Forum: Punkt przesyłek kurierskich - usługi dla konsumentów 46

Komar 13.09.2013 *.91-226-239-222.sinusnet.pl

3

Witam!

Zauważałem, że ostanio jak grzyby po deszczu wyrastają punkty w których można nadać przesyłkę kurierską. Wygląda to na ciekawy biznes, w który nie trzeba dużo inwestować. jest kilka firm, które oferują franczyze.

Taniokurier.com- opłata wejściowa jest spora bo 49000 netto, ale lokale urządzone mają najładniej.

Epaka.pl- 25000

Pakersi- 5000 z tym że wiele rzeczy trzeba samemu kupić i samemu zaaranżować lokal.

Widziałem prospekt Epaki i wygląda to całkiem ciekawie. Po kilku miesiącach obiecują 5000 zysku, jednak wydaje mi się że liczby w tym prospekcie mogą być sporo zawyżone.

Dzwoniłem do kilku franczyzobiorców z wyżej wymenionych firm i raczej narzekali, ale wiadomo przez telefon nikt nie jest zbyt chętny do rozmowy. Niby każdy narzeka, ale punkty cały czas powstają nowe. Co myślicie na ten temat?

Pozdrawiam i zaprszam do dyskusji. Może wypowie się jakiś franczyzobiorca?

Szczerydobólu 28.09.2013 *.ehu72.internetdsl.tpnet.pl

1

Epakii szczerze nie polecam Opowieści  Pana De są równie wyssane z palca jak on sam.

Byle otworzyć punkt i martw się SAM. :(

Kontakt w sprawie pomocy w najbardziej błachych sprawach prawie niemożliwy (nie odpowiadanie na maile i telefony to norma)

MASAKRA

nikola 29.09.2013 *.user-164-127-13-153.play-internet.pl

22

Witam. Prowadze serrvice point jednego z operatorów. Miasto 30 tys mieszkańcow. jest 5 punktow service point rożnych operatorów, jeden prywatny operator i oczywiscie poczta. Nie jest to moja głowna działalność tylko dodatek . Gdy startowałam z punktem byłam pierwsza. Gdybym miała sie z tego utrzymac to nie ma najmniejszych szans. Jako dodatek do głownej działalności  oczywiscie to się sprawdza, ale moja inwestycja wynosiła 500 zł. Gdybym miała inwestowac 25 tys głeboko bym sie zastanowiła, ale musisz zrobić analize sam. Aby mięc przychod z paczek 5000 zł miesięcznie musiałabym przyjmowac 30-40 paczek dziennie a to dla mnie jest \"kosmos \". Jezeli coś ci to pomoze to ok

Pozdrawiam

Maćkowy 08.10.2013 *.aggl237.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
Witam, znalazłem jeszcze system Mail Boxes Etc. zaczerpnięty z zagranicy. Mieliście z nim styczność? Licencja 25.000zł ale firma nie jest Polska i istnieje już dobre pare lat.

kejdzej1 06.01.2014 *.87-205-130-13.adsl.inetia.pl

5

A zapoznaliście się z tym systemem? Kwota inwestycji niska w porównaniu do innych.

ShipCenter

pozdrawiam

profesor4all 06.01.2014 *.87-205-130-13.adsl.inetia.pl

2

Witam

Jeżeli chodzi o Mail BOxes - to aby faktycznie otworzyć punkt to ok 100 tys zł, dużo franczyzobiorców kompletnie nie poleca tego. Zbyt duża kwota inwestycji.

Jeżeli chodzi Pakersi - zero profesjonalizmu.

Epaka - wygląda całkiem okej, kwota inwestycji nie jest zbyt duża, można się zastanawiać.

Ship Center - zdecydowanie najniższa kwota inwestycji, mają trochę jeszcze mało punktów ale poczekam jak się rozwinie sytuacja.

marta_1959 06.01.2014 *.87-205-130-13.adsl.inetia.pl

4

Witam

Jestem w trakcie rozmów z firmą Ship Center. Po moich 2 tygodniowych zastanowieniach oraz zapoznaniu się z umową franczyzową , stwierdzam że może być to całkiem fajny biznes. Właściciele są bardzo pomocni, odpowiedzieli na każde pytanie - a było ich całkiem spooro z mojej strony, robią bardzo dobre wrażenie, widać że są nastawieni na rozwój a nie zyski. Mam nadzieje że nasza współpraca będzie jak najlepsza, abym z pewnością mogła polecać ten system innym ludziom którzy szukają dobrego systemu franczyzowego.

Pakersi Świebodzin 07.01.2014 *.dynamic-78-8-82-254.ssp.dialog.net.pl

1
Witam ! Od 4 miesięcy prowadzę Punkt wysyłkowy pod Brandem Pakersów w Świebodzinie - mieście 28 tys mieszkańców. Jest to jedyna działalność, którą zajmujemy się w tym lokalu. Biuro wynajmuję, zatrudniam pracownika, także ponoszę pełne koszty utrzymania. Muszę przyznać, że z miesiąca na miesiąc, dynamika w ilości nadawanych przesyłek jest znacznie rosnąca. Przy czym zaznaczam, że wymaga to dużego nakładu pracy, cierpliwości i pozytywnego nastawienia. W branży kurierskiej jest bardzo dużo pośredników wirtualnych, dlatego należy być elastycznym dla klienta, konkurencyjnym a przede wszystkim wykorzystać atut fizycznego prowadzenia Punktu Nadawania Przesyłek, co niesie za sobą wiele korzyści dla osoby, która powierza nam swoją przesyłkę. Jeśli chodzi o uruchomienie punktu Pakersów, to w stosunku do innych brokerów, nie wymagają dużej opłaty licencyjnej, pozwalają (w granicach rozsądku) zaaranżować biuro we własnym zakresie, zachowując przy tym standardy firmy. Cały proces otwarcia punktu to kilka dni roboczych. Firma zapewnia liczne szkolenia i zawsze można liczyć na wsparcie przełożonych z Wrocławia. Według mnie Własny Punkt Kurierski Pakersi, to biznes z przyszłością, ponieważ franczyzobiorca otrzymuje usługi w bardzo przystępnych cenach, a zarobek kształtuje się w zależności od podejścia i zaangażowania osoby prowadzącej oraz jej interpretacji biznesu. Zapraszamy, Pakersi Świebodzin

marta_1959 07.01.2014 *.87-205-130-13.adsl.inetia.pl

4

Witam

Też poznałam Pakersów, natomiast z tego co zauważyłam to oni nie dają cen zakupowych od przewoźników a doliczają swoją marże do każdej przesyłki, myśle że nie jest to do konca uczciwe w sieci - wszysycy powinni mieć te same warunki, tak słyszałam ale może utwierdzisz mnie w fakcie że tak nie jest?

Tomson 07.01.2014 *.87-206-79-5.dynamic.chello.pl

1

Tak jest , firmy zarabiają na przesyłkach i co miesięcznej opłacie . Z tego co ja się orientowałem Ship Center ma najlepsze stawki . Skoro punkt ma być kurą która znosi dla brokera złote jaja , to czy takie opłaty licencyjne są uzasadnione ?

kejdzej1 08.01.2014 *.87-205-130-13.adsl.inetia.pl

5

Opłata licencyjna pewnie jest niska bo jest ona za szkolenie w dużej mierze, gadżety reklamowe i pewnie wygląd , czyli pomysł.. myśle że wygurowane opłaty nie są uzasadnione ale te mniejsze jak najbardziej.

contare 13.01.2014 *.65.31.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl

2

Jestem po rozmowie z z epka, pakersi i shipcenter z tego co zauważyc można fajne warunki proponuje shipcenter, tylko boli to że jak jest większa miejscowość to kwota sięga już prawie 20 tyś i to boli. W porównaniu z pakersami to niewiele , ale jak powiedział kolega wyżej wiele trzeba zrobić. co do e paki kwota inwestycji to już jest znaczna powyżej 20 tyś

obiektywny komentator 14.01.2014 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

Ja dostałem odpowiedź od taniokuriera (w ciągu jednego dnia), ale 50 tys netto na otwarcie i miesiąc w miesiąc po 2 tysiaki opłaty to jak na mój gust lekkie przegięcie w tej branży. Shipcenter odczytał mojego emaila, ale jak na razie od tygodnia cisza nikt nie jest uprzejmy napisać czegokolwiek

contare 14.01.2014 *.65.31.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl

2

Zacząłem porównywać oferty kuriwerów on-line i z tym co oferują to punkty stacjonanre tracą gdyż jest różnica w cenia z tego wychodzi aby zarabiać trzeba zejść z ceny czyli naszej marży? Czy o to chodzi?

ShipCenter 15.01.2014 *.213-238-84-137.adsl.inetia.pl

9

Drogi użytkowniku 

obiektywny komentator

Z góry przepraszamy jeżeli nie odpisaliśmy na emaila, jednak dostajemy ich sporo i musieliśmy nie zauważyć. Jezeli nie jest to kłootem to prosimy o podanie adres email a my sprawdzimy w hisotrii. Zawsze tez można się z nami skontaktowąc telefoniczne.

pozdrawiamy

Zespół Ship Center

obiektywny komentator 15.01.2014 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

Może wystarczy, że odpowiecie na te e-maile na które dotychczas nie odpowiedzieliście - sądzę, że ucieszę się z tego faktu i ja i te wiele osób które do Was rzekomo pisze. Skoro macie czas na śledzenie tutejszego forum, tym bardziej powinniście mieć czas na dialog z osobami, które piszą bezpośrednio do Was :) 

marta_1959 18.01.2014 *.87-205-132-191.adsl.inetia.pl

4

Witam

Nie wiem czemu Pan czepia się firmy, jeżeli Panu nie odpowiedzili to może to wina np. Pana emaila, a jak tak bardzo jest Pan zainteresowany punktem i pytaniami zawsze można zrobić tak jak ja - zadzwonić do punktu i zapytać. 

pozdrawiam

ShipCenter 18.01.2014 *.87-205-132-191.adsl.inetia.pl

9

W takim razie drogi uzytkowniku, proszę o podanie swojego emaila - to sprawdzimy kiedy rzekomo Pan pisał. Bo emaila który jest pod tym loginem w systemie franchising.pl jest nieaktywny.

pozdrawiamy

twat 19.01.2014 *.dynamic-78-8-228-149.ssp.dialog.net.pl

3
Witam, zastanawiam się również nad otwarciem takiego punktu jako dodatek do obecnie prowadzonej działalności, prawdopodobnie jednak musiałbym zatrudnić dodatkową osobę. Czy są tutaj osoby które taki punkt prowadzą i mogłyby trochę przyblizyc jak wygląda ten biznes? Powyżej wypowiedzi pakersow nie biorę na poważnie biorąc pod uwagę jak intensywną propagandę sukcesu kreują na innych stronach internetowych. Proszę o opinię czy taka dzialalnosc ma rację bytu jeśli brokerzy internetowi mają duże lepsze ceny, firmy natomiast otrzymuja dedykowane oferty od firm kurierskich gdzie cena jest korzystniejsza od ceny oferowanej przez brokera/ punkt kurierski. BTW korzystał ktoś z was uslug takich punktów?

Dzizabel 23.01.2014 *.89-73-33-182.dynamic.chello.pl

2

Od bardzo niedawna w szeregach Ship Center! Na początku mały stres ale wsparcie Panów - szkolenia, pakiet wejściowy i pomoc przy wyborze sprzętu, umowach itp. - tak duże i profesjonalne, że nie miałam wątpliwości, że dobrze trafiłam. Młodzi, zaangażowani ludzie z niezłym doświadczeniem.

W tej franczyzie najważniejsze jest, że Klienta obsługuje się face to face, nie ma wirtualnej gry. Koszty wejścia w pełny pakiet przyzwoita. Wyniki - odpowiedzialnie jeszcze się nie wypowiadam bo jestem za krótko ale już w drugim miesiącu działania widzę, że słupek rośnie :-) Myślę, że w przypadku "Owieczki" warto podjąć wyzwanie bo to nie tylko przesyłki ale całkiem duży pakiet innych usług (inni tego nie proponują). 

Jak w każdym biznesie jak ktoś ma dobre podejście to wszystko się kręci.

Jednym słowem - niezłe!

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.