Forum: Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes 1475

dolnoślązak 08.03.2004 *.ga218.internetdsl.tpnet.pl

Do loko:
jesteś milionerem i czarnoksiężnikiem i to jest abstrakcja a jak wygląda rzeczywistość?:((
szara,szara bo to tylko 100.000 zł albo dla niektórych aż 100.000 zł.

Kalasanty 08.03.2004 *.aba152.neoplus.adsl.tpnet.pl

Rich mam dla Ciebie propozycję przejęcia systemu franchisingowego. Jeśli Cię interesuje skontaktuj sie ze mną na adres email: kalasanty@pf.pl

Ka 15.03.2004 *.pj120.szczecin.sdi.tpnet.pl

Czy jest inwestycja na rynku (franszyza) gdzie
zwrot kapitalu bylby szybszy niz 5 lat ??
Zwroty 5 - 6 letnie sa mozliwe na rynku nieruchomosci juz po odjeciu kosztow wlasnych tzn czynsz, podatek.

44 15.03.2004 *.ur146.internetdsl.tpnet.pl

Mogę odstapić swoją. Zwrot jest teoretycznie na poziomie od 30 do 50% rocznie, ale w pierwszym roku może być 0.

kalasanty 16.03.2004 *.aaq210.neoplus.adsl.tpnet.pl

Aby osiągnąć zakładany przez Ciebie zwrot z inwestycji proponuję, abyś został franczyzodawcą. Nawet mam dla Ciebie propozycję przejęcia systemu franchisingowego. Jeśli Cię interesuje skontaktuj sie ze mną na adres email: kalasanty@pf.pl

Ka 16.03.2004 *.pj120.szczecin.sdi.tpnet.pl

0% w pierwszym roku to szacunki
czy juz dane z dzialalnosci, ale skoro odstapic tzn ze juz dziala, jaka branza ??
Odstapienie jest odplatne ? tylko zwrot kosztow
?? Lokal wlasny czy wynajety ?? Gdzie ??

kali 17.03.2004 *.217.8.179.146

Najlepiej założ lokatę i daj sobie spokój z tymi franczyzami

44 17.03.2004 *.ur146.internetdsl.tpnet.pl

To najlepsza inwestycja w obecnych czasach.

Ka 17.03.2004 *.pj120.szczecin.sdi.tpnet.pl

Rodacy, lokata bankowa to forma pomnazania kapitalu dla najmniej aktywnych, wrecz biernych mentalnych spadkobiercow dawnego systemu. Policzcie sobie ze lokata bankowa
od np 300.000 zl to zwrot kapitalu w ciagu
ok.20 lat, a inwestycja w nieruchomosci komercyjne to zwrot tego samego kapitalu w ciagu 5-8 lat w zaleznosci od koniunktury.
Natomiast to co jest zrodlem wszelakiego postepu ekonomicznego to pieniadz w ciaglym obrocie czyli handel, gdzie zwroty kapitalu
nastepuja w okresie 2-5 lat, tez w zaleznosci od koniunktury. Oczywiscie ryzyko utraty kapitalu jest odwrotnie proporcjonalne do rentownosci. Ponawiam wiec swoje pytanie
wydrukowane na poczatku i ciekaw jestem wypowiedzi forumowiczow majacych wieksze doswiadczenia w obrocie handlowym, niz dotychczasowi doradcy radzacy lokowac pieniadze na lokatach. Milego dnia rodacy !!

mario 22.03.2004 *.if-195-goofy.grontmij.net

to moze polaczymy sily?

Taki tam sobie czytajacy. 22.03.2004 *.cache-frr-ad10.proxy.aol.com

wkoncy ktos powiedzial troche prawdy

Kyoudai 23.03.2004 *.out1.bphpbk.pl

Możesz podać maila do siebie?

kiko 23.03.2004 *.aar75.neoplus.adsl.tpnet.pl

otworz sklep spozywczy:)

Ka 24.03.2004 *.pj120.szczecin.sdi.tpnet.pl

Do Kyoudai

W celu ??

Radek 24.03.2004 *.pa104.barlinek.sdi.tpnet.pl

Szczecin... fajne miasto, niestety tylko już przesycone wszystkim co możliwe, jak zresztą każde duże miasto. Powiem szczerze, że mając do dyspozycji 300 - 400 000 złoty w Szczecinie, zastanawiałbym się nad własnym interesem, bo faktycznie bierne życie z lokaty to coś dla ludzi, którzy szybko "umarli".

Jeśli ktoś posiada 300 - 400 000 złoty, oznacza to, że nie jest "głupi". Dlatego wiesz, że aby w coś zainwestować musisz mieć pomysł, musisz mieć wiedzę, zdolności i pewne cechy osobowości. Nie wiem czy takowe posiadasz. Pytasz się o franczyzę, która by dała wysokie zyski i szybki zwrot zainwestowanego kapitału. Zaproponowałbym Tobie firmę "JAGRAM" ogrody itp. Szczecin to zachodnia Polska, blisko Niemiec. Można by było stworzyć taki ogród w Szczecinie a swoją reklamę nakierować na niemiecki rynek! Podstawa to język Niemiecki i odwaga.

kenzo 10.06.2004 *.pb96.lomza.cvx.ppp.tpnet.pl

W sierpniu bede dysponowal kwota okolo 50 tys PLN. Mysle nad biurem GLOB INKSOO gdyz troche sie na tym znam jestem absolwentem prawa. Co myslicie o tej firmie? Prosze o kontakt osoby prowadzace taki punkt.

Krzysio 14.06.2004 *.ajz68.neoplus.adsl.tpnet.pl

Za dużo to z tą kwotą nie zwojujesz...

Konrad 01.08.2004 *.chello062179085245.chello.pl

1
Witam sredecznie!

Mam możliwość użytkowania lokalu w centrum Warszawy na ul. Koszykowej. Lokal ma powierzchnie 20 m2 + 10 m2 (antresola). Wnętrze lokalu ma ponad 4 m wysokości. Jeśli chodzi o samo otoczenie sklepu to wygląda to tak, że w bliskim sąsiedztwie jest Politechnika Warszawska, stąd duży ruch studentów i osób młodych. Ogólnie okolica jest bardzo ruchliwa ponieważ jest to ścisłe centrum. Na plus jest jeszcze to, że wystawa i wejście (przeszklone) są od strony ulicy - parking jest po przeciwnej stronie ulicy. W okolicy są: sklepy spożywcze, kwiaciarnie, XERO, szewc, apteka, sklepy monopolowe, biuro turystyczne, sklep z odzieżą (do uprawiania turystyki kwalifikowanej), zakłady bukmacherskie, kioski itp.
Sklep jest wynajmowany od administracji. Sytuacja jest na tyle klarowna, że wcześniej dziadek a teraz babcia prowadzili "biznes" od kilkudziesięciu lat i nie ma takiego
niebezpieczeństwa, że jest jakiś „ukryty” właściciel kamienicy – na 100%. Babcia zajmuje się usługami, które niestety już od kilku lat nie przynoszą zysku a ona jest już zbyt schorowana - jest w takim wieku, że nie powinna pracować. W związku z powyższym już od dłuższego czasu mam plany związane z wykorzystaniem tego lokalu tak aby zaczął on przynosić zyski.
Oczywiście kwestią podstawową jest przeprowadzenie remontu. Kamienica kilka
lat temu przeszła gruntowny remont fasady i wymianę wystaw sklepowych ale
wewnątrz nie zrobiono niczego. Remont polegać ma na wymianie podłogi - położeniu terakoty, skuciu starych tynków i położeniu płyt gipsowo-kartonowych, zainstalowaniu ogrzewania gazowego (piec Junkers), wymianę całej instalacji elektrycznej, zrobieniu
"normalnych" schodów na antresolę i toalety.

Chciałbym wiedzieć w co waszym zdaniem warto by było zainwestować – w jaką działalność, biorąc pod uwagę lokalizację i wielkość lokalu. A może najlepiej zrobić remont i podnająć komuś taki lokal? Jakie jest wasza opinia na ten temat.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Z wyrazami szacunku.
Konrad

P.S. Mnie do tej pory zainteresowały dwa pomysły ale cały czas szukam jakiś innych, które można by było wprowadzić w życie.
1.FOTOSTOP, (na antresoli można zrobić np. małe studio portretowe). Niestety nie mam doświadczenia w handlu ani w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, a wymaga to też większych nakładów finansowych.
2.Tea Club (nie wymaga dużych nakładów finansowych i w pobliżu nie ma czegoś podobnego).

Ruth 03.08.2004 *.ph96.bialystok.sdi.ptnet.pl

19
Miejsce rzeczywiście genialne!Z tego co wiem, jest tam sporo kafejek, punktów z jedzeniem, ale możesz spróbować, np. Green Way - niedrogie wegetariańskie jedzonko, MrHamburger - zdrowe fast foody, albo może rzeczywiście FotoStop - tym bardziej, że wstawiasz tam maszynę do obróbki zdjęć cyfrowych i interes sam się kręci!

poq 17.09.2004 *.bxh134.neoplus.adsl.tpnet.pl

Masz już chłopie wszystko aby osiągnąć sukces !!! Ja proponuje założyć punkt xero dla studentów. Nisamowity interes. Pozdrawiam.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.