Forum: Stoisko w CH 1475

hey 11.06.2004 *.eden.tu.kielce.pl

Mam pytanie, ile kosztuje miesięcznie wynajem powierzchni w pasażu pomiędzy sklepami w Centrum Handlowym? Chodzi mi o takie stoiska typu Nicole lub takie z jakimiś pierdołami typu świeczki i tym podobne.Płaci się pewnie od metra i od lokalizacji ale chciałbym wiedzieć tak mniej więcej.Niektórzy na takich stoiskach sprzedaja np. nici i guziki, więc gdyby cena najmu była wysoka to już by poszli z torbami.Prosze o odpowiedź...

Informator 11.06.2004 *.62.233.204.54

Część stoisk w pasażach handlowych jest własnością danego centrum - tak więc to że ktoś sprzedaje guziki nie musi być związane z tym że płaci standardową stawkę za wynajem powierzchni i to że gdyby płacił normalną cenę najmu opłacałoby się całe przedsięwzięcie.
Zazwyczaj za takie lokalizacje wyznaczana jest stała opłata nie związana z wielkością powierzchni (metrarzem) - ceny zależą m.in. od tego jak dobre jest to centrum i gdzie ma znajdować się punkt (opłata za najem od 1000 USD do 2000 USD), w przypadku w którym czynsz liczony jest od metra cena za 1 m2 jest wyższa niż cena najmu 1 m2 w "standardowych" lokalach w danym centrum.

Ania 11.06.2004 *.212.69.71.182

Zgadzam się z przedmówca. Guziki i spinki nie zarobia na czynsz, dlatego w ramach rozszerzenie asortymentu a myslę, że cześniej za opłatą tzw "wpisowa do ręki" stoja takie stoiska na pasażach. Sama się na początku dziwiłam. Ja mam Nicole i płacę od 500zł za m2 do 1000zł za m2 netto. W zależności od centrum. Często wysokość czynszu idzie w parze z ilością klientów odwiedzających centrum. Czasami obnizaja w słabszych miesiącach np. początek roku a w grudniu potrafia podwyższyć.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.