Forum: Franchisingowy bank??? 1475

chrooper 24.10.2003 *.pt160.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

fajne... przy okazji banków. czy ktoś słyszał o banku, który przychylniej "patrzy" na osoby rozpoczynające współpracę z firmami franchisingowymi?

Paweł Niemiec 24.10.2003 *.qr109.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

To nic nowego "Bank jak Mc Donald,s" w niemieckiej prasie i necie sporo dwa lata temu można było znaleźć na temat CITYBANK DEUTSCHLAND i jego franczyzowej koncepcji rozwoju. Jeżeli państwa portal i gazeta chce opisywać Dominet i franczyzową bankowość to za cenne uważam nawiązanie do dokonań niemieckich.

Adam 24.10.2003 *.net1.chomiczowka.net.pl

Panie Pawle!
Pracuję w Citibanku Handlowym (przez i a nie y) i o wielu rzeczach słyszałem, ale na pewno nie o tym, że gdziekolwiek na świecie rozwijamy się na zasadzie jaką stosuje bank Państwa Cacków.
Rozwój banku na zasadzie franchisingu jest poprostu nielogiczny! Bank ma przecież inne metody pozyskiwania kapitału (przynajmniej jeżeli jest wiarygodny) niż poprzez sprzedaż licencji franchisingowych.

Paweł Niemiec 24.10.2003 *.pk250.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

Panie Adamnie służę wycinkami z prasy niemieckiej na ten temat ! Proszę o kontakt na: milaim@wp.pl

Rafal 25.10.2003 *.wy78.internetdsl.tpnet.pl

Ja również pracuję dla Citibanku i w życiu nie słyszałem o franchisingu w Citigroup!!!!

Zainteresowany 27.10.2003 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Droga Redakcjo,
Na wstępnych rozmowach z Dominet Bankiem mówiono, że firma ma rozwija się na zasadzie franchisingu. Na spotkaniu nie przedstawiono, żadnych warunków umowy, tylko model finansowy biznesu. Opłatę licencyjną określono na 200 tys. zł oraz bieżącą opłatę na 20 proc. miesięcznych przychodów franchisingobiorcy. Z treścią umowy licencyjnej będzie można zapoznać się po wpłaceniu połowy opłaty licencyjnej.
Proszę o radę, czy należy wpłacić im połowy wstępnej opłaty licencyjnej i czy opłata bieżąca nie jest za duża?
Serdecznie pozdrawiam i liczę, że jedyne fachowe źródło informacji udzieli mi odpowiedzi. Proszę o możliwie szybką odpowiedź ponieważ muszę podjąć decyzję przed terminem ukazania się następnego numeru Franchising Info.

Redakcja 27.10.2003 *.www.profitsystem.pl

263
Oczywiście odradzamy wpłacanie jakichkolwiek zaliczek przed poznaniem PEŁNEJ treści umowy.

Powyższa rada dotyczy ofert wszystkich firm. Trudno natomiast ocenić zasadność pobierania wspomnianych przez Pana opłat - wstępnej i bieżącej - na podstawie przekazanych informacji.

Obecnie zbieramy informację o Dominet Banku. Prosimy wszystkie osoby, które mogą udzielić nam informacji o kontakt. A zwłasza osoby współpracujące już z Dominet Bankiem.

redakcja@franchising.info.pl

Zainteresowany 2 28.10.2003 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Mam podobne wątpliwości. Firma odpowiada tylko, że mają wielu chetnych i to nam powinno zależeć...

adam 02.11.2003 *.dragon.blt.pl

Już w styczniu w wywiadzie prasowym "Gazeta Prawna, 27 stycznia 2003 ", p.Cacek twierdził, że jeszcze przed ogłoszeniem naboru, zgłosiło się ponad 200 osób zainteresowanych prowadzeniem oddziałów. Jak sądzicie, ile osób pozostało zainteresowanych ich warunkami i przystąpiło do sieci ? Na przełomie miesiąca września i października Dominet ponownie ogłaszał nabór franczyzobiorców, ponieważ byłem dalej zainteresowany, zadzwoniłem i otrzymałem informację że posiadają jeden oddział we franczyzie. Myślę, że daje to dużo do przemyślenia nt. ich franczyzy.

? 05.11.2003 *.prosie11.aster.pl

czy korzystalibyscie z uslug banku dzialajacego na zasadzie franczyzy???????

Paweł Niemiec 05.11.2003 *.pl92.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

W nawiązaniu do wypowiedzi Pana Rafała (25.10.03) i Pana Adama (24.10.03)informuję,że materiały na temat franczyzowych koncepcji CitiBank w BRD przesłałem do redakcji portalu. Chcąc uzyskać więcej wiadomości zwróciłem się do działu marketingu CitiBank Niemcy w Dusseldorfie.
W rozmowie telefonicznej w dniu 5.11.2003 (0049/211/89840),na moje pytanie czy funkcjonują franczyzowe filie CitiBank w Niemczech pierwsza odpowiedź pracownicy banku brzmiała "ja", jednakże aby się upewnić poprosiła o chwilę przerwy, aby jak się wyraziła "dopytać".
Następna odpowiedź brzmiała,że filie franczyzowe funkcjonowały i obecnie już ich nie ma.Na kolejne pytanie - dlaczego i jakie były powody zaprzestania takiej formy rozwoju usłyszałem bardzo stanowczą odpowiedź, iż jest to tajemnica bankowa i ta rozmowa trwa już zbyt długo. Nie uzyskam, również więcej informacji na ten temat, nawet jeżeli zwrócę się do nich z oficjalną korespondencją!
Pozdrwiam serdzecznie
Paweł
P.S
Pierwsze informacje o franczyzowych planach CitiBank odnalazłem przed dwoma laty w niemieckim Financial Times.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.