Forum: Sytuacja finansowa spółki oferującej franczyze - informacje poufne? 1475

Krystian11 10.02.2015 *.46.204.74.63.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

1

Od jakiegoś czasu szukam pomysłu na biznes. Przerobiłem parę ofert systemów franczyzowych i znalazłem jeden który najbardziej by mi pasował, oraz taki który według mnie minimalizuje ryzyko niepowodzenia. Jest to duża (+/-150 lokalizacji), dobrze znana firma działająca w Polsce od paru lat. Po pierwszych rozmowach wstępnych spółka nie jest chętna podzielić się ani strategią rozwoju ani sytuacją finansową... Twierdzą że są to informacje poufne i nawet po podpisaniu umowy franczyzowej bądź umowy poufności tych informacji nie mają zamiaru udzielać. Czy jest to coś co powinno ‘ostudzić’ mój zapał oraz spowodować ponowne przemyślenie ewentualnej współpracy z nimi?

GeorgeTM 10.02.2015 *.77-253-209-170.static.ip.netia.com.pl

44

1) Co sądzą o współpracy z firmą inni partnerzy?
2) Jeśli to spółka, jej wyniki możesz sprawdzić w KRS-ie.
3) Jeśli to firma notowana na giełdzie, to można sprawdzić jej wyniki finansowe na stronie.
4) Można też na forum wprost spytać o firmę ;)
5) Zwykle po podpisaniu listu intencyjnego podawane są szczegółowe informacje...

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.