Forum: Chcę założyć stację paliw

12.12.2010
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

witam mysle postawic cpn z dotacji unijnych . mam pytanie co mam spelniac ? ile moge dostac pieniedzy ?

13.12.2010
wypowiedzi: 94
*.160.203.24

aby postawić cpn, trzeba 8-10 mln, jesli oczywiście masz grunt, i wszystkie pozwolenia środowiskowe.

i to bedzie  przeciętny cpn, Jęśli to tego porządną restaurację to jeszcze 1,5 mln.

unia daje subwencje, ale chyba zdajesz sobie sprawę, że najpierw musisz zainwetować 100% własnych pieniędzy , a potem unia ci zwróci ok 40-60%.

więc trzeba mieć wagon pieniędzy

13.12.2010
wypowiedzi: 59
*.realestate.net.pl

dokladnie tak jak pisze PiotrDrugiPiotr trzeba miec duzo pieniedzy i najpierw wykladasz swoj kapital pozniej Unia zwraca ok50% zalezy od programu.

13.12.2010
wypowiedzi: 172
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Od programu i od... konkurencji. W ten biznes nie tak łatwo wejść jak się wydaje.

13.12.2010
wypowiedzi: 13
*.adsl.inetia.pl

dodam tylko, ze istnieje mozliwosc pozyskania funduszy unijnych co nie oznacza wcale 100% pewnosci, ze taka dotacje sie otrzyma. To jest dosc dlugi i skomplikowany proces :przygotowanie wniosku wraz z cala potrzebna dokumentacja radze zlecic firmie zajmujacej sie tym na codzien (to kosztuje ale jest 95% pewnosci, ze wniosek nie zostanie odrzucony juz na wstepie z powodu dziwnych brakow) nastepnie jesli nie ma zadnych zastrzezen co do wniosku i calej dokumentacji odpowiednia komisja podejmuje decyzje komu (ze wszystkich zlozonych wnioskow a jest ich nie malo) i w jakiej kwocie zostana udzielone dotacje (bo trzeba tez wiedziec, ze niekoniecznie komisja musi przyznac 100% srodkow wskazanych we wniosku) 

24.01.2011
wypowiedzi: 3
*.internetdsl.tpnet.pl

i tutaj panowie sie mylą co do ceny... kilka lat temu firma w której pracuje postawiła stacje paliw na sporym gruncie i to przy krajowej drodze, wybudowanie od podstaw takiej stacji to koszt okolo 3,5-5 mln, w zaleznosci od tego czy masz swoj grunt czy nie, co prawda czesc prac budowlanych wykonywala nasza firma, ale tak to mniej wiecej wyglada....

27.10.2016
wypowiedzi: 117
*.play-internet.pl

Uważam, że stacja paliw jest idealnym pomysłem na biznes. Zarabia się nie tylko na sprzedaży paliwa, ale również na jedzeniu czy towarach, który mamy w sklepie. Jeśli zabroniony będzie handel w niedzielę, to zysk będzie jeszcze większy. Z tego co wiem, to budowa stacji paliw nie zajmuje zbyt wiele czasu.

16.12.2016
wypowiedzi: 35
*.play-internet.pl

Myślę ,że warto założyć serwis samochodowy Możesz podpatrzeć jak to wygląda w praktyce u bińkowskiego w Radomiu http://www.binkowski.suzuki.pl/ Ich serwis mieści się na ul. Chrobrego 22 , mają tam całkiem ciekawą ofertę i dobrych fachowców. 

16.12.2016
*.dynamic.chello.pl

Oj to naprawdę wysoko sobie poprzeczkę stawiasz. To bardzo skomplikowany biznes, wiele pozwoleń trzeba, duży kapitał. Nie wiem czy dofinansowanie tu coś pomoże? Czy nie lepiej zacząć od czegoś mniejszego, może jakiś handel? Możesz wziąć dofinansowanie z Urzędu Pracy, czytałam o tym na https://www.ideabank.pl/dotacje-na-zalozenie-firmy-z-powiatowego-urzedu-pracy , a jak sie rozkręcisz nabierzesz doświadczenia, to wtedy startuj z stajcą :)

19.12.2016
wypowiedzi: 3
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pieniądze to nie wszystko, bo wiadomo skoro liczysz tylko na dotacje unijną i że włożysz tylko 10 procent to sorki. Ale po drugiej stronie jest lokalna władza. U nas klient miał kasę, miał chęci, miał lokalizacje, ale wprowadzili mu w zagospodarowania strefę ujęcia wody i lipa.

09.01.2017
wypowiedzi: 2
*.dynamic.gprs.plus.pl

Znam kilka osób, które zarabiają na życie w ten sposób i dobrze sobie radzą. Trzeba sporo wymogów spełniać, ale jest na to pewno na plus robota. Warto mieć kontakty, jak http://www.mar-serwis.com/ żeby w razie kłopotów ze sprzętem móc sprawnie wszystko naprawić.

12.01.2017
wypowiedzi: 15
*.internetia.net.pl

a stacja paliw przy supermarkecie?

14.01.2017
wypowiedzi: 28
*.dynamic-zab-01.vectranet.pl

~bohdan: to jest bardzo dobrym pomysł, ale trzeba znaleźć odpowiedniego franczyzodawdce który udostępni akurat taki model biznesowy

15.01.2017
wypowiedzi: 15
*.internetia.net.pl

no to chyba jest tylko opcja taka, że przy danym markecie stacja tego samej firmy, chyab inaczej się nie da.

15.01.2017
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

A czy nie jest czasami wymagana koncesja na sprzedaż paliw? Na forum http://dyskusja.com.pl/ toczyła się bardzo podobna dyskusja. Jej zwieńczeniem było niestety stwierdzenie, że otworzenie własnej stacji paliw to niestety nielada problem...

28.03.2017
wypowiedzi: 20
*.10.74.184

Wiecie może gdzie można kupić tanio takie regały warsztatowe

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.