Forum o artykule: Dom starców - biznes przemilczany 46

Andrzejm 29.06.2011 *.adlw70.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Prezentowany materiał jest dosyć stary, ale poruszany tam temat jest oczywiście na czasie.

Tak się składa, że jestem właścicielem dużego, komfortowego domu opieki i przyznam, że czytając ten materiał dostałem troszkę gęsiej skórki. Tworząc taki biznes nie można myśleć tylko o zyskach bowiem z góry wiadomo, że nic z tego nie wyjdzie. Pensjonariusze takich placówek są przeważnie zchorowanymi ludźmi i należy im się rzetelna opieka, uszanowanie i domowa atmosfera. Przykre jest to, że potencjalny zysk zaćmiewa oczy właścicieli domów opieki, ale proszę pamiętać, że takie podejście możliwe jest tylko na krótką metę i prędzej, czy później taki dom upadnie. nie ma bowiem lepszej reklamy niż dobre opinie Pensjonariuszy i ich rodzin.

Co do kosztów, oczywiście \"z pustego i Salomon nie naleje\" Leczenie i opieka wymaga nakładów finansowych i proszę mi wierzyć, że jeżeli ktoś pobiera opłatę 2000 zł miesięcznie, to w żaden sposób nie zapewni właściwej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, a podane stawki wynagrodzenia dotyczą personelu z dolnej półki i to też trzeba dobrze oszukiwać, aby tego personelu wystarczyło.

Nie bez kozery wszystkie placówki służby zdrowia mają milionowe długi. Za stawki NFZ ok. 70 zł osobodzień można stworzyć hotel robotniczy, a nie dom opieki tym bardziej, że w tej cenie już są leki i to 100% płatne. W większości przypadków proponowane stawki nie pokryją nawet kosztów leczenia, a gdzie opieka, wyżywienie, pranie, sprzątanie, badania diagnostyczne i wiele innych czynników składających się na ten proces. Nie dziwi mnie więc milczące stanowisko Medi-SYSTEM bowiem oni z tych środków korzystają, a tym samym nie są w stanie zapewnić opieki takiej, jaka powinna być. Niestety żyjemy w kraju obwarowanym beznadziejnymi przepisami i niestety musimy wybierać, albo tanio i byle jak, albo za godziwe pieniądze i przyzwoicie. Przecież jeżeli ktoś inwestuje kilkadziesiąt milionów złotych w wybudowanie, wyposażenie i zapewnienie godziwych warunków ludziom starszym i niepełnosprawnym to nie może sprzedawać usług za 2000 zł miesięcznie bo przecież życia nie starczy, aby odzyskać to co zainwestował, a gdzie w tym wszystkim jakikolwiek zysk?

No i oczywiście trzeba mieć troszkę serca w tym co się robi.

Pozdrawiam i zapraszam www.concordiasalus.pl

Sofija 25.01.2013 *.82-160-56-169.tktelekom.pl

1

Czytając artykuł i wypowiedź Pana na temat Domu starców oraz na temat milczenia na swój temat firmy Medi-system nie mogę przemilczeć faktu, że tak samo jak dostaliście Państwo wypowiedź ze strony firmy, tak samo traktowani są tam pacjenci, czyli bez echa. W owej firmie z autopsji wiem, że pieniądz zrobił już swoje i nadal robi. Z ciężkim sercem odeszłam z tamtej pracy, właśnie ze względu na zapomnienie potrzebujących, niestety. Mam tylko nadzieję, że powstanie więcej takich placówek ale nie pod tą nazwą. Tamten Pan niestety napisał prawdę.

Marzanna 15.08.2013 *.188.141.19.8

1

Witam,chodzi za mna pomysl na otwarcie w najblizszej przyszlosci Rodzinnego Domu Seniora.Czy ktos z osob na tym forum ma jakies doswiadczenie w tym temacie?

ŻAR-MED 26.02.2014 *.77-253-232-43.ip.netia.com.pl

2

Witam wszystkich.

Jesteśmy na etapie odbioru budynku. W zasadzie całość innwestycji jest zakończona.

Pozostaje jednak jeszcze marketing ...

Poszukuję osób chcących rozwinąć swój biznes na zasadach umowy pisemnej w tym temacie. Generalnie, chodzi o rekomendacje naszego Domu Seniora ŻAR-MED osobom które chcą spedzić jesień życia w dobrych warunkach. Wszelkie informacje i materiały po kontakcie osobistym.

Nasz Dom Seniora ŻAR-MED może zaoferować bardzo wiele, przede wszystkim uśmiech i ciepłą atmosferę.

Jak to wygląda, proszę samemu sprawdzić.

http://www.telewizjadetroit.com/video.html?data=xml/Kwiecien.xml&flvID=118

https://www.youtube.com/watch?v=7-3zlsaq-Vc

Pozdrawiam i czekam na kontakt.

marketing@zar-med.pl

ŻAR-MED 26.02.2014 *.77-253-232-43.ip.netia.com.pl

2

Ja chciałbym zwrócić uwagę na to, że aby stworzyć tzw. ,,dobry dom'' nie można traktować tego biznesu jak maszynkę do pienędzy. Ba, nawet oszczędzać nie można.

Na końcu efekt jest taki:

https://www.youtube.com/watch?v=s5Qd0iCKN2I

Po prostu ludzie chcą tam byc i czują się potrzebni.

Pozdrawiam

Dom Seniora ŻAR-MED

bytomski 20.03.2014 *.89-76-116-93.dynamic.chello.pl

9

Szczerze mówiąc zawsze myślałem, że dom starców to nie jest zbyt opłacalny biznes w Polsce. Mamy wpojony obowiązek opieki nad rodzicami i nawet kiedy jest to cieżkie, a rodzic ciaży, to i tak staramy się być dobrymi synami i córkami i zaopiekować sie starszą osobą, ale jak widzę, domy starców mają się w Polsce całkiem nieźle, może nie pojawiają się jak grzyby po deszczu, ale jednak są.

agata54 30.05.2015 *.afab111.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Osobom poszukującym domu opieki w województwie świętokrzyskim mogę polecić ośrodek w Koziej Woli. Został on otwarty niedawno i uważam że jest świetnie przystosowany dla osób starszych i niepełnosprawnych. Patrząc po innych ośrodkach, starszych , zauważyłam że nie rozwijają się one i nie starają się przystosowywać do potrzeb lokatorów co nie świadczy o nich zbyt dobrze. Nowe ośrodki starają się jak najlepiej zaprezentować gdyż dopiero zaistniały i ludzie nie mają do nich zaufania.

PiotrM 02.06.2015 *.iqn41.internetdsl.tpnet.pl

13

W dobie starzejącego się społeczeństwa, dom starców to świetna inwestycja. Niestety na ogół nie cieszą się dobrą opinią i mało kogo znać na taką ewentualność. Poza tym, osoby opiekujące się chorymi ludźmi powinny być wykwalifikowane. Mieć duża dozą empatii i wyrozumiałości. Niestety bardzo często słyszy się o złym traktowaniu, a nawet znęcaniu się nad ludźmi.

Julia Mroczek 22.12.2015 *.ip-235.212-91-26-0.dynamic.chello.pl

51

Myślę, że jest to całkiem ciekawy i rozwijający się rynek w Polsce. Za tym będą szły kolejne potrzeby - jak np usługi profesjonalnego sprzątania takich budynków. Myślę, więc, że zlecanie różnego rodzaju usług dodatkowych jak własnie sprzątania - przyniesie wymierne korzyści.

Kasia Małek 29.05.2018 *.staticline-31-182-216-75.toya.net.pl

2
Temat aktualny i niezależnie od tego czy to dobyr biznes czy nie ale najważniejsze jest żeby wybrać dobre miejsce. Mogę polecić dom opieki Finezja, który jest sprawdzonym miejscem w naszej rodzinie. Ośrodek jest bardzo ładnie położony i dobrze wyposażony. Smaczne jedzenie (z tego co mówiła moja babcia). Ogólnie na szczęście udało im się moją babcię postawić na nogi.

MarekG 26.08.2018 *.apn-46-169-26-29.dynamic.gprs.plus.pl

95
Seniorek jest też w tez w Katowicach. Nasz tata w ciągu naszej nieobecności (praca, wyjazd) jest w tym ośrodku i bardzo dobrze się tam ludźmi opiekują, jesteśmy zadowoleni że na nich trafiliśmy.

Agata433 23.12.2018 *.178-37-168-224.adsl.inetia.pl

1
Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają naprawdę dobrą opiekę, personel jest miły. Matka też na nic nie narzeka, a cieszy się, że ma tyle koleżanek i tyle fajnych rzeczy się dzieje (jakiś koncert, wyjazd gdzieś czy robienie ozdób na święta), cały czas coś :)

Doro 05.01.2019 *.tmo-110-177.customers.d1-online.com

1
Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora. Ja mieszkam w Niemczech, Mama w Katowicach. Sama pracuję jako psycholog i gerontolog na geriatri . Od tygodni siedzę w internecie i szukam. Poza Rezydencją Seniora w Katowicach Bażantowie nie znalazłam nic, coby zagwarantowałoby (?) chociażb profesjonalne warunki. A i oni proponują za 4000 tylko 2 osobowe pokoje ( poki się coś nie zwolni). Tego co najważniejsze w tej sytuacji dla chorego człowieka czyli szacunku, empatii i uśmiechu nie można znależć przy pomocy paru kolorowych zdjęć w internecie. Czy ktoś z Państwa mőgłby mi coś w okolicy polecić? Dziękuję!

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.