Forum: Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes 1475

Maciej 18.01.2005 *.z1il111h.hdi.de

Witam,

Podejrzewam, ze takie haslo juz padlo. Mysle o tym by zainwestowac podana sume pieniazkow we franchising. Wszyscy pisza o 12-18 miesiecznym zwrocie z kapitalu-oferta jest szeroka, ale za kazda stoi "jakies ale". Myslalem np. o Subway-u, ale po analizie doszedlem do wniosku to chyba nie wypali...

Kazdy komentarz odnosnie pomyslow mile widziany.

MAciej

MiWi 18.01.2005 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Całkiem duży kapitał. Radzę Ci mozolnie przeglądać oferty z katalogu i umawiać się na spotkania, aż coś konkretnego znajdziesz.
Do porad na forum zachowaj sceptycyzm, dlatego, że zaraz zostaniesz zarzucony propozycjami od przedstawicieli sieci a nie biorców.

atoska 18.01.2005 *.2.e-nterart.pl

Witam!.. Mam takie pytanie/ problem... mam nadzieje ze ktos cos poradzi..

Czy wiecie co teraz warto robic? Jaki interes sie oplaca?
Sprzedarz internetowa moze? A moze zwykly sklep?
Nie wazne w jakiej miejscowosci chce to otworzyc, bo przeciez nie musze konkretnie robic tego w miejscu zamieszkania.

Moze i moje pytania sa glupie, jesli tak to przepraszam.
Szczerze mowiac jestem poprostu w dolku. Chce pomoc rodzicom, bo sama narazie sie ucze i nie mam jak pomoc im finansowo. Oni jednak proboja wielu rzeczy ale nie moga "trafic"...

prosze o posty

oki_ 19.01.2005 *.82.160.98.2

Gościu ma rację, tu dobrej rady nie otrzymasz, to wszystko są dawcy franczyzy albo wirtualni franczyzobiorcy - sly sly, pojebany gastronom i cała reszta "franczyzobiorców"

Gringo 19.01.2005 *.proxy236.net.pulawy.pl

48
Z takim kapitałem polecam sieci odziezowe:
House lub Reporter. Najlepsze byłoby chyba RESERVED lub CROPP TOWN (obie sieci LPP) ale tam chyba potrzeba większego kapitału, chociaż na małego CROPPtowna może 300 000 wystarczyc

szukampomysłu 19.01.2005 *.xdsl-2879.zgora.dialog.net.pl

6
Oj słonko ...... gdyby tylko ktoś wymyślił taki złoty środek. Wyobraź sobie, że tez szukam obecnie pomysłu. Niedawno za porozumieniem odszedłem od swojego pracodawcy - zarabiałem netto w granicach dwucyfrowej kwoty - do tego prowizja. Zamierzałem i zamierzam zrobić coś na własną rękę - jednak nawet dysponując kapitałem nie jest łatwo. Powinnaś zdecydować się w lokalnym rynku - gdyż wbrew pozorom ważne jest, gdzie chcesz zaistnieć. Nastepnie, jeśli nie jesteś zdecydowana na konkretna branże - rozpoznać potrzeby rynku i próbować się "wstrzelić". Staraj się mieć na uwadze swoje umiejętności, szukaj czegoś, w czym byś sie odnalazła, cos co lubisz. Jeśli np. jesteś osoba otwartą, komunikatywną i łatwo nawiązujesz kontakty to z pewnością osiagniesz więcej w handlu, sprzedaży bezpośredniej, detalicznej - niż w handlu za pomocą internetu ... itp. POzdrawiam i życzę sukcesów - ps - skąd jesteś?

szukampomysłu 19.01.2005 *.xdsl-2879.zgora.dialog.net.pl

6
Witaj - a może zamiast franczyzy zdecydujesz się na własny pomysł inspirowany np. czymś, co już funkcjonuje. Wiem, że np w Warszawie, ew Krakowie czy Poznaniu wazne jest posiadanie rozpoznawalnej marki. Ale uwierz - w wiekszości innych miast i miasteczek ważne jest raczej "wstrzelić" się z dobrym pomysłem. Ponadto opłaty za franczyzę w większości procentowe wydawać mogą się niewielkie - ale kwotowo daje to niejednokrotnie pokaźną sumę rocznie. Więc warto się zastanowić. Bo z tego co wiem, nie każda sieć przekazuje uzuskane wpływy z opłat w oferowanie profesjonalnych szkoleń, marketing. I w pewnym sensie (to moja prywatna opinia) jesteś po części ubezwłasnowolniony. Nie posiadasz 100%-wej decyzyjności o własnym interesie. Pozdrawiam - Marek

Maciej 19.01.2005 *.z1il222h.talanx.de

Dzieki za komentarze, wszystkie sluszne.
Zapomnialem dodac, ze nie chce zmieniac branzy-czyli chce zatrzymac moja prace-natomiast pieniazki w cos zainwestowac, by pracowaly:-)
Pozdrawiam

atoska 19.01.2005 *.2.e-nterart.pl

Jak moge poznac rynek? Obserwowac, sprawdzac co pada a co sie trzyma?
Wiem ze w mojej miejscowosci utrzymalby sie sklep typu REPORTER, ale trzeba miec na otwarcie tego sklepu minimum 100tys wiec to juz calkiem wyklucza.

Jestem z malopolski

Dreamer 19.01.2005 *.153.19.9.14

24
Polecam ci rynek walutowy forex
www.efixpolska.pl
tam znajdziesz demo gdzie mozesz sobie pocwiczyc inwestycje. Nikt nad toba nie slęczy, nie płacisz haraczu, nie musisz miec sklepu z pułkami, nie musisz nikogo zatrudniac.
Pozdrawiam
Piotr Dreamer

MiWi 19.01.2005 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Zdecydowanie odradzam Ci zabawę na forexie. Lepiej idź do kasyna, masz większą szansę na wygranie. Na Forexie twoimi przeciwnikami będą ludzie zarządzający funduszami posiadający narządzia analityczne pozwalające "golić frajerów" stosujących analizę techniczną (nazywa się to ładnie arbitrażem).

Dreamer 19.01.2005 *.153.19.9.14

24
Czy możesz bardziej rozwinąć temat forexa?
Czy inwestowałeś tam? Sprawdziłeś na własnej skórze jak to działa naprawdę nie-demo?
Więcej szczegółów proszę?

MiWi 19.01.2005 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Pracowałem w funduszu inwestycyjnym, który się tym zajmował. Na arbitrażu dość dobrze zarabialiśmy. A indywidualni się podkładali.

Dreamer 19.01.2005 *.153.19.9.14

24
Z czego co sie doczytałem i dowiedziałem to Forex to rynek wymiany walut a nie funduszy inwestycyjnych no chyba, że to to samo?
Poza tym to pracowałeś w Forexie czy w jakiejs innej firmie pytam o szczegóły bo wypowiadasz się bardzo ogólnikowo.
Pozdrawiam
Piotr Dreamer

MiWi 19.01.2005 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Pracowałem w funduszu inwestycyjnym, który zarabiał na przeprowadzaniu arbitraży na Forexie. A osobami, które traciły byli inwestorzy indywidualni, którzy myśleli, że Forex to ciekawe miejsce inwestycji. Zreguły tacy ludzie posługują się prymitywnymi narzędziami analitycznymi, np. analizą techniczną. Więc popełniają błedy, a fachowcy posiadający lepsze narządzia i odpowiednio dużo kapitału zarabiają na nich bez ryzyka. Polecam Ci zakup podstawowego podręcznika do matematyki finasowej to dowiesz się więcej jak to robią.

Dreamer 19.01.2005 *.153.19.9.14

24
To jak nie było żadnego indywidualnego klienta w forexie,
czy to sam sobie kupował i sprzedawał
czy to oni za niego robili,
który by nie zarobił ani złotówki???
Aż niemożliwe? Nieprawdopodobne?

MiWi 19.01.2005 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Pewnie byli, ale jak pisałem na początku, lepiej iść grać do kasyna (większa szansa na wygraną).
W gospodarce rynkowej nie ma łatwej metody na zarobek (nadzwyczajny zysk zwiększa podaż do momentu aż nadzwyczajnego zysku nie będzie). Dlatego Macieju polecam Ci bardziej franczyzę niż Forexy, GPW etc. We franczyzie zysk pewniejszy, choć też trafiają się porażki.

Maciej 20.01.2005 *.z1il222h.talanx.de

Dzieki za podpowiedz, ale sie rozmija z pytankiem, nie inwestuje 100% kapitalu, tylko go dziele, gdzie czesc mojego kapitalu jest w roznej formie, zwiazana z rynkiem kapitalowym. Natomiast 200.000-300.0000 chce zainwestowac w formie dywersyfikacji we franchize lub podobne formy(na kazdy interesujacy model biznesu jestem otwarty...)

Pozdrawiam

mario 20.01.2005 *.hb82.internetdsl.tpnet.pl

1
zainwestuję 100 tyś.zł w dochodowy interes,ewentualnie szukam wspólnika z ciekawym pomysłem, mariuszj@go2.pl

www 21.01.2005 *.ado127.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mialem podobny problem rok temu. Nawet sie pytalem innych forumowiczow w co zainwestowac
podobna sume pieniedzy. Zadnych konkretnych porad nie otrzymalem i pewnie ty Macieju tez ich nie otrzymasz. Skonczylo sie ze zainwestowalem sume z podanego przez ciebie przedzialu w kupno lokalu na wynajem (umowa na 10 lat) gdzie rentownosc wynosi 20 % rocznie (brutto). Latwo policzyc zwrot kapitalu (brutto) przez 5 lat. Robie cos innego a kapital sobie pracuje. Pragne dodac ze mysle o nastepnej inwestycji tego typu.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.