Forum: Biuro Podróży Ecco Holiday

29.07.2003
Alicja
*.51.7.254

Co sądzą Państwo o ofercie franchisingowej Biura Podróży Ecco Holiday. Na ich stronie www można znaleźć taką propozycję (koszty licencji 15 tys. koszty adaptacji lokalu 10-20tys.). Czy jest to wiarygodne? W porównaniu do podobnej oferty BP TUI wydaje sie to dość tani franchising.

30.07.2003
smugar
*.zapol.proterians.pl

Oferta franczyzy EH jest jak najbardziej wiarygodna. Opłaty skalkulowane na "przyzwoitym" poziomie. W przypadku adaptacji lokalu o mininalnym metrażu (25 - 30 m2)zgodnym z instrukcją EH powinna zamknąć się kwotą ok 20 tys PLN.
Natomiast opłatę licencyjną (podejrzewam) na tą chwilę można ponegocjować.
1. Biuro Sun Club Banaszek z którym współpraował EH ogłosiło upadłość
2. Niezbyt dobry wizerunek polskich organizatorów turystyki ( plajty, niewywiązywanie się z umów, coraz większa rzesza niezadowolonych klientów przy spadku liczby wyjazdów)
3. Z moich obserwacji wynika że grono agentów niezbyt chętnie sprzedaje EH
4. Zły okres na wejście do branży (praktycznie po sezonie)
Także przed Tobą myślę że jest pole do rozmów.

EH nie ukrywa swoich umów. Swojego czasu franchisingiem zajmował się P. Ropa (o ile dobrze zapamiętałem nazwisko) z centrali w Poznaniu. Przedzwoń , porozmawiaj , poproś o umowę.
Przydatny może okazać się biuletyn oraz ocena bieżącej sytuacji na rynku turystycznym www.pot.gov.pl oraz forum turystyczne www1.gazeta.pl i www.travelforum.pl (tylko pamiętaj niektóre osoby występują pod kilkoma imionami i wszystko wiedzą - ale tak jest na większości forum)01.11.2007
wypowiedzi: 94
*.wroclaw.dialog.net.pl

Korzystając z dobrej prosperity w kraju, coraz więcej rodaków stać na zagraniczne wojaże. Może więc warto zainteresować się tematem franczyzy w turystyce ? Może jednak ktoś ma doświadczenie i odradza. Proszę o opinie.

28.12.2007
wypowiedzi: 94
*.wroclaw.dialog.net.pl

Jeszcze raz chchiałbym odświeżyć temat franchising w turystyce. Może ktoś ma ciekawe spostrzżenia, doświdczenie, może ktoś współpracuje z którymś z biur ?

01.01.2008
wypowiedzi: 94
*.wroclaw.dialog.net.pl

http://www.tur-info.pl/p/fo_id,2593,,,klopoty_z_ecco_holiday.html

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.