Forum: Własny ośrodek wypoczynkowy nad morzem :) - turystyka i hotele 33

martinaa 14.08.2020 *.194-116-193-128.komster.pl

1
ej Forumowicze! Od paru lat z mężem zastanawialiśmy się nad zakupem bądź wybudowaniem własnego ośrodka wypoczynkowego nad morzem, nic wielkie taki mini pensjonat 20-30 pokoi obsługiwany w sezonie bądź całoroczne (raczej całorocznie). W końcu w tym roku pomimo epidemii korona wirusa podjęliśmy decyzję by podjąć jakieś działania w tym kierunku choć wiemy już na starcie, że musimy się liczyć, iż zrealizowanie takiego projektu a raczej jak to my nazywamy naszego marzenia to sprawa nie na miesiące tylko najbliższe lata. Osobiście chcemy zmienić swoje całe obecne życie dotychczasowe na poczet zrealizowania tego projektu nawet jak by to miało się wiązać ze sprzedażą obecnego mieszkania w dużym mieście pomimo tego, że nasza sytuacja finansowa jest bardzo dobra (oboje pracujemy, zarobki łącznie około 10tyś. netto na miesiąc, własne mieszkanie 70m2, zero kredytów na głowie,) ? Trochę już się orientowałam w kwestii własnego ośrodka nad morzem, własnej działalności itd. tak w internecie, urzędach czy po znajomych (osobiście również posiadam dość spore doświadczenie w obsłudze takiego ośrodka nad morzem czy hotelu tutaj akurat jako pracownik) ale wiem, że to dopiero długi początek mojej podróży do czasu zrealizowania mojego marzenia/biznesu jakim jest własny ośrodek nad naszym pięknym Polskim morzem ? Z tego tytułu mam do was parę pytań które pomogą mi poukładać w głowie myśli w którym kierunku powinnam iść i od czego tak naprawdę musiała bym zacząć! Gorąco liczę, iż jakaś dobra dusza była kiedyś w podobnej sytuacji i ukierunkuje mnie na właściwy tor! Jak to się mówi by spełniać nasze marzenia trzeba zacząć coś robić w tym kierunku a nie tylko siedzieć i marzyć... ?? Moje małe pytanka ? - Czy warto budować taki pensjonat czy lepiej iść w rynek wtórny (osobiście preferuje w wtórny) - Czy można liczyć na dofinansowania z EU odnośnie Turystyki, jeśli tak to na jakie? Na remont po zakupie wtórnym? Dołożenie jakiegoś procentu w kredycie bankowym bądź może cały kredyt poprzez funduszy Europejski na turystykę na niski procent? Dofinansowanie jako zabezpieczenie dla baku w kredycie bankowym? - Gdzie się udać by doradzić się odnośnie dofinansowań w funduszach europejski - czy tylko urzędy ? - Ile wkładu własnego banki wymagają dla kredytów hipotecznych na zakup takiego pensjonatu z rynku wtórnego w przedziale 1,5-2mln zł ?? Czy np. Hipoteka za mieszkanie warte 500 tys. by wystarczyła bankowi jako zabezpieczenie ? Czy może jakieś dofinansowanie z funduszy europejskiego by wystarczyło ? - Gdzie warto szukać pomocy przy zakładaniu działalności i zakupie takiej nieruchomości nad morzem? - Jakie warunki trzeba spełniać by uzyskać dofinansowanie z funduszu uni eropejskie w kwestii zakupu/remontu ośrodka nad morzem? - Czy waszym zdaniem taka inwestycja która zapewne będzie spłacona dopiero za 10-15 lat jest opłacalna i rentowa? - Co warto wiedzieć przy prowadzeniu pierwszej turystki w Polsce? Jeśli ktoś by miał jakiekolwiek porady które by mi ułatwiły postawienie pierwszym kroków w realizacji mojego mam nadzieje ze udanego w przyszłości biznesu a których nie wymieniłam w pytaniach prosiła bym o odpowiedź na tego posta - każdą poradę przyjmie do serce ? Dziękuje wszystkim gorąco za pomoc! ? Martinaa

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.