Forum: Sklep odzieżowy w nowej galerii handlowej - moda 114

Piotr - Grun sp. z o.o. 01.08.2013 *.host-89-231-13-139.biznes.mm.pl

1

Faktycznie sprawdź biznes na wyspach, ja od 2006 roku zajmuje się takimi stoiskami i dla swojej firmy i dla klientów z różnych branż i wiem, że wydać pieniądze jest łatwo a zainwestować ze zwrotem trzeba naprawdę umieć.

To co Ci poradzę to ocenę każdego biznesu przez pryzmat liczb. Konkretnie chodzi mi o to, że planujesz otwarcie sklepu, znajdziesz galerię w której się będziesz dobrze czół, fajnie będzie ci się rozmawiało w biurze z paniami o wynajmie, ładnie urządzisz lokal wkładając w to „serce” a potem okaże się że sklep nie zarabia. Nie zamkniesz go bo będzie Ci szkoda, będziesz się łudził, że może nie w tym miesiącu to w przyszłym, może za 2, 3 lub pół roku…

I obyś miał rację ale moje doświadczeni pokazuje, że w taki sytuacji lepiej jest mieć 3-5 mniejszych punktów (może właśnie wysypy) i jak jedna lub dwie są nierentowne zamykasz, otwierasz w innej lokalizacji.

Nie będę się tu reklamował bo i tak mamy mnóstwo pracy ale znajdź firmę komercjalizującą powierzchnie jak pisał ktoś wyżej. Tylko niech nie będzie zależna od galerii żebyś miał obiektywny obraz i rzetelne informacje.

Powinni ci pomóc. Rozbieżności w czynszach, warunkach wynajmu, lokalizacjach i terminach umów są ogromne. Jakbyś postawił na parkingu obok siebie mercedesa i syrenę, na pierwszy żute oka wybór jest prosty ale później okazuje się że mercedes to zdezelowany rumpel a syrena jest zabytkowym cacuszkiem.

Patrz, słuchaj, myśl ale przede wszystkim LICZ. Powodzenia dasz redę ;)

east 04.08.2013 *.host-81-190-157-166.olsztyn.mm.pl

18

Witam.

Mi chodzi konkretnie o Galerie Warmińska w Olsztynie, która jest obecnie w budowie i planowane otwarcie jest przewidziane za około rok. Zna pan franczyzodawców, którzy są zainteresowani poszukiwaniem franczyzobiorców w tej konkretnej lokalizacji?

Jestem otwarty na wszelkie rozsądne propozycje. Dodatkowo gdziew mogę znaleźć ogłoszenia firmy poszukujacych franczyzobiorców w tej konkretnej lokalizacji?

japanese 12.08.2013 *.actl181.neoplus.adsl.tpnet.pl

21
Pod zadnym pozorem nie wchodz w kontakty z Brand New Product !!! Tylko stracisz pieniadze!

Jarosław 18.08.2013 *.public-gprs517318.centertel.pl

17

wyspa handlowa jest najbezpieczniejszą formą prowadzenia działalności w obecnych czasach

Artur M 01.10.2013 *.77-253-105-223.adsl.inetia.pl

2

Witam, dorzucę słowo ze strony przedstawiciela galerii handlowej. Rynek wynajmu powierzchni handlowych jest w trochę gorszej kondycji niż kilka lat temu. Co dla potencjalnych najemców jest dobrą informacją. Galerie handlowe, szczególnie w mniejszych miejscowościach są dużo bardziej elastyczne pod względem umów, warunków najmu czy potencjalnego dostosowania lokalu. Można się dogadać. Obecnie wynajmujemy powierzchnię w Galerii handlowej w Ożarowie Mazowieckim (Galeria Ożarów). Zainteresowanych tą lokalizacją zapraszamy do kontaktu po więcej info.

aagnes 02.12.2013 *.80.54.41.20

4

Witam, Mam prośbę, proszę o rade- mam sklep odzieżowy w mieście gdzie otwarto kilka chińskich marketów przez co u mnie utargi całkiem się popsuły. Co mogę zrobić? Co mi proponujesz? Czy się przebranżowić? Na co? Czy całkiem obniżyć ceny? Już nie wiem co robić. Czy pchać się właśnie do galerii

Sonia33 28.12.2013 *.ate14.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Moim zdaniem możesz spróbować wprowadzić do swojej oferty np. sprzedaż biżuterii. Ja tak zrobiłam i zadziałało. Dokupiłam dwie szklane gabloty i zrobiłam na początek takie promocje, że jak ktoś kupił u mnie odzież za minimum 50 zł to dodawałam gratis w postaci kolczyków.

arkadyd 25.02.2014 *.hkp106.internetdsl.tpnet.pl

1

east: jak Twoja sprawa w kwestii franczyzy z Galerii Handlowej, zadziałałeś coś?

Sam jestem zainteresowany tym miejscem.

Pozdrawiam

east 28.02.2014 *.host-46-186-59-98.dynamic.mm.pl

18

Niestety nic jak narazie nie udało się załatwić. A co kolego planujesz otworzyć w tej galerii?

coinmaster 01.03.2014 *.89-76-116-93.dynamic.chello.pl

14

Jednak ja bym bardziej polecał sklep pełnowymiarowy, klienci chętniej wchodzą do sklepu, niż zatrzymują sie na wyspach handlowych pośrodku ruchliwej galerii. W pełnowymiarowym sklepie także, masz większą możliwość prezentacji produktów, w dodatku miejsce na zaplecze i magazyn.

Iza Szabłowska 07.01.2016 *.abxs120.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

Dzień dobry!
Rozważam nawiązanie współpracy z firmą butik. Bardzo proszę osoby prowadzące taki sklep o opinię względem opłacalności i "haczyków" w korzystaniu z franczyzy tej marki. Przeczytałam sporo negatywnych opinii, jednak większość z nich nieaktualna (sprzed paru lat).

Wydaje mi się, że skoro funkcjonuje ponad 150 sklepów, to jakoś komuś musi się to opłacać.

Jeśli nie butik, to jaki sklep odzieżowy prowadzicie w powodzeniem?
Proszę o kontakt: szablowska.iza@gmail.com

nati 29.02.2016 *.user-94-254-224-51.play-internet.pl

193

Trzeba tylko znaleźć dobrą hurtowanie odzieżową, żeby móc się zaopatrywać w modne, ale niedrogie ubrania. Ja mogę na pewno polecić Ci Glo-Story. Hurtownia znajduje się w Wólce Kosowskiej, ale również można robić u nich zakupy przez Internet. Dużym plusem jest to, że mają ogromny wybór. Obecna kolekcja liczy 500 modeli odzieży.

sklepyk 09.05.2016 *.guj105.internetdsl.tpnet.pl

6

Mam sklep z odzieżą dużych rozmiarów i dość fajnie mi idzie. Niedawno zaczęłam współpracować z nową hurtownią, a nawet nie hurtownią a producentem. Odzież bardzo dobrej jakości, niskie ceny ponieważ ubrania przywożą z zagranicy. Jakoże to producent, więc można zamawiać również niestandardowe reczy.

Mogę dać Wam namiar na przedstawiciela tego producenta. Kolekcje naprawdę są rewelacyjne.

royalsizexxl@gmail.com www.royalsize.pl

frankowicz43 15.07.2016 *.z-connecto-r.static.3s.pl

8

To zawsze jest loteria. Galeria może nie mieć ruchu.

Roman77 19.07.2016 *.host-213-5-213-168.wtvk.pl

15

Też myślę, że wyspa to dobry pomysł. Szczególnie jeśli faktycznie dopiero zaczynasz i nie masz bardzo dużych nakładów finansowych.

Paweł35 20.07.2016 *.c241-238.icpnet.pl

3

Również popieram pomysł z wyspą, wydaje się być najrozsądniejszy. No i wiąże się z najmniejszym ryzykiem. ;)

kwark 28.10.2016 *.user-46-112-143-67.play-internet.pl

1

1. Mozna od znanej marki nabyc towar nowej kolekcji nie na zasadzie franczyzy?

2. Przy franczyzie mozna sprzedawac po cenie wyzszej lub nizszej niz na stronie czy w katalogu?

3. Co to jest korner?

ulla 11.08.2017 *.ivj226.internetdsl.tpnet.pl

9

Warto otworzyć sklep z marką niszową , ale dla dość szerokiej grupy klientów, np. w dużych rozmiarach. Jest to rosnąca grupa klientów, kobiet i mężczyzn, niestety, więc warto się zainteresować tą niszą. Bo jest to spora nisza, a dobrych marek i sklepów - brak. Ulla Popken właśnie znów poszukuje partnerów do otwierania sklepów. jest to duża i wiarygodna firma działająca od lat. warto zapoznać się z ich ofertą.

ulla 11.08.2017 *.ivj226.internetdsl.tpnet.pl

9

sklep Ulli Popken to perełłka w każdej galerii handlowej bo ściąga do niej dodatkową grupę klientek, które inaczej często nigdy by się tam nie udały, a już na pewno nie po odzież. Można więc negocjować dobre warunki.

Kajamaja 24.08.2017 *.apn-31-1-155-219.dynamic.gprs.plus.pl

49

Warto postawić na markę młodzieżową, klienci zawsze będą.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.