Forum: Fundusz inwestycyjny. Jaki wybrać? - finanse i bankowość 106

Jan33 03.11.2014 *.user-46-113-145-192.play-internet.pl

127

Mam obecnie pewną sumę oszczędności. Chciałbym zainwestować właśnie w fundusz inwestycyjny. Jakie fundusze obecnie mogą zapewnić dostatecznie duże dochody?

Ile mniej więcej można na tym zarobić?

I jaki fundusz warto jest wybrać?

Kaja Metrowska 04.11.2014 *.user-31-175-135-57.play-internet.pl

18

I tak i nie. Na pewno warto jest zainwestować ponieważ zarobek będzie wyższy niż na lokacie. Z drugiej jednak strony jeśli nie poczytasz sobie o rodzajach funduszy i strategiach działania to nie zarobisz.

Tutaj znajduje się ranking:

http://www.comperia.pl/ranking-funduszy-inwestycyjnych.html

z którego możesz w tym celu skorzystać. Znajduje się tam zestawienie najważniejszych funduszy inwestycyjnych.

Majka Leśniewska 05.11.2014 *.user-31-175-202-240.play-internet.pl

9

Sam od pewnego czasu rowineż inwestuję. Obecnie bardzo dobrą drogą są fundusze azjatyckie ( które są w miarę bezpieczne oraz dają dobrą stopę zwrotu).

Oczywiście sa gorsze miesiące, lepsze ale jeszcze nigdy nie zarobiłam mniej niż gdybym zarabiała na lokacie. Tylko tak jak pisze koleżanka powyżej trzeba się w tym orientować trochę.

Jan33 05.11.2014 *.user-164-126-112-194.play-internet.pl

127

Dzięki za zestawienie. Przejrzę sobie.

Jak na razie zamierzam zainwestować 10 tys. złotych - raczej na krótki okres , tak max rok albo dwa.

Czy możecie polecić jakieś konkretne fundusze ?

MiWi 06.11.2014 *.77-253-209-170.static.ip.netia.com.pl

164

Wadą rankingów jest to, że pokazują historię. Czyli tych co byli najlepsi w ciągu ostatniego roku czy dwóch. Niestety zazwyczaj takie fundusze będą najsałbsze w najbliższej przyszłości. W gospodarce są cykle w ramach, których surowce, akcje czy obligacje zyskują na wartości. Ale jak zyskują bardzo szybko to jest duża szansa, że nadejdzie korekta i będą teraz tracić. Oczywiście za jakiś czas cykl się odwróci, ale do tego czasu trzeba będzie liczyć się ze stratami.

Kaja Metrowska 07.11.2014 *.user-31-174-132-57.play-internet.pl

18

Zawsze trzeba liczyć się z tym,ze coś może przebiec nie po naszej myśli ;)

I nie jedynie w temacie finansów ale w każdym...

Tak czy inaczej jestem zdania,że najlepiej jest zainwestować w kilka funduszy. Wtedy ryzyko maleje.

Jan33 11.11.2014 *.user-188-33-173-215.play-internet.pl

127

Zdaje sobie sprawę, że są to dane historyczne. Ale z drugiej strony jak znaleźć fundusze, które w rankingach przygotowanych za 2 lata okażą się najlepsze? Mimo wszystkich wad - jest to chyba najpewniejsza metoda?

Kamil Brz 14.11.2014 *.user-31-174-148-228.play-internet.pl

2

Najlepsza metoda? Zainwestuj w kilka w miarę pewnych funduszy ( najlepiej pieniężnych) . Wtedy ryzyko jest praktycznie zniwelowane. Bo jak na jednym jest niewielki zysk to dwa kolejne na Ciebie zarabiają. Taka dywersyfikacja jest najważniejsza.

mauro 17.11.2014 *.public-gprs514543.centertel.pl

113

Wszystko o finansach dowiesz się http://uwagafinanse.pl Bez ryzyka to chyba tylko lokata.

Ala Flens 17.11.2014 *.CMPC-188-164-149-029.CNet.Gawex.PL

1

Raczej żaden fundusz nie powie Ci ile w jest w stanie zarobić, bo zależy to od wielu czynników, więc nei ma tu nic pewnego. Bezpiecznym rozwiązaniem jest dlatego płacenei im % od tego, co dla Ciebie zarobią. Mam tak w MM Prime i jest to uczciwe - nie płacę za nic, płacę za wyniki i jest fair

MiWi 19.11.2014 *.77-253-209-170.static.ip.netia.com.pl

164

Tematem było chyba jakie fundusze wybrać, a nie gdzie. Ale widzę, że kilka osób postanowiło skorzystać, aby popromowac swoje strony.

Kaja Metrowska 21.11.2014 *.user-164-126-45-198.play-internet.pl

18

Widocznie tak.

Warto jest na pewno przejrzeć sobie wykresy, które przedstawiają jak fundusze radziły sobie w przeszłości. Mniej na te z prognozami.

Na początek warto jest postawić głównie na fundusze oparte na obligacjach. Są najbardziej pewne.

Julia Mroczek 21.11.2014 *.user-46-113-111-152.play-internet.pl

51

W zasadzie to nic nie daje nam 100% gwarancji na to czy zarobimy. Przecież wszystko może spaść. Cena nieruchomości, cena złota, ceny walut.

Niemniej fundusze w obecnym momencie dają najlepszy zarobek z każdego rodzaju inwestycji.

Jan33 23.11.2014 *.user-109-243-100-214.play-internet.pl

127

Dzięki za wszystkie porady. Jakiś czas temu zostawiłem nume telefonu do doradcy finansowego z serwisu comperia. Porozmawialiśmy sobie i myślę,ze udało nam się znaleźć najlepszy fundusz, na który zdecydowałem się odłożyć swoje pieniądze.

Pozdrawiam.

maek 23.12.2014 *.abwz248.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Ja również polecam Wam poszukanie niezależnych specjalistów. Przede wszystkim ze względu na jakość obsługi -oni najczęściej mają 20 % sprzedaży a 80 % serwisu, odwrotnie niż korporacje Ja sam nie znam się dobrze na fundusza, a chciałbym, żeby środki pracowały efektynie i były monitorowane, na co sam z racji działaności nie mam czasu. Za to w sieci pojawiły się bannery p. Bralczyka, który jest takim specjalistą i oferuje powyższe usługi - co sądzicie o takiej opcji?

Helena28 22.01.2015 *.host-195-189-88-70.net-bis.eu

9

A w ogóle inwestujecie w jakieś surowce?nie wiem czy np. takie sztabki srebra są po dobrej cenie? czy bezpieczniej jest kupić złoto?

rucinsky 29.01.2015 *.e93-50.icpnet.pl

3

Fundusze inwestycyjne? nie polecam.

surowce - tym warto się zainteresować.

maek 30.03.2015 *.5.175.129.185

2

Moim zdaniem fundusz inwestyctyjny jest dobrym wyjściem. Tylko trzeba pamiętać, że takie inwestycje trzeba monitorować. Kto nie ma czasu - niech powierzy specjaliście (w Wawie jest Bralczyk, na pewno w innych miastach też są), który mu to będzie monitorował i w porę wskaże zagrożenia i okazje.

mauro 30.04.2015 *.dkq75.neoplus.adsl.tpnet.pl

113

Inwestycje wymagają najpierw analizy, później monitorowania, mnie najbliżej do tej formy http://bestcapital.pl/dla-inwestorow/obligacje-korporacyjne/ Z czasem można poznać rynek, chociaz w Polsce dopiero się kształtuje i część rodaków nie wychyla się często poza lokatę.

tritimi 05.05.2015 *.c145-112.icpnet.pl

5

Ja poszedłem do skala biuro i oni pomogli bardzo w doborze takiego funduszu bo sami korzystali. Praktycznej wiedzy nigdy zbyt wiele.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.