Forum: yves rocher 1475

iwka 26.01.2005 *.bvd39.neoplus.adsl.tpnet.pl

3
poszukuję biorców licencji YR, zamierzam otworzyć sklep w mieście 150tys mieszkańców. Proszę o pomoc

Gringo 27.01.2005 *.dko155.neoplus.adsl.tpnet.pl

48
Rozmawiałem z niedoszłym biorcą lic. Po przyjrzeniu się planwanym przychodom i kosztom , wyszło że biznes w ogóle się nie domyka finansowo.
KOszty mebli - ok. 80 tys
Zatowarowanie - ok.40 tys.
Przewidywane obroty: ok 40 tys (miasto pow 100.000 - galeria handlowa przy hipermarkecie)
marża:33% - ok 12.000
KOszty operacyjne lokalu:
- czynsz ok 5500
- pracownicy (3 etaty)minimum 4000
- inne koszty (prsd, woda, tel) ok 2000
czyli zostaje ok 500 zł przy bardzo optymistycznym szacowaniu obrotu.
W mojej ocenie wejscie w ten biznes to gwarantowane problemy, chociaż musisz zrobić sobie własną kalkulację.
Najlepiej niech pokażą sprzedaz istniejących pacówek to będzie dobry punkt wyjścia. Z tego co wiem, nie chcą tego pokazać, więc jest to podejrzane.

POLECAM DALEKO POSUNIĘTĄ OSTROŻNOŚĆ

pozdrawiam

fatom 28.01.2005 *.bya238.neoplus.adsl.tpnet.pl

9
Firma przewiduje obroty miesięczne na poziomie całej kwoty zatowarowania??? To jakieś nieporozumienie. Rotacja stanu w takim sklepie może mieć miejsce w ok. 2,5-3 miesiące. Czyli albo obroty bedą na poziomie 15-18 tyś. albo zatowarowanie musi wynieść 120 tyś aby osiągnąć zadany obrót 40 tyś. miesięcznie. To oczywiście duże uproszczenie, ale mniej więcej tak to wygląda na sklepach.

iwka 28.01.2005 *.bun56.neoplus.adsl.tpnet.pl

3
wlasnie poszukuje biorców licencji, ale myslę ze zatowarowanie jest na wyzszym poziomie, musimy tez do tego doliczyv narzut.

Gringo 29.01.2005 *.82.177.74.112

48
Co do obrotow, to na wyższe nie ma co liczyć, mogłem się pomylić co do zatowarowania - jezeli potrzebne jest większe, biznes jest na wielką dokładkę.

Tak czy siak, podsumowując uwagi poprzedników bez sensy w to wchodzić!!!!!

Sylwia Wojtacka 19.04.2016 *.89.231.65.58

1

Obroty po czasie sa większe w YR. Pracowałam jako konsultantka w Plocku półtora roku i robiliśmy od 60-80tys miesięcznie w normalnym miesiącu.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.