Forum: problemy franchisingu

03.02.2005
wypowiedź: 1
*.slupsk.cvx.ppp.tpnet.pl

Mam zamiar napisać prace magisterską o temamtyce franchisingu, ale szukam jakiegoś konkretnego problemu badawczego, na którym mogłabym się skupić. Wy, ludzie, którzy siedzicie w tej tematyce w dość zaawansowanym stopniu, na pewno macie jakieś pomysły. Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

03.02.2005
wypowiedzi: 48
*.177.74.112

Proponuje temat typu: "Unikalne "know-how" jako element oferty franczyzowej"
W mojej ocenie bardzo niewiele firm oferujacych systemy franczyzowe (nawet, a może przede wszystkim na tej stronie) w pełni rozumie biznes w którym działa i posiada unikalną wiedzę i pomysł na interes. W większości to po prostu naciagacze typu. SNC, którzy bazują na tym, ze rynek jest bardzo młody i częśc biorców, czy potencjalnych biorców, niedokładnie sprawdza franczyzodawców (tak było w moim przypadku). Takie SNC na przykład do dzisiaj nie potrafi przewidziec obrotów sklepu który chciałbys otworzyć - to po prostu jest żłosne, nie mówiąc juz o rentownosci - dla nich to przypadek.
Chlubne wyjątki typu REPORTER, czy House są niestety rzadkością

03.02.2005
wypowiedzi: 374
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Polecam sieć sklepów spożywczych w małopolsce AVITA, mają specyficzną franczyze warto się nią zainteresować. Pozdrowionka

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.