Forum do artykułu: Optyk ma różowe okulary

29.08.2012
wypowiedzi: 2
*.80.dsl.dynamic.t-mobile.pl

Oferta skierowana przeciwko istniejącym Zakładom Optycznym i bez nowego pomysłu, właściciele nowej sieci wykazali się nie lada \\\"sprytem\\\", uderzające podobieństwo do innej znanej sieci optycznej a nawet obecna akcja promocyjna!! \\\"Nie wymagane doświadczenie w branży\\\", kapitał do wniesienia na poziomie 50 tys. zł!! oferta żerująca na naiwności ludzi, myślących, że łatwo w tym biznesie można zarobić, owszem, może się tak niektórym wydawać, ale większość zakładów z tradycjami istnieje od nawet kilkudziesięciu już lat i to właśnie m. in. dzięki temu mają to co mają... A tu wystarczy być \\\"sprzedawcą kiełbasy\\\" (bez obrazy) i mieć ok 50 tyś i już można mieć \\\"salon optyczny\\\"....Np w Jaśle, ktoś naiwny otworzył kanciapę (bo trudno to nazwać salonem) w Supersamie (sklep spożywczy), i będzie tam badanie wzroku (komputerowe), okulary robione w szlifierni (czyli czas oczekiwania pewnie z 3 dni!). Zastanawiam się na czym polega know-how wg firmy Vision Optyk?? Bo wg mnie, w dzisiejszych czasach to kompleksowa obsługa klienta ma sens, tak jak to jest u konkurencji czyli Vision Express...

20.09.2012
wypowiedź: 1
*.centertel.pl

Smutne w naszym kraju jest to,ze kazdy bezkarnie moze obrazac ludzi w internecie. Prowadze salon w sieci i jestem bardzo zadowolona. Firma ma pomysl na to jak prowadzic biznes w dzisiejszych warunkach , a przede wszystkim jak stworzyc atrakcyjna oferte dla klienta . Otrzymalam duze wsparcie i know now. Co do podobienstwa do znanej sieci , to poprzednik calkowicie sie myli. Biznes jest nakierowany na zupelnie inne miasta , a takze innych klientow docelowych . Podejrzewam ,ze Pan Holm jest  jednym z optyk , ktory takimi wypowiedziami reaguje na otwarcie w swoim miescie naszego salonu .

20.09.2012
wypowiedzi: 2
*.centertel.pl

Panie Holm, nie czuję się naiwna jak Pan pisze mimo ,że od pewnego czasu prowadzę salon w sieci. Decyzję podjełam świadomie po analizie wszystkich dokumentów przedstawinych mi przez firmę . Jestem bardzo zadowolona , co więcej wyniki przerosły nawet moje oczekiwania. Myślę o kolejnym salonie. Mało jest takich interesów w dzisiejszych czasach , o czym zapewne Pan wiem i swoimi słowami chce Pan zniechęcić ludzi do wchodzenia w ten biznes , bo po co sobie robić konkurencję , prawda?Co do salonów z tradycjami , co w moim mieście nie bronię się one zupełnie niczym : brak aranżacji, niemiła obsługa i wysokie ceny . Na koniec dodam , że to klient ostatecznie wybiera, gdzie dokona zakupu i gdzie otrzyma lepszą ofertę . Najlepszym dowodem na to ,że mówi Pan bzdury  jest to ,że do sieci przystępują kolejne osoby i z tego co mi wiadomo nikt nie narzeka. 

06.12.2012
wypowiedzi: 2
*.141.dsl.dynamic.t-mobile.pl

Pani naiwna, bzdury to raczej Pani wypisuje, bo to, że sieć ma łudząco podobną nazwę do znanej firmy to wg Pani przypadek? I dlaczego w takim razie firma ma niebawem zmienić nazwę? Przyszło to Pani do głowy?Jeśli nie, to proszę zapytać w Vision Express. I te przypadkowo podobne promocje... No widać gołym okiem, że ta firma ewidentnie \"korzysta\" z pomysłów innych. I to tyle.  Życzę powodzenia. A tak na marginesie, to ja prowadzę wlaśnie franczyzowy salon Vision Express. Pozdrawiam.

 

20.02.2013
wypowiedzi: 4
*.hosts211.ostrowski.pl

Holmes ma rację całą ta franczyza to lipa i dziwię się adminowi że tego nie usuną no widno za forsę można więcej.Żadnego wsparcia reklamoweg bo i skąd ma być, towar z trzech firm które mogę zainteresowanym podać bezpłatnie i ograniczyć koszty do 10 000 zł. Pozdrawiam.

20.02.2013
wypowiedzi: 4
*.hosts211.ostrowski.pl

Holmes ma rację cała ta franczyza kichą trąca. Fota pani w okularach mówi sama za się co sieć ma do zaoferowania. Rabacik w 3 podmiotach które mogę podać zainteresowanym w 3 minuty bez wydatku 40 tysi. Reklama nie istnieje. Po co komu taka franczyza która nikomu nic nie daje tylko prowizję pobiera. Wszystkie rady przekażę bezkosztowo. Pozdrawiam normalnych.

20.04.2013
wypowiedzi: 4
*.hosts211.ostrowski.pl

Franczyzobiorca na swojej stronie dzielnie dodaje kolejne podmioty zapominając o usunięciu tych które upadły np: BYDGOSZCZ no chyba że są tłumy chętnych do kontynuacji bbbbbuuuhhhhhaaaahhhhhha

28.07.2016
wypowiedzi: 70
*.dynamic.chello.pl

Franczyzna nie musi być złym pomysłem. Sprzet optyczny - to troche kosztuje, wiaodmo, zwłaszcza jak stawiamy na profesjonalne zaplecze techniczne A poza tym to truna branża - wymaga specjalistycznego wykształcenia, itd.. Więc nie rozumiem o co te kłótnie? Jak komus sie nie podoba niech otworzy stragan z warzywami

01.09.2017
wypowiedzi: 2
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Teraz jest popyt na takie rzeczy. Modne są soczewki kontaktowe kolorowe. Praktycznie większość czasu optycy pomagają dobrać właśnie takie soczewki. Prowadzenie salonu to wcale nie takie nie opłacalny biznes, nawet chwilowa moda pomaga zaraobić :D

18.12.2017
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja współpracuję z tą firmą: http://www.krak-optic.pl/ i bardzo sobie chwalę. To rzeczywiście dobra branża.

31.01.2018
wypowiedź: 1
*.abaks.pl

Hej znacie może klinikę Provisus? http://lepiejzobacz.cz/ chcę iść do nich na wizytę kontroloną po tym jak zauważyłam że mój wzrok się psuję. Ponoć ceny są bardzo atrakcyjne i mają najnowszy sprzęt:)

31.01.2018
wypowiedź: 1
*.dynamic-ww-06.vectranet.pl

a to ciekawe

21.02.2018
wypowiedzi: 3
*.ostnet.pl

:)

21.02.2018
wypowiedzi: 3
*.ostnet.pl

Ja soczewki oraz płyn kupuję zazwyczaj w salonie optycznym Rian Optyk Rzeszów https://www.rianoptyk.pl/ ponieważ jest tam stosunkowo tanio oraz obsługa zawsze pomoże mi wybrac odpowiedni produkt. Dodatkowo mogę również szybko przebadać swój wzrok. 

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.