Forum do artykułu: Targi franchisingowe w Polsce – pogrzebany pomysł?

  • strona:
  • 1
  • 2
21.10.2002
pasikonik
*.rodlo.sdi.tpnet.pl

Pomysł portalu z targami On-line jest OK. W Mediolanie na targach franchisingowych pojawia się 5-6 tysięcy ludzi (wiem, bo byłem). W Polsce tylko internet gwarantuje taka liczbę uczestników. Choć osobiście uważam, ze wraz ze wzrostem wiedzy o franczyzie "pod strzechami" zwykłe targi też kiedyś się udadzą. Ale nie teraz.

21.10.2002
renata
*.rodlo.sdi.tpnet.pl

Musiałes być w Mediolanie w jakis niechodliwy dzień. Organizatorzy podają liczbę 10 tys. uczestników, a więc nieosiagalną dla klasyczncyh targów w Polsce. Internet jedyną szansą. Oglądałam takie targi na portalu niemieckim i to co mi sie podobało, to prostota tego pomysłu: nigdzie nie muszę jechać, nie stoje w kolejce do rozmówców, a dowiaduję sie tyle samo.

21.10.2002
Zbyszek
*.dostep.pl

Mieszkam w Lublinie i wyjazd na targi franchisingowe organizowane np. w Poznaniu byłby problemem - prowdzę firmę i nie stać mnie na kilku dniowy wyjazd, zwłaszcza nie mając pewności że akurat sieci które będą na targach mnie zainteresują. Myślę że pomysł portalu jest dużo lepszy

22.10.2002
pasikonik
*.rodlo.sdi.tpnet.pl

Ciekawe kto wygra ranking targowy? Osobiscie stawiam na firmę handlową z juz istniejącą dużą siecia punktów - sami będą głosować:). Mogę też redakcji zaproponować siebie na bukmachera - najmniej płacę za zwyciestwo Drogerii Natura, Yogen Fruz i Nescafe.

22.10.2002
Helmut
*.76.35.243

Czy w targach on-line mogą brać udział zagraniczne sieci franchisingowe? Szukamy master franchisee na teren Polski a nikt w tym kraju nie organizuje tradycyjnych targów franchisingowych.

22.10.2002
Kacper
*.dostep.pl

Pasikonik twoją wypowiedź można odebrać jako wyzwanie, już się martwię że taka rywalizacja może doprowadzić do sytuacji w której wygra sieć która jest kiepska (słaba opłacalność) i w związku z tym mało biorców:)

22.10.2002
wypowiedzi: 262
*.profitsystem.pl

Do Helmuta: w Targach On-line mogą brać udział te firmy, które są wpisane do Katalogu Firm Franchisingowych na portalu. Jeśli jest Pan zainteresowany, proszę zadzwonić pod numer (022) 817 84 52 lub przesłać maila na adres: redakcja@franchising.info.pl.

Miło nam przeczytać, że portal może Panu pomóc w poszukiwaniu masterbiorcy.

Do Pasikonika: W tym głosowaniu są sami wygrani. Pomaga nam ono ułożyć kalendarz spotkań.

23.10.2002
Jarosław
*.mega.com.pl

Pomysł sam w sobie jest dość ciekawy i na pewno urozmaici lekko przygasającą witrynę. Jednakże określanie go mianem "targów" wydaje się conajmniej nieadekwatne, gdyż po prostu z prawdziwymi targami niewiele ma wspólnego. Na przykład:
- na targach możemy spotykać się z wszystkimi obecnymi firmami, a nie tylko z 1, rzekomo najpopularniejsz (wg jakich kryteriów?)
- spotkania te odbywają sie osobiście - nie przez telefon, internet czy posredników - tego chyba nic nie jest w stanie zastąpić
- wreszcie: na targach poznanie jest obustronne.
Reasumując: pomysł na wzbogacenie serwisu dobry, nazwa - na wyrost

23.10.2002
pracownik franczyzodawcy
*.mega.com.pl

Pracuję w jednej ze znanych sieci franchisingowych. Jak powiedziałem mojej szefowej o zainicjowanych przez portal targach on line tylko się uśmiechnęła. Mi sie w sumie pomysł podoba, choc chyba rzeczywiście nie wiele spośród sieci potraktuje go jako poważne narzędzie doboru franczyzobiorców. Zgodzę sie z jednym z przedmówców, ze nic nie jest w stanie zastąpić kontaktu osobistego.

23.10.2002
Szefowa
*.dostep.pl

Dziś rano jeden z moich pracowników poinformował mnie że na tym portalu będą targi on-line, tylko się uśmiechnełam ... bo od już dwóch dni wiem o tym dobrym pomyśle :) ... ludzie jakie argumenty, pomysł jest dobry i jakoś nie widać lepszego

23.10.2002
wypowiedzi: 262
*.profitsystem.pl

Pozdrawiamy wszystkie uśmiechnięte szefowe :)

04.11.2002
Rejtan
*.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

Pomysł dobry tylko rzeczywiście nazwa nieco na wyrost. Co do bezpośredniego kontaktu, to w tym przypadku nie jest on najważniejszy.Do formuły targów brakuje raczej wielu wystawców. To co oferuje portal to raczej prezentacje.A czy jest szansa na targi w Polsce... Jeśli dobrze zabrać się za organizację(i zabezpieczyć finansowo...)Dotychczasowe próby były żenujące.Brak profezjonalizmu w organizacji a nie kiepski rynek.W końcu sieci w Pl całkiem nieżle się rozwijają.

06.11.2002
Jarosław
*.mega.com.pl

Droga Redakcjo i Szefowo!
Popieranie klakierstwa i podszywanie sie pod nie nie służy dobrze jakości forum i źle świadczy o sile portalu, a brak kontr-argumentów w dyskujsji w ramach tego wątku potwierdza jedynie średniość pomysłu...
rozczarowanie

06.11.2002
osoba kontaktowa z sieci w katalogu
*.rodlo.sdi.tpnet.pl

Sredni pomysł to zawsze lepiej niż zły. A zły pomysł to klasyczne targi. Jak tylko wpisałem moja sieć do Katalogu, na nastepny dzień napisał do mnie facet z Gdańska próbujacy zorganizować klasyczne targi za moje pieniądze. Oferujac słabe gwarancje, że będzie moze troche biorców chciał złodziejskie wpisowe i jeszcze to, zebym mu płacił za każdą umowę podpisaną dzieki kontaktom z targów. Litości! - tak myslą ci, którzy widzą w rynky franczyzy tylko mozliwość szybkiego nachapania sie. Tymczasem na tym rynku trzeba się wykazać, dać się sieciom poznać, co niestety nie mozna o tym Panu ani o jego firmie powiedzieć.

07.11.2002
Nagabywany
*.chomiczowka.net.pl

Ten pan nie wie, że kiedys bywały juz w Polsce spotkania franchisingowe. Organizowało je stowarzyszenie IMC. I wszystko było za darmo! I tak powinno się robić takie spotkania...

14.11.2002
Żwirek
*.117.232.101

Jako osoba kierująca firmą od 11 lat bazującą w swej sprzedaży na "własnoręcznie" zbudowanej
sieci franszyzowej detalicznych sklepów z markowymi towarami konsumpcyjnymi mogę powiedzieć 2 rzeczy:
1. franchising jest bardzo skuteczną metodą na
rozwój biznesu w Polsce
2. jak dotychczas franchisodawcy nie mieli w
Polsce dostępnych żadnych cywilizowanych
narzędzi poszukiwania biorców (poza
portalem franchising. info.pl).
O ile mi wiadomo (przynajmniej z doświadczeń mojej firmy, żadne dotychczas odbyte tradycyjne targi franchisingowe w Polsce nie dały nawet minimum oczekiwanych efektów ich uczestnikom. Targi on-line są bardzo ciekawą formą targów choćby dlatego, że umożliwią szybkie kontakty zainteresowanych stron (dawców i biorców) i szybką informację zwrotną na temat efektywności tej formy targów.Wymiana informacji on-line pozwoli zarówno dawcom jak i kandydatom na biorców na szybką weryfikację
ich oczekiwań co do możliwości zrobienia wspólnych interesów.A czas to pieniądz,zwłaszcza w XXI wieku.

14.11.2002
Kasia
*.117.232.101

Helmut! jeśli szukasz master franchisee na Polskę w jakiejś ciekawej dziedzinie usług lub handlu to już go masz - ja szukam pilnie ciekawej koncepcji na biznes franchisingowy.
Znam doskonale zasady funkcjonowania franchisingu w praktyce, wiem dużo o polskim rynku towarow konsumpcyjnych i mam parę groszy na początek oraz niezłomną wolę rozwoju jakiegoś sympatycznego interesu, obsługującego potrzeby ludzi zabieganych a zarabiających na codzienny chleb z masłem.Jeśli potrzebujesz do współpracy kogoś wiarygodnego i gwarantującego sukces to skontaktuj się ze mną. Pierwszy kontakt możliwy wyłącznie poprzez mój ulubiony portal franchising.info.pl.

16.11.2002
Ewa
*.om.om.cox.net

Pani Kasiu
Jestem właścicielką oryginalnej koncepcji biznesu działającego od 10 lat. Kilka lat temu sama byłam zainteresowana franchisingiem tego pomysłu gdyż miałam kilka ofert od klientów. Od dwóch lat mieszkam zagranicą i jestem zainteresowana sprzedażą całości bądź partnerstwem.

18.11.2002
Kasia
*.117.232.128

Pani Ewo,
dziękuję za informację. Jestem zainteresowana nawiązaniem z Panią takiego kontaktu, który pozwoli nam na wzajemne uzyskanie bliższych informacji. Jeśli Pani koncepcja biznesowa przeżyła 10 lat w burzliwych warunkach ekonomicznych naszego pięknego kraju, to napewno zasługuje na to, żeby z niej zrobić rozwiązanie franszyzowe. Ale - partnerstwo w biznesie też wchodzi w grę. Jak się możemy porozumieć? Czy zgodzi się Pani na wymianę informacji kontaktowych za pośrednictwem właścicieli portalu franchising. info.pl czy też znajdziemy bardziej neutralne metody? Pozdrawiam Panią i z zainteresowaniem czekam na Pani odpowiedź!

19.11.2002
Krytykant
*.dostep.pl

Uważam że Pani Ewa i Pani Kasia są z całą pewnością niezłymi ekonomistami, a z przebiegu i sposobu dialogu który prowadzą ze sobą wynika że również ostrymi i profesjonalnymi graczami na rodzimej scenie gospodarczej. Myślę że z całą pewnością osiągneły lub osiągną olbrzymi sukces finansowy. Z uwagą i niecierpliwością czekam na informacje, może już nie na forum portalu ale w katalogu sieci o pojawieniu się nowej sieci prowadzonej przez te Panie, sieci która przetrawała 10 lat (jeden punkt) na rynku.

  • strona:
  • 1
  • 2

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.