Forum: Ogródek piwny - sposób na szybki zysk ? 1475

Szoku 18.11.2010 *.arq198.internetdsl.tpnet.pl

3

Witajcie,

Mam zamiar u siebie w mieście (100,000 mieszkańców) odpalić Ogródek Piwny. Mam kilku znajomych, którzy prowadzą takie interesy w większych miastach na, że tak powiem zadupiach i interes się kręci. Jest to co prawda sezonowy biznes, ale podobno przynosi niezłe zyski. Mam miejscówke w centrum mojego miasta. Nie ma u nas ogródka piwnego. Chce tam zrobić browar + inne alko, kiełbaski, kebab, fast food. Jak myślicie wypali taki interes ? Znajomi twierdzą, że koszty na start były niewielkie a po kilku miesiącach kasa się zwróciła. Jeżeli jest na forum ktoś kto prowadził lub prowadzi ogródek piwny prosze o komentarze. Z góry dzięki za komentarze które są nie w temacie lub nie wnoszą nic istotnego a prosze o te które pomogą mi podjąć decyzje o starcie z tym interesem.

Pozdrawiam

juventinio2603 18.11.2010 *.apn-77-112-76-78.dynamic.gprs.plus.pl

59

Witam, piszesz ze koszty sa male, otoz chyba nie liczyles tego.

postawienie drewnianego "domku" + lawki meble drewniane to juz koszt min.50tys no chyba ze chcesz same parasole+lawki i tylko bude na bar za 20tys

koncesja w zaleznosci od alkoholu, papierosy? liczmy jakies 5-10tys

same pozwolenia, doprowadzenie wody i energii to duzo pieniedzy

ok 70tys za interes na pol roku dzialalnosci a za taka kwote to juz mozna fajna franczyze wybrac i to na caly rok. 

iks 19.11.2010 *.aauy139.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
Tylko że z ogródka wszystko (poza podatkami) ma dla siebie a  przy franczyzie? Franczyzodawca też "musi żyć"...

Szoku 22.12.2010 *.arq198.internetdsl.tpnet.pl

3

Inwestycje już rozpocząłem. Jestem w trakcie podpisywania umowy z Urzędem Miasta na dzierzawe terenu. Koszty rozkladaja sie nastepujaco :

- woda i prąd są na działce więc, tylko musze zrobić przyłącza (max 2-3 tys za cała robote z materiałem)

- drewniana budka o której wspomniał kolega to poprostu altanka którą kupie w Leroy Merlin za 3 tyś... o dość dużych rozmiarach

- jestem w trakcie rozmow z browarem odnosnie wyposazenia w stoliki i parasole i lawki calego terenu

- kolejny koszt to koncesja, pracownik, reklama i tyle

 Po tym wszystkim moge startowac z ogrodkiem piwnym, dodatkowe koszty to te zwiazane z dodatkowa dzialalnoscia tj fast food. Zastanawiam sie czy startowac z tym odrazu czy nie. Koszty ogolnie nie sa olbrzymie a juz napewno nie przekrocza 20 tys zl, a mysle ze 1 miesiac przyniesie spore zyski.. chyba zaden inny interes nie da takich zyskow. Pozatym mam juz pomysl jak poradzic sobie z tym interesem w zimie.

Pozdrawiam - odezwe sie po nowym roku jak dogram wiekszosc spraw.

iks 22.12.2010 *.dno223.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
Widzę, że "przeszła" Ci ochota na franczyzę (i słusznie) - będziesz "Panem na włościach". Teraz pomyśl dobrze nad wyborem nazwy ( to bardzo ważne)  dla swojego ogródka. Jeśli "trafisz" klienci będą lgnęli jak muchy do miodu. Krótka, łatwa do zapamiętania (i moim zdaniem czysto polska) nazwa, to może być strzał w "10". Powodzenia....

pinoqio 24.01.2011 *.aeoa68.neoplus.adsl.tpnet.pl

4

Witam ..,

Czy kolega Szoku może coś dalej o swoich perypetiach w sprawie organizacji ogrodka piwnego/pubu letniego napisać ??

Pozdrawiam

Pinoqio

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.