Forum: Opodatkowanie znaku towarowego

24.04.2002
Stasiek
*

Kwestie dotyczace VAT powinny zostac zaktualizowane jesli nie przez wlasciciela worrtalu to przez kancelarie. Najwyrazniej ani jeden, ani drugi podmiot nie dba o rzetelnosc zamieszcznych informacji.

06.05.2002
wypowiedzi: 262
*.profitsystem.pl

Dziękujemy za uwagę. Informacje są aktualizowane na bieżąco.

06.05.2002
Stasiek
*

Wart odnotowania jest fakt, ze Redakcja wraz z kanelaria umiesicila uaktualnione informacje na tamat VAT. Z przykroscia jednak nalezy stwierdzic, ze w tzw. "goracym" okresie, kiedy to nalezalo rejestrowac umowy, na lamach wortalu, a wszczegolnosci w jego czasci prawno-podatkowej, nie bylo nawet wzmianki na ten temat.
Szanowna Redakcjo na przyszlosc sugeruje, aby istotne informacje dotyczace dzialanosci zainteresowanych odwiedzajacych te strony, byly podawane "przed" a nie "po" czasie.

06.05.2002
Michał
*

Stasiek, czego ty oczekujesz? Zatrudnij doradcę podatkowego lub kancelarię prawną, to będziesz o wszystkim wiedział przed czasem. I tak należy być wdzięcznym kancelarii, że dzieli się najważniejszymi informacjami dla małego przedsiębiorcy (np. wzory umów).

10.05.2002
Stasiek
*

Michale, od wortalu zajmujacego sie tylko i wylacznie zagadnieniami dotyczacymi franchisingu, wspolpracujacego z kancelaria swiadczaca uslugi doradztwa prawnego oczekuje sie przede wszystkim PROFESJONALNEGO I RZETELNEGO podejscia do przedstawianych informacji. Tak sie sklada, ze troche znam sie na podatkach i podchodze do tego tematu profesjonalnie. Tego samego oczekuja ode mnie moi klienci. Czy fakt, ze kancelaria przedstawia informacje dotyczace podatkow w zamian za reklame na stronach wortalu zwalnia od profesjoanlizmu? Czy fakt udostepnienia templatow umow, czy innych dokumentow rowniez zwalnia od profasjonalnego podejscia do zagadnien zwiazanych z omawianymi zmianami w podatku od towarow i uslug?
Jestem w pelni przekonany, ze NIE. Profesjonalizm podejscia do stale zmieniajacych sie zagadnien podatkowych wymaga miedzy innymi bierzacego aktualizowania istotnych informacji. Koniec, kropka. Mam tylko nadzieje, ze zaden z przedsiebiorcow odwiedzajacych sekcje "Prawo i podatki" w tamtych dniach nie polegal do konca tam przedstawionych.

11.05.2002
Michał
*

Skoro jesteś taki profesjonalista, to może podasz adres strony na której zamieszczasz porady. Chętnie skorzystam.

12.05.2002
Stasiek
*

Nie redaguje prywatnej strony internetowej. Nie udzielam rowniez porad przy wykorzystaniu tego medium.

12.05.2002
Michał
*

Tak też i myślałem. Sam nic nie robisz, ale tym co robią, zarzucasz brak profesjonalizmu.

17.05.2002
Stasiek
*

Michale, jako ze zamieniles merytoryczna dyskusje w wycieczki o tresci osobistej jest to moj ostatni post w tej sprawie. Odpowiem Ci wykorzystujac pewien przyklad: zarowno od taksowkarzy, jak i prawnikow, lekarzy, czy tez od redaktorow wortalu internetowego oczekuje sie profesjonalnego i rzetelnego podejscia do wykonywanej pracy. Dla mnie jest to tak oczywiste jak 2x2=4. Nie musze redagowac prywatnej strony internetowej na temat podatkow, aby byc zawodowcem i profesjonalnie podchodzic do wykonywanej pracy. Jednak od osob, ktore to robia oczekuje przede wszystkim rzetelnosci i dolozenia nalezytej starannosci (vide wortale lub sekcje w portalach zajmujace tematyka podatkowa: info o tak istotnych zmianach w VAT byly juz zamieszczane na koncowym etapie prac parlamentarnych).

Tresc Twojego ostatniego posta moze wskazywac, ze to Ty, ze strony wortalu, byles (moze nawet w dalszym ciagu jestes :()odpowiedzialny za sekcje dotyczaca prawa i podatkow. Jesli tak to trzymam kciuki za dalszy rozwoj Twojej kariery zawodowej.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.