Forum: placówka banku - jakie PKD

15.01.2011
wypowiedzi: 2
*.73.48.93

Noszę się z zamiarem podjęcia współpracy z bankiem, na zasadzie franchisingu. Proszę o podpowiedz co do wyboru odpowiednich kodów PKD dla tego typu działalności. Który kod powinien być  wybrany jako główny działalności.

15.01.2011
wypowiedzi: 4
*.internet.cyfrowypolsat.pl

Kazdy bank wymaga innego PKD,jesli mozna wiedziec z jakim bankiem bedziesz wspolpracowala,bo ja rowniez otwieram franczyze banku.....

15.01.2011
wypowiedzi: 76
*.nat.umts.dynamic.eranet.pl

Skoro stac was na dokładanie do placówki bankowej, to poświęćcie pare złotych na wizytę u prawnika z umową franczyzową. Może coś więcej wam wyjasni, niz watpliwości z PKD?

17.01.2011
wypowiedzi: 4
*.internet.cyfrowypolsat.pl

Credo....dlaczego uważasz że będziemy dokładać do prowadzenia placówki?Jestes jednym z tych ktorym nie wyszlo rozumiem!

17.01.2011
wypowiedzi: 69
*.warszawa.vectranet.pl

To wynika wprost z umowy z bankiem. Jeśli nie ma takiego zapisu (wprost o pkd albo o rodzaju prowadzonej działalności przez partnera), to zapytaj z jakiego tytułu wystawisz bankowi fv?

18.01.2011
wypowiedzi: 76
*.nat.umts.dynamic.eranet.pl

Szanowni kandydaci, w umowie pownnniście miec też biznes plan a w nim BEPbreak even point. Zuzanno kiedy planujesz osiągnąć BEP? Za ile misięcy, lat?

18.01.2011
wypowiedzi: 4
*.internet.cyfrowypolsat.pl

Credo....biznes plan jak i BEP robi sie na samym poczatku kiedy zaczyna sie mysleć o wejsciu w interes tak wiec tutaj mnie niczym nie zagniesz bo ja juz dawno to przeanalizowalam,jezeli chodzi i PKD to jak widzicie kolega pytal jakie wpisac nie ja ,ja mam zawarte to w umowie.Serdecznie Pozdrawiam Kolege Credo...

18.01.2011
wypowiedzi: 2
*.internetdsl.tpnet.pl

Przymierzam się do Eurobanku.

Musze dopisać odpowiednie PKD do dzaiłalności, więc wolałabym zrobić to wcześniej.

Co do opłacalności to uważam że to sprawa indywidualna.

Jeden zarobi, drugi dołoży. Takie jest prawo "dzungli".

Prowadzę w tej chwili podobną działalnść na rynku telekomunikacyjnym, tylko z logo Netia.

Firma działa  od 3 lat. Mi się udało i działa. Innym się nie udało. Na każdej konferencji widzę nowe twarze i słysze nazwy nowych firm. Jedni przychodzą iinni odchodzą.

Wszystko zależy od tego jak się tym zajmiesz i na ile się zaangażujesz.

Kto nie ryzykuje ten nie ma.

23.01.2011
wypowiedzi: 76
*.nat.umts.dynamic.eranet.pl

Uważam w dalszym ciągu, że do osiągnięcia progu rentowności (BEP) do "partnerstwa" z bankiem trzeba dokładać. A specyfika współpracy z bankami jest taka, że niestety partner ma związane ręce. Może to prowadzić do sytuacji, w której biznes plan się nie sprawdził- BEP oddalił się do nieskończoności, a bank spokojnie patrzy jak partnerzy pogrążają się finansowo.

Jeśli chodzi o "zaginanie" kogokolwiek to pozostawiam to bankom, one nie tylko zaginają ale i przeginają i "prowizji nie pobierają".

"Kto nie ryzykuje ten nie ma" to hasło jakim posługują się banki, aby przekonać "partnerów". Jest to nieprawdziwe stwierdzenie. Obecnie ryzyko dla partnera w tej branży jest tak duże, że nawet ewentualny sukces nie rekompensuje podejmowanego ryzyka. Spójżcie na postępowanie Jana Kulczyka, który zamknął projekt Family Finanse - po prostu w tej branży nie ma zysków, którymi bank mógłby się podzielić z agentem, czyli "partnerem"

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.