ktos miałby jakieś informacje związane z tego typu działalności a nie chce pisac o tym na forum prosze również o wysłanie do mnie wiadomości

credo 26.04.2010 *.dyg225.neoplus.adsl.tpnet.pl

76

na portalu fenicjanie jest też oferta odstapienia placówki partnerskiej bph

A to że BPH pomaga swoim partnerom to jest bardzo chwalebne, chociaż pomoc nie jest bezzwrotna

misiek002 26.04.2010 *.afit115.neoplus.adsl.tpnet.pl

13

Rozreklamowany to jest Eurobank! Mają b.dobry marketing i dobrą ofertę.  

Ink. 26.04.2010 *.aom70.neoplus.adsl.tpnet.pl

15
Eurobank rzeczywiście jest bardzo mocno reklamowany ostatno co dziala tylko na kożyszć, rownież bardzo dobrze jest oceniana franczyza ponieważ z tego co pisza na stronie w razie problemow w pierwszych 6 m-cach pokrywają część kosztow operacyjnych, natomiast jeśli chodzi o placowke do odstapienia to podejrzewam ze przejęcie takiej placowki bedzie tylko odrobine tańsze, z tym że nie znam tamtego rynku, skoro jest do oddania to coś musi być nie tak albo lokalizacja albo cos innego, jest juz reputacja tej placowki, nie wiem czy pozytywna czy negatywana i to jest kolejne ryzyko z tym związane. Dlatego wolał bym w dalszym ciagu mimo ze troche droższe sprobowac otworzyć placowke w swoim mieście ponieważ rynek dość dobrze znam

credo 26.04.2010 *.dyg225.neoplus.adsl.tpnet.pl

76

Myslisz o aliorze, przeczytaj;

http://www.franczyzawpolsce.pl/aktualnosci/temat-tygodnia/2113-alior-bank-ujawnia-kulisy-budowy-sieci

szczegolnie komentarze na dole strony,

a jak chodzi o euro to sprawdz czy w twojej miejscowosci nie maja placówki na zbyciu

http://www.eurobank.pl/prowadz-swoj-bank,96,145.html

Ink. 26.04.2010 *.aafh225.neoplus.adsl.tpnet.pl

15

Jesli chodzi o przejęcie oddziału Eurobanku to dawno temu już tą opcje przeanalizowałem i jest taki oddział ale w sąsiednim mieście i chyba znam powód dla którego jest do oddania, powód jest prosty, koszmarna lokalizacja Banku, praktycznie na skraju miasta, więc nie widze powodu zeby sie tym interesować, jeśli chodzi o Alior to odnosze wrażenie że nie wszyscy ale duża część osob tam wypowiadających sie myślała o placówce partnerskiej jak o kurze znoszącej złote jajko przy małym wysiłku, problem jest w tym ze tak samo placówka partnerska Banku jak i kazdy inny biznes wybaga ogromnego nakładu pracy, reklamy, a przedewszystkim szukania klientów, czytając materiały o tej działalności znalazłem bardzo ciekawą wypowiedz, po otwarciu placówki lub punktu kredytowego najpierw zwalają sie ludzie którzy nie mogą dostać nigdzie kredytu próbują szczęscia w nowej placówce, a nóż sie uda, i najprawdopodobniej stąd sie bierze własnie ta ogromna liczba odrzuconych kredytów, bo nie wierze zeby normalny człowiek z czystą historia kredytową miał problem, chociaż rzeczywiście kryzys nadal jest w tle i takie przypadki sie zdarzaja szczególnie u osob bez historii. Druga sprawa to czas otwarcie, jeśli ktoś nie zxna rynku usług finansowych to napewno nie qwie kiedy zaczyna sie sezon ta takie usługi, jeśli otwarcie przypadnie po sezonie no nawet kosmicznym wysiłkiem sie nic nie osiągnie ponieważ zainteresowanie ludzi takimi usługami jest po prostu znikoma.

iks 27.04.2010 *.aatt71.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
Ciekawa hipoteza Ink. Bankowość do działalność sezonowa... no no, może powinieneś pomyśleć o sprzedaży lodów?

Ink. 27.04.2010 *.brm131.neoplus.adsl.tpnet.pl

15
Nie rozumiesz, tak jak w każdym biznesie sa okresy o wiekszym zainteresowaniu klientow pewnymi produktami, nawet sklep spożywczy ma sezon bardzo wysokiej sprzedaży no i czasy bardzo niskiej, sklepy meblowe, RTV, Telewizja cyfrowa, Salony GSM nie wiem co jeszcze wymienić, te wszystkie działalności cechuja sie tym że człowiek nie wydaje a w przypadku klienta banku nie pożycza cały rok sa po prostu sezony, skad to wiem?, część to doświadczenie zawodowe, a pozostała wiedza to znajomi prowadzący własnie w/w działalności skoro jest sezon sprzedażowy (sezon sprzedażowy jest naukowo udowodniony że istnieje) czyli ludzie wydają wiecej pieniedzy to jak myślisz skąd mają pieniądze?, część pewnie zbierała, część kupuje na raty ale część weżmie kredyt, nie zdając sobie sprawy z takich rzeczy, nie interesując sie dokładnie jak ten rynek dziala, specyfika rynku, gdy omijasz rzeczy pozornie nie istotne prowadząc interes po prostu zdajesz sie na szczęście.

Ink. 27.04.2010 *.brm131.neoplus.adsl.tpnet.pl

15
Może jednym z czynników upadku placowek partnerskich jest po prostu niewiedza włascicieli?, ja mam możliwośći i pieniądze żeby otworzyć placówke teraz, ale togo nie robie i na razie nie zamierzam, chcialbym jak najwiecej dowiedzieć sie o specyfice tego rynku, co jest najważniejsze w tego typu dzialalności, na co zwracać najwiekszą uwage i dlatego własnie chciałbym rozwinąć ten wątek na forum

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.