Forum: Spedycja/Transport/Logistyka

  • strona:
  • 1
  • 2
25.01.2012
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

witam chciałabym założyc firmę spdycyjną potem porzerzyc działalność o własny tabor. Czy pomysł ma szanse?

 

14.02.2014
wypowiedzi: 106
*.dynamic.gprs.plus.pl

Widziałbym to raczej w kwestii wspólpracy z dużą firmą transportową, na przykład Fracht. Z czasem można poznać biznes od podszewki i spróbowac na własna rękę.

 

27.02.2015
wypowiedzi: 9
*.213.216.91.ip4.netico.pl

Jak współpraca to jedna z lepszych i powazniejszych firm z branży najlepiej, przynajmniej pewność że nie oszuka i warunki będa korzystne. Ja współpracuje ale jako klient z firmą Hussar z Warszawy w kwestii transportów  na Europe i wiem że współpracują z różnymi firmami transportowymi  nie wiem jak i kogo wybieraja do współpracy bo to wielka i profesjonalna  firma to pewnie byle kogo nie biorą, może trzeba spełniać jakieś szczególne warunki, nie wiem

01.01.2016
wypowiedzi: 31
*.229.22.253

Czy pomysł ma szanse? Tak - ma. I tutaj sielanka się kończy bizes związany z transportem nie tylko wymaga dużych nakładów, ale także dość dużo wysiłku w trakcie jego prowadzenia. Jak już startować to raczej w obszarze bardziej wyspecjalizowanym ostatnio znajomy mówił, że tuczniki importowane z Niemiec to dość dochodowa branża. Wiadomo inny typ samochodu potrzeba, ale tego typu firm brakuje odsyłam.

21.02.2016
wypowiedzi: 4
*.icpnet.pl

Tak jak pisali panowie powyżej, na początku (i nie tylko) firma transportowa to straszna bolączka, dlatego warto poszukać dużej firmy i współpracować z nią jako podwykonawca. Zdejmuje to z nas sporą część obowiązków związanych z logistyką i poszukiwaniem klientów i pozwala się skupić na 'creme de la creme' naszej działalności, czyli transporcie :)

14.05.2016
wypowiedzi: 13
*.dynamic.chello.pl

Zgadzam się z mauro. Firma transportowa to duże przedsięwzięcie. Trzeba dobrze znać się na swoim fachu i mieć doświadczenie. Tak jak wspomniał mój poprzednik, najlepiej uczyć sie od najlepszych. W tym przypadku, proponuję od http://spaarmann.pl/index.php/pl/

17.08.2016
wypowiedzi: 2
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Szukacie bardzo dobrych taksówek w Łodzi w super cenach ? Koniecznie zobaczcie na aktualną ofertę [u]iTaxi[/u], zawsze na czas, zawsze odbiorą telefon, tanie taxi łódź to właśnie ta filia taksówkarska !

25.04.2017
wypowiedzi: 3
*.internet.cyfrowypolsat.pl

Ja bym połączyła to jeszcze z produkcją, wiesz taśmy produkcyjne, linie produkcyjne i urządzenia. To pozwoli rozwinąć system jeszcze lepiej, zobacz sobie firmę http://www.lgms.pl oni właśnie mogą takie linie i urządzenia dla Ciebie stworzyć :)

26.04.2017
wypowiedzi: 41
*.83.30.202

Szanowni Państwo,

 

Oferuję profesjonalne doradztwo finansowe osobom zainteresowanym franchisingiem. Pomagam w zdobyciu środków na otwarcie działalności, dalszą inwestycję lub zamieniam aktualne zobowiązania na tańsze.

Kluczowymi produktami, z których korzystają moi Klienci to:

- kredyt gotówkowy do 200 tys. PLN bez zabezpieczenia

- kredyt inwestycyjny z zabezpieczeniem hipotecznym do 30 mln PLN

- kredyt obrotowy lub kredyt w rachunku na bieżące wydatki firmy

 

W razie pytań jestem do dyspozycji pod danymi kontaktowymi poniżej.

daniel.zarzecki@db.com

Tel. 533 383 003

 

Z wyrazami szacunku

Daniel Zarzecki

Mobilny Doradca Kredytowy

24.05.2017
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam serdecznie, mój znajomy posiada właśnie firme oferującą spedycję/transport . Do tego sprzedają jeszcze np dobre części do wózka widłowego  i z tego co mówi to jest bardzo zadowolony z zysków. Popyt na takie coś będzie zawsze póki co więc warto iśc w tym kierunku. 

25.05.2017
wypowiedzi: 129
*.dynamic.gprs.plus.pl

Jeśli myślisz o założeniu firmy transportowej, to może skorzystaj z tego poradnika: http://fracht.pl/poradnik/wpis/transport-paletowy-miedzynarodowy-o-czym-nalezy-pamietac/. Konkurencja w tej branży jest bardzo duża, więc musisz wyróżnić się wiedzą oraz jakością usług.

08.06.2017
wypowiedzi: 8
*.dynamic.chello.pl

Wg mnie taki biznes to naprawdę dobry pomysł. Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest bardzo duże. W handlu, przemyśle nieustannie coś trzeba przewieźć, dowieźć. Więc firma zajmująca się przewozem towarów nie powinna narzekać na brak klientów. Oczywiście trzeba zainwestować w pojazdy, przyczepy, solidne części do tych przyczep https://unitrailer.pl/pol_m_Kola-podporowe-i-podpory-153.html i można ruszać z działalnością.

12.06.2017
wypowiedzi: 17
*.webino.pl

Jak dla mnie pomysł dobry

20.06.2017
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

 Jeśli prowadzicie biznes spedycyjny czy transportowy i macie magazyny to polecam zapoznać się z ofertą tej firmy: http://www.polpak.pl/  Oferują np maszyny pakujące, które sprawdzą się na każdym magazynie. Polecam zapoznać się z ofertą. 

20.06.2017
wypowiedzi: 121
*.

Firmy transportowe bez dobrej i doświadczonej spedycji raczej nie mają co liczyć na jakiś spektakularny suckes.

Podrzucam jeszcze od siebie linka do http://sunsped.com/

Obsługują fracht lotniczy, morski, drogowy i kolejowy.

04.09.2017
wypowiedzi: 2
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Najlepsza jest pod tym względem spedycja krajowa. Ilość zleceń jest tak wielka że to się w głowie nie mieści. Na brak zleceń nie ma co narzekać. Do tego taka jest łatwiejsza w utrzymaniu niż zagraniczna ;)

12.09.2017
wypowiedź: 1
*.254.65.131

Zgadzam się, że bez solidnego doświadczenia to pchanie się na bardzo głęboką wodę. Przyałoby się kilka lat współpracy z firmą, która jest znacząca na rynku, bo wtedy możemy podpatrzeć jak taka praca wygląda naprawdę. Idealnie by było popracować na każdym stanowisku, zaczynając np. od sprowadzania auta z niemiec łódź czy innym mniej wymagających, a opiero później pchać się w logistykę.

02.10.2017
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak firma oferuje dobre usługi oraz jest wyposażona w takie już lepsze busy do Niemiec to klientów nie brakuje, zresztą teraz to chyba najbardziej dochodowy biznes. ;)

02.10.2017
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Spójrzcie sobie na Beegeebus . Firma teraz prosperuje całkiem nieźle chociaż początki były średnie. Wystarczy swoją jakością i czasem wykonania przyciągnąć klientów. Ot cała filozofia, zdobyć ich zaufanie ;)

03.10.2017
wypowiedzi: 4
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Logistyka i transport teraz przynoszą największe zyski. Ja np importuje sobie części Skoda głównie oraz nie typowe auta. Da się na tym zarobić na prawdę niezłe pieniądze, no i pomagam ratować różne fajne klasyki do których nie ma u nas części.

  • strona:
  • 1
  • 2

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.