Forum do artykułu: Zakładamy własną firmę - procedury krok po kroku

15.12.2013
wypowiedź: 1
*.nyc.res.rr.com

Witam, Strasznie to wszytsko skomplikowana sie wydaje. Planuje otworzyc wlasny salon kosmetyczny i Mam pytanie, Czy jest mozliwosc zalatwienia tej calej biurokracji bez wynajmu jeszcze lokalu? Czy najpierw musze znalezc lokal I wtedy udac sie do urzedow itp? Nie chce placic czynszu za wynajem lokalu kilka miesiecy I nie zarabiac pieniedzy. Bardzo bym posila o pomoc Pozdrawiam, Kasia L

12.11.2015
wypowiedzi: 48
*.221.122.149

podbijam pytanie.Ile trzeba mieć mniej wiecej pieniedzy? 

16.11.2015
wypowiedzi: 8
*.com

Ciekawy artykuł. Wiele osób się poddaje, bo wydaje się to skomplikowane. Faktycznie jest dużo formalności, ale też nigdy nie wiadomo ile potrzeba na start.

19.11.2015
wypowiedzi: 8
*.sprintdatacenter.net

Wszystko zależy od tego jaki jest to gabinet kosmetyczny. Jeśli zamierzamy wykonywać make up czy paznokcie to nie jest to takie drogie ale jeśłi ma to być profesjonalny gabinet z prawdziwego zdarzenia to musimy liczyć się z o wiele wiekszymi kosztami. Urządzenia kosmetyczne czy do depilacji nie są tanie. Powinniście sobei również stworzyć dobry biznes plan.

31.03.2016
wypowiedzi: 5
*.dynamic.chello.pl

ja własnie niedawno wpadłem na fajną oferte franczyzy i mnie kusi... co myślicie http://biznespodmarketem.pl/ bo brzmi ciekawie :)?

13.07.2016
*.246.142.130.rev.vline.pl

Zpoczątku wydaje sie ta procedura dość skomplikowana, ale realizując wytyczne krok po kroku można spokojnie przez to przejść. Warto na początku się troszkę potrudzić, bo własny biznes to dużo pracy ale też wielka satysfakcja, niezależność i przede wszystkim robienie tego co najbardziej sprawia nam zadowolenie.

Nowoczesne wnętrza Kraków

26.07.2016
wypowiedzi: 4
*.dynamic-ra-11.vectranet.pl

Jeśli na początku chcesz obciąć koszty to może zainteresuj się księgowością zewnętrzną firmy lub sama zacznij ją prowadzić. Wbrew pozorom to nie jest trudne, wystarczy, że ma się odpowiedni program komputerowy do prowadzenia obliczeń, rachunków i faktur, również tych elektronicznych.

13.10.2016
*.244.185.28

kasia6561 wiesz, musisz mieć zarejestrowaną działalność na jakiś adres - tego nie obejdziesz. Sama się z tym zmagałam i ostatecznie wynejałem lokal. To też mnie przycisnęło do tego, żeby zacząć szybciej działać ;) jak ci się powodzi? U mnie w salonie jest bardzo ok. Niedawno odkryłam fajne kosmetyki Eldan Cosmetics - wypróbuj. Mają świetną kompozycje składników i są bardzo skoncentrowane. Moje klientki bardzo sobie je chwalą :)

17.10.2016
wypowiedzi: 7
*.ssp.dialog.net.pl

Czy nie możesz na początku zarejestrować firmy na adres np. zameldowania, a dopiero później przenieść go na adres salonu? To nic nie kosztuje.

http://www.eureca.com.pl

18.10.2016
wypowiedzi: 7
*.191.4.215

Najpierw trzeba mieć lokal zarezerwowany, bo na wniosku o zarejestrowanie działalności trzeba wpisać siedzibę firmy, no chyba, że ma nim być nasz adres zameldowania, wtedy jest prościej. 

O ile dobrze pamiętam, jak wygląda ten wniosek, to jest tam miejsce na wpisanie kapitału zakładowego i chyba miejsce na dofinansowanie z różnych źródeł. Wydaje mi się, że jest kilka branż, które wymagają już na wstępie własnych nakładów gotówki, a kilka może być całkowicie sfinansowanych z zewnętrznych źródeł, jednak nie znam się na tyle, by powiedzieć od ręki, czy gabinet kosmetyczny się do tego wlicza. Na pewno trzeba mieć coś swojego, jak się staramy o dofinansowanie. 

Najpierw składamy wniosek do CDEiDG, potem do Urzędu Skarbowego, ZUS-u i w razie jakichś pozwoleń, do odpowiednich instytucji. Potem czekamy na decyzję (7-14 dni) i jak się z nią zapoznamy, możemy składać wniosek o dofinansowanie/kredyt, bo zostanie nam nadany NIP i REGON, który jest potrzebny bankowi/PUP. 

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.