W Polsce działa ponad 110 placówek 5asec.
Czwartek
03.09.2009
Pralnie chemiczne 5asec otworzyły pierwszą placówkę na Ukrainie.
 

Firma działa na rynku od ponad 40 lat. Pierwsze pralnie powstały we Francji, w Polsce funkcjonują już 10 lat. W tym czasie sieć otworzyła w naszym kraju 102 placówki własne i 10 franczyzowych. 5asec kontynuuje ekspansję zagraniczną – w tym roku otwarto pierwszą placówkę na Ukrainie, w Doniecku.
- Pomimo kryzysu do tej pory nie musieliśmy rezygnować z żadnej planowanej inwestycji – mówi Andrzej Wiśniewski, dyrektor generalny 5asec. - W ubiegłym roku obsłużyliśmy ponad 1,7 mln klientów i wypraliśmy 4 mln sztuk odzieży i artykułów wyposażenia domu.

Klienci pralni 5asec, oprócz podstawowych usług jakimi są pranie wodne i chemiczne, prasowanie oraz odplamianie, mogą skorzystać również z czyszczenia dywanów, prania zasłon i pościeli, a także z zabezpieczenia odzieży przed wilgocią i molami.

Prowadzenie sieciowej pralni to koszty rzędu 500 tys. zł, z czego 40-60 tys. zł wynosi opłata wstępna, 200 tys. zł kosztują niezbędne urządzenia, a 220 tys. zł prace adaptacyjne. Obecnie firma poszukuje franczyzobiorców w Chorzowie, Rybniku i Grudziądzu.

(dw)


/1/
ZOBACZ WIĘCEJ

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Sezon na pączki /14.06.2018

Franczyzodawca Starej Pączkarni widzi w Polsce miejsce na 100 placówek pod swoim szyldem. Gdzie i za ile można ją otworzyć?