Forum: Czy warto zatrudniać własnego prawnika

16.02.2015
wypowiedzi: 104
*.dynamic.chello.pl

jak myślicie, czy warto zatrudniać włąsnego prawnika w firmie, która dośc szybko się rozrasta i myśłi o ekspancji na całą Polskę??

16.02.2015
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Powiem tak - sam jestem prawnikiem - więc mam spojrzenie od tej strony. 

Jeśli ma to być pomoc doraźna - raz czy dwa razy w m-cu to pozostań w kontakcie z zaangażowanym w Twój projekt prawnikiem ( nie takim co posłucha nawet nie udająć zainteresowania ).

Jeżeli pomoc prawna ma być udzielana min. kilka razy w tygodniu to faktycznie możesz a w zasadzie powinienieś pomyśleć na bardziej stałym sformalizowaniem współpracy. 

 

17.02.2015
wypowiedzi: 13
*.141.160.64

my korzystamy po prostu z doradztwa prawnego LexConsilium  i jestesmy bardzo zadowoleni. pelny profesjonalizm, rzetelni i indywidualne podejscie do klienta

27.04.2015
wypowiedzi: 33
*.74.84.49

Ja w mojej firmie również korzystam z doradztwa prawnika. Nie jest to stała współpraca, ale doraźna. Jednak cały czas zgłaszam się do jednej kancelarii, konkretnie do pana Igora Buczkowskiego z Gdańska. To bardzo profesjonalny i zaangażowany w swoją pracę prawnik. Jeśli ktoś szuka dobrego specjalisty w zakresie prawa gospodarczego czy handlowego z okolic Trójmiasta, to naprawdę polecam. Tu jest jego strona internetowa dla zainteresowanych: http://buczkowski-kancelaria.pl/

Oczywiście świadczy on pomoc także w innych sprawach, ale ja na razie korzystam z tych dziedzin prawa.

06.05.2015
wypowiedzi: 24
*.153.107.130

Własny prawnik ma rację bytu jeśli myślimy o startowaniu w przetargach a nie mamy doświadczenia w składaniu ofert i sporządzaniu specyfikacji. Dodatkowy prawnik może być pełnomocnikiem prezesa firmy, lub zarządu spółki, tym samym znacznie odciążając kierownictwo od papierkowej roboty. W innych przypadkach wystarczy zawarcie umowy z kancelarią, która doraźnie przygotuje pismo lub wdroży postępowanie sądowe.

22.12.2015
wypowiedzi: 2
*.webino.pl

Wydaje mi się że warto, ale możesz rownież wspópracować z jakąś kancelarią. Jeśli miałbym ci jakąś polecić to sprawdź sobie http://kancelariaadwokacka-kiw.pl/ , korzystałem z ich usług i bardzo jestem zadowolony. Ale musisz sam podjąć decyzję czy ci się będzie to opłacało 

28.12.2015
wypowiedzi: 6
*.191.4.215

Lepsza jest współpraca z agencją.

26.02.2016
wypowiedzi: 48
*.starachowice.vectranet.pl

Pełna obsługa prawną firm zajmuja się kancelarie MHS, zwłaszcza w zakresaie prawa gospodarczego - zawiłego i szerokiego działu.

Mozna korzystać z pomocy okazjonalnie, lub stale, w zależności od potrzeb, branzy i zakresu działalności.

08.03.2016
wypowiedzi: 72
*.dynamic.chello.pl

My współpracujemy z kancelarią http://www.twojakancelaria.eu/ Zdecydowanie to najlepszy wybór. Stała współpraca, gdzie prawnik zna dobrze firmę to moim zdaniem czasem klucz do sukcesu przy okazji problemów.

05.06.2016
wypowiedzi: 191
*.play-internet.pl

Należy podjąć współpracę z dobrą kancelarią prawną, która pomoże nam w trudnych sprawach. Nie opłaca się zatrudniać prawnika na etat, ponieważ będzie to zbyt kosztowne. Nie da się ukryć, że sprawy związane z prawem gospodarczym są zawsze bardzo skomplikowe i osoba nieznająca przepisów nie będzie potrafiła ich rozwiązać.

13.06.2016
wypowiedzi: 48
*.155.212.157.78.bain.com

W niektórych branżach zatrudnienie prawnika z którym będzie można skonsultować warunki zatrudnienia danego pracownik, umowy zawierane pomiędzy kontrahentami, legalność pewnych działań jest koniecznością.

Jeżeli chodzi o koszt, to nie ma dolnej i górnej granicy. Wszystko jest kwestią dogadania się. Wiele kwesti można rozwiązać w sposób zdalny, online.

Odsyłam jeszcze do http://www.adwokat-tomanek.pl/kontakt/

Działają na co dzień w Zabrzu i Gliwicach (mają tam kancelarie).

20.07.2016
wypowiedzi: 3
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeśli firma dynamicznie się rozwija to nie wyobrażam sobie, by nie zatrudniała własnego prawnika albo nie korzystała z usług zewnętrznej kancelarii prawnej. Najlepiej takiej, która specjalizuje się właśnie w prawie z zakresu działalności gospodarczej,

25.07.2016
wypowiedź: 1
*.internet.cyfrowypolsat.pl

Polecicie jakieś dobre konto dla młodych firm? Dopiero ruszam z działaniem i chciałbym uniknąć dużych kosztów w tym temacie. Dzięki.

17.11.2016
wypowiedzi: 88
*.centertel.pl

Wydaje mi się, że wszystko zależy od wielkości firmy. W przypadku   większości firm, outsourcing    prawniczy  będzie najlepszym rozwiązaniem.

19.11.2016
wypowiedzi: 106
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Masz duzo spraw to opłaca się współpracować z jednym.

01.12.2016
wypowiedzi: 45
*.play-internet.pl

Można sporo zaoszczędzić, jeśli będziemy korzystać z umów dostępnych na tej stronie http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/pobierz/umowy . Jest to świetne i praktycznie rozwiązanie. Są tam również inne dokuenty do pobrania.

07.12.2016
wypowiedzi: 14
*.static.edis.at

Zależy jeszcze o jakich poradach prawnych mówimy. Jeżeli mamy na myśli pozwy o rozwód i inne tego typu sprawy rodzine, to informacji można szukać na blogach i portalach prawniczych.

Przykładem niech będzie ten wzrów pozwu o rozwód bez orzekania o winie: http://pozeworozwodblog.pl/wp-content/uploads/2014/12/Rozwod-bez-orzekania-o-winie.pdf

Jeżeli dwoej małżonków chciałby sę rozwieść, ale nikt nie poczuwa się do winy, to po co utrudniać?

08.12.2016
wypowiedzi: 9
*.56.167.163

Witam serdecznie,

Szukam franczyzobiorców chętnych do udziału w krótkim badaniu ankietowym, którego celem jest identyfikacja czynników sukcesu we franczyzie: https://franczyzobiorcy.webankieta.pl/

Badanie jest w pełni anonimowe, jego wypełnienie zajmuje 6 do 9 minut. Wyniki będą opublikowane w pracy naukowej (mogą zostać udostępnione respondentom). Badanie nie jest sponsorowane przez żadną organizację lub sieć franczyzową. 

Z góry uprzejmie dziękuję i w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, uprzejmie proszę o kontakt!

23.12.2016
wypowiedź: 1
*.191.4.215

W dzisiejszych czasach może oprócz obsługi prawniczej warto zadbać również o administrator bezpieczeństwa informacji http://www.forsafe.pl/obsluga-administratora-bezpieczenstwa-informacji  w dzisieszuch czasch nie doceniamy jak ważne jest bezpieczeństwo danych.

23.12.2016
wypowiedzi: 44
*.centertel.pl

Warto zatrudniać nowego pracownika, wtedy gdy się to opłaca. W przypadku małych firm outsourcing np. księgowości jest lepszy niż zatrudnienie własnego pracownika. W miarę jak nasza firma się rozrasta, możemy zacząć myśleć o zatrudnieniu własnego księgowego.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.