Forum: Podajemy zarobki franchisobiorców -zaczynam od siebie 1475

ciekawy 25.02.2004 *.router4a.grajewo.net

Na pewno jest masa osób, które chciałyby wiedzieć ile zarabia się na franchisingu.Dlatego proponuje aby biorcy ujawnili rąbka tajemnicy.Anonimowo,ale rzetelnie pochwalmy sie sukcesami.Wiem ,że wysokość zarobków zależy od różnych czynników, dlatego proponuje podać kilka dodatkowych informacji.oto mój przykład:

sieć: stofarb od 2 lat
region:północno-wschodnia polska
lokal: 30 m ( własny )
zysk netto : 2000 miesięcznie
wysokość inwestycji:40 000 (towar,wyposażenie,mieszalnik kolorów)

czekam na odzew.pozdrawiam forumowiczów

Ale 25.02.2004 *.dc86.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wszytko fajnie tylko jedno ale "lokal własny", czyli:
Zazwyczaj lokale otwiera się w centrach handlowych a w nich cena 1 m2 to jakieś 40 Euro (myślę o dużych nowoczensych centrach - opłaty dochodzą do 70 euro, ale to już "hard core"), tak więc:
40 euro x 30 m2 = 1200 Euro
1,2 tys. Euro x 5 zł = 6 tys. zł
Twój zysk w lokalu własnym to 2 tys. zł
2 tys. zł - 6 tys. zł = - 4 tys. zł zysku netto ... czyli robi się smutno :(

W sieci SNC 25.02.2004 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Wszystko fajnie, tylko jak wynajmiesz lokal w galerii to powinieneś mieć troszkę więcej klientów. Ja też mam jeden swój lokal (tam zaczynałem) a drugi wynajmuje. Śląsk. Inwestycja w lokale ok. 15 tys. zatowarowanie - teraz ok 80 tys.
Zarobek 8-10 tys. w lepszych miesiącach, 4-5 tys. w gorszych.
Myślę o 3 sklepie w galerii handlowej.

ciekawy 25.02.2004 *.router4a.grajewo.net

ALE-PRZECZYTAJ
siec stofarb zajmuje sie sprzedażą farb,klejów i lakierów.umieszczenie sklepu w centrum handlowym to totalna porażka.Przy tego typie działalności ważny jest raczej parking przed sklepem i rampa załadunkowa.Już widze majstrów upapranych farbą,ciągnących 100 kg cekolu i 40 kg kleju do glazury w wózku na zakupy :)
Ochrona by ich chyba z centrum handlowego wyrzuciła.
Poza tym to nie moja wina ,że mam swój sklep. Ja tylko podałem swoje zarobki.
SNC-dzięki za wypowiedź.
Czekam na kolejnych odważnych

Ale 26.02.2004 *.dd183.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ciekawy - przeczytaj
Wszystko fajnie tylko moim zdaniem twoja wypowiedź ma charakter reklamy, tak jak prawie wszystkie ostatnio nowo zakładane wypowiedzi na tym forum.
Dane przez ciebie podawane nie są weryfikowalne - mówisz o jakieś tam gdzieś lokalizacji i o jakimś zysku itp.
Czekam na kolejnych "reklamowiczów" ogłaszajacych w tym temacie. Już widzę sieć X, północna Polska, zysk netto 5, 10, 15, 20 tysięcy złoty.
Bardziej uciwe będzie podanie np. adresu sklepu itp.
Moim zdaniem o uczciwości sieci świadczy fakt podawania "namiarów" do biorców będących już w sieci i możliwość porozmawiania z nimi w cztery oczy!!!

W sieci SNC 26.02.2004 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Co podanie przez nas zarobków ma wspólnego z reklamą? Sam znam faceta, który miał słabą lokalizację i nie umiał prowadzić sklepu. Nie zarabiał nic. Ten temat ma zaspakajać ciekawość o stanie firm kilku franczyzantów, ale nikt nie twierdzi, że otworzysz taki sklep i zarobisz tyle samo. Zarobki nie zależą tylko od sieci, bardziej od talentu biznesowego.

ciekawy 26.02.2004 *.router4a.grajewo.net

Ale -przeczytaj
Te 2 tysiące to ma być reklama sieci?? nie rozśmieszaj.jak chcesz adres sklepu to napisz do mnie gogga1@wp.pl.Podam ci wszystkie dane łącznie z nipem.jak chcesz to porozmawiamy też w 4 oczy. Nie ogłaszam swoich danych, bo znajomi by sie ze mnie śmieli, że tak cieńko przęde :)
a i przeczytaj wypowiedź z SNC- ma 100% racji

rm 27.02.2004 *.179-moc-8.acn.waw.pl

otowrzylem dwa stendy ARISTO w radomiu. jesli bedzie tak dalej to zarobiue na czysto okolo 7 tysiecy z obu

Kryształy :) 27.02.2004 *.dd109.neoplus.adsl.tpnet.pl

A jak kupię w sobotę kupon Lotto to jak dobrze pójdzie, w poniedziałek będę miał ponad 1 milion. I co wy na to?

Stas 27.02.2004 *.lc135.neoplus.adsl.tpnet.pl

7 tyś. , ale chyba rocznie?

Kryształy :( 01.03.2004 *.da207.neoplus.adsl.tpnet.pl

No i kupułem te kupony lotto i miałem ... tylko dwie trójki ... coś poszło nie tak, a tobie jak poszło z tymi kryształami ?

ciekawy 01.03.2004 *.router3a.grajewo.net

minął tydzień od czasu jak dałem temat i widze słabiutkie efekty.tylko jedna kokretna odpowiedź (prognoz aristo i totolotkowicza nie licze).dochodze do wniosku,że ludzie którzy są f-biorcami nie odwiedzają tego forum.No chyba ,że boją się pochwalić sukcesem z obawy przed konkurencją.
REDAKCJO- a moze wy bylibyście w stanie przeprowadzić taką ankietę o zarobkach
f-biorców?Kiedyś taką akcję podającą zarobki ludzi z różnych zawodów prowadziła gazeta wyborcza i nakład im sie rozchodził w szybkim tempie.To chyba niezły pomysł aby podkręcić sprzedaż waszego pisma

zaq 03.03.2004 *.ce157.neoplus.adsl.tpnet.pl

do Ciekawego:
Franchisingobiorcy odwiedzją tą strone, tylko ich zarobki wygladają tak jak cała nasza gospodarka

Franchisobiorca 04.03.2004 *.cq92.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mam kilka uwag do tego tematu, np. nadal nie rozumiem czemu ujawnianie zarobków miałoby służyć?
Czy ma to promować i reklamować sieć, konkretnych biorców, wykazać co?
Takie podawanie zarobków tak naprawdę jest nie weryfikowalne - ja mogę teraz np. wpisać: sieć "Złota kura", woj. Mazowieckie, miasto powyżej 100 tys. ludzi, lokal wynajęty, średnie obroty 40 tys. zł miesięcznie, zysk netto 7 tys. zł
Niech ktoś udowodni mi że to co napisałem jest nieprawdą ... właściwie tylko do nazwy można się doczepić, ale nie podałem tej właściwej żeby nikogo nie reklamować.

olgierd 05.03.2004 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

wydaje mi sie że zarobki są sprawą prywatną właściciela - i nam nic do tego.

ciekawy 05.03.2004 *.router4a.grajewo.net

Ludzie -nie mówcie mi ,że nie jesteście ciekawi kto ile zarabia.
I jasne jest oczywiście ,że podane tu informacje są nieweryfikowalne.Ja tylko (naiwnie jak widać) liczyłem na szczerość i uczciwość.Ech, szkoda gadać...

Anonim 06.03.2004 *.NAT-3.autocom.pl

gastronomia, miasto powyżej 150tys, zysk mies.od 1500 do 6000.

przyszły inwestor:O 08.03.2004 *.ga218.internetdsl.tpnet.pl

"Anonim (06.03.2004):
gastronomia, miasto powyżej 150tys, zysk mies.od 1500 do 6000."
Dzięki, a przy jakim wkładzie i po jakim okresie zwrotu inwestycji o ile nastąpił?
pozdr.

Radek 08.03.2004 *.pa104.barlinek.sdi.tpnet.pl

McDonald - Szczecin - 35 000 zysku netto miesięcznie.

3 sklepy NEO - średnio 4,5000 zysku netto miesięcznie z każdego sklepu.

5 saloników Kolportera - średnio 1500 złoty zysku netto miesięcznie z kazdego punktu. Również Szczecin!

Najmóje 8 kiosków Ruch SA. średnio, 300 złoty netto z każdego punktu miesięcznie.

Wypożyczalnia kaset video i dvd - Bewerly Hills, średnio 11 000 zysku netto miesięcznie. Również Szczecin.

Radek 08.03.2004 *.pa104.barlinek.sdi.tpnet.pl

Olgierd, tu nie chodzi o chwalenie się kto ile zarabia. Przecież wszystko dzieje się anonimowo. Chodzi tylko o informację, która będzie dla nas (Was) kierunkowskazem do działania. Ja mam 45 lat. Jak widać wyżej, prowadzę kilka przedsięwzięć. Nie ukrywam, że dużo zawdzięczam rodzicom, bo miałem ułatwiony start. Uczciewie bym się tego wszystkiego co mam nie dorobił. Chętnie się podziele informacją i chętnie poczytałem kto i ile zarabia z poszczególnych przedsięwzięć. Podejdźmy do tego tematu uczciwie i z ochotą!

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.