Forum: Franczyzodawca wykorzystuje swoją pozycję. Co zrobić? 1475

Bipek 28.12.2010 *.omf186.internetdsl.tpnet.pl

1

Porwadzę stację paliw dla dużego koncernu na podstawie umowy franchisingu. Koncern płaci mi prowizję od sprzedanego litra paliwa po stawce ustalonej 10 lat temu, Ja za to płacę prowizję dla operatora kart płatniczych za sprzedaż paliwa na karty płatnicze. Im droższe paliwo więcej prowizji. I tak doszło do sytuacji, że prowizja którą otrzymuję od koncernu za sprzedaż ich paliwa nie pokrywa kosztów prowizji dla operatora kart płatniczych. Dopłacam ok. 2gr do każdego litra zakupionego przez klienta za pomocą karty. Koncern wie, że ponoszę straty, ale nie zgadza się na zmianę warunków, ponieważ wie też, że nic nie mogę zrobić. Mogę się wycofać, ale to są spore koszty, a ja w tym roku nic nie zarobiłem i nie mam za co tego zrobić. Mało tego ! Franczyzodawca straszy mnie, że jeżeli nie będę przestrzegał standardów to oni rozwiążą ze mną umowę, a to też wiąże się z dużymi kosztami, które muszę ponieść.

Co zrobić w takiej sytuacji?

freemen 29.12.2010 *.178-36-181-90.adsl.inetia.pl

13

uderzyc do operatora kart i negocjowac o wysokosci prowizji jesli to nic nie da informowac klientow, ze "terminal jest popsuty" i sprzedawac wylacznie za gotowke (lepiej mniej sprzedac i zarobic niz wiecej i dokladac), caly czas naciskac na franczyzodawce o zmiane zapisu w umowie przedkladajac raporty oplacalnosci wszystko na pismie za potwierdzeniem odbioru (na pewno przyda sie w sadzie jesli dojdzie do sprawy).

freemen 29.12.2010 *.178-36-181-90.adsl.inetia.pl

13
oczywiscie musialbys pokazac cala umowe zeby mozna bylo cos konkretnego doradzic (znalezc jakis punk zaczepienia) najlepiej isc po porade do radcy prawnego

credo 29.12.2010 *.188.146.158.117.nat.umts.dynamic.eranet.pl

76

Mozna tez dac ogłoszenie; Dochodowa stację paliw odstąpię po okazyjnej cenie z powodu wyjazdu.

A poważnie dlaczego nie podejmujesz wspólnych działań z innymi franczyzobiorcami tej korporacji? Mały wywiadzik w mediach czyni cuda.

marak1916 29.12.2010 *.095160098222.warszawa.vectranet.pl

69
Prasa. Tylko. Takie gnojki mają tylko dobre imię do stracenia. To jedyna rzecz, której się obawiają. I zderzyć fakty z twierdzeniami o odpowiedzialności, jakie pewnie mają zamieszczone na www.

tniedzwiedz 29.12.2010 *.router.echelm.pl

14
Szanowny kolego zastanawiam sie jaką masz prowizję na tym terminalu kart skoro jest wyższa od prowizji za sprzedaz paliwa? U mnie prowizja za terminal to 1,7% transakcji. Jeśli masz 1,5% za paliwo to daruj sobie taką stację paliw. Zostaw tą wspólpracę i działaj sam. Na pewno będziesz miał więcej jak 2% marży

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.