Forum: Teletorium-czy można zarobić na sprzedaży samych akcesoriów ?

  • strona:
  • 1
  • 2
30.03.2004
POLO
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czy można zarobić na sprzedaży samych akcesoriów ? Czy ktoś zna firmę teletorium ?

30.03.2004
Jacek
*.160.143.159

czy chodzi o akcesoria do komórek?

30.03.2004
POLO
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

tak, w katalogu jest prezentacja firmy Teletorium która zamierza prowadzić sieć sklepów z akcesoriami GSM

31.03.2004
Inwestor
*.160.143.159

zamówiłem u nich katalog mailem, zobaczymy co wymyślili :), napisze później,

01.04.2004
mm
*.chomiczowka.net.pl

Sama koncepcja wydaje się być interesująca. Czy ktoś może widział ich salon w Brzegu?

15.04.2004
Inwestor
*.160.143.159

dostałem od nich Pakiet, oni dopiero zaczynają we franchisingu, ja nie wchodze,

16.04.2004
Paweł
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

w opisie firmy jest zapis że "Franczyzobiorca wynajmuje lokal i sam nie pracuje w nim (zatrudnia 2 pracowników)." Nigdy nie spotkałem się z takim zapisem, a Wy ? Jaki jest sens takiego zapisu ?

16.04.2004
Jarek
*.rodlo.sdi.tpnet.pl

Ja takiego zapisu nie znalazłem. Ale może tu ochodzi o jakąś kalkulację - i jeżeli masz swój lokal i sam pracujesz z żoną to do swoich zarobków możesz sobie dodać czynsz i wynagrodzenia dla tych pracowników...

16.04.2004
Robert
*.tebo.chelm.pl

Zarobić się na tym da - tylko nie musimy do tego szukać franchisodawców. Przecież to można samemu zrobić. Marże na poziomie 100-500 %, pracujemy kiedy chcemy, lub zatrudniamy kogoś (jedna osoba wystarczy). ... Można by wiele pisać, ruszcie głową, zrócie to sami!

18.04.2004
Jeny
*.chomiczowka.net.pl

No pewnie po co kupować McDonaldsa? Lepiej kup przyczepę kempingową (taniej) zacznij smażyć zapiekanki (wyższa marża) i za tydziej będziesz milionerem...

19.04.2004
Robert
*.tebo.chelm.pl

Droga (i) Jeny!
Nie pisałbym tego nie znając z doświadczenia. Jeżeli dla ciebie trudnym jest pomalowanie ścian na zielono-szaro, wymyślenie loga i nazwy, kupno komputera oraz mebli oraz zatowarowanie sklepu w jednej z wielu hurtowni tego typu w Polsce to ja przepraszam ale nie wiem co tu robisz. Podając ci wszystko na tacy i tak będziesz narzekać (potraktuj ta stronę jako kopalnie pomysłów), nie sądze nawet ze przekroczyłeś tą mgiczną barierę zadzwonienia do nich i dowiedzenia się czegokolwiek. Skończ marzyć, zacznij działać. Naprawdę pośrednicy między hurtownią a tobą są akurat w tym przypadku zbędni. Czy musisz kupować licencję (za 1 zł - później będziesz im płacić marże, ale niewielu juz to widzi ...) na to co każdy może mieć kiedy chce?
Zgadzam się, że sa firmy które pomogą, doradzą, mają unikalną znaną markę, gwarantującą sukces ... ale w tym przypadku stworzenie własnej firmy "Planeta GSM", "Telestrefa", "TelMax" nie jest trudnością (dla wielu). Czy wymienione firmy bedą gorsze od Teletorium ???
PS. Jeny, w jednym zdaniu - kupić w hurtowni i sprzedać drożej w swoim sklepie - to bardzo trudne, trudne, łatwe czy poprostu normalna kolej rzeczy w handlu? Opisz koniecznie.
Pozdrawiam, wszystkich na forum, Robert Wisniewski

25.04.2004
?
*.internetdsl.tpnet.pl

Czytałem ich busines plan jest z kosmosu.

27.04.2004
Ciekawy
*.rodlo.sdi.tpnet.pl

Przejeżdzałem A4 i obiłem do Brzegu. Lokal był fajny a i gość który go prowadzi zadowolony.
Podobno teletorium stworzył największy dystrybutor akcesoriów - ponad 50% rynku w Polsce.

27.04.2004
Paweł
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Firma Poltelkom z Wrocławia tworzy sieć sklepów "teletorium". Jest jednym z większych dostawców akcesoriów w Polsce ( nie pracuję w tej firmie :-) ) Miałem przyjemność wspołpracować z tą firmą i byłem zadowolony. Pomysł tworzenia sieci salonów z firmą która ma duży wybór akcesoriów itp. wydaje się trafiony.

27.04.2004
Robert
*.51.249.122

Firma Poltelkom (com?) zaopatruje się między innymi w firmie Liberty z Bytomia. Jak pisałem wcześniej wystrzegajmy się pośredników.
Pozdrawiam, Robert

05.05.2004
sprzedawca
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

akcesoria w hurtowni poltelkomu sa generalnie tansze niz w innych hurtowniach, ale to jest totalna kicha, duzy odrzut ladowarek, baterii itp.

09.06.2004
roman
*.82-139.bia.tkb.net.pl

a co sądzicie o tej promocji, która umożliwia wejście do sieci na preferencyjnych warunkach

14.06.2004
HOT
*.belchatow.sdi.tpnet.pl

Ładowarka w hurtowni to ok.2,50 netto...pokrowiec 2-5 złotych...

26.07.2004
wypowiedź: 1
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Moim zdaniem ten franchizing jest skazany na niepowodzenie dopóki POLTELKOM bedzie wspolpracowal z innymi . Kupuja oni po takiej samej cenie (lub zblizonej) jak francizobiorca ale ceny ustalaja sami sobie- i tak np. na baterii zarabiaja 5 zł i u nich kosztuje ona 35 zł a cena w teletorium bedzie jak cena detaliczna POLTELKOMu 50 zł to kto kupi baterię 30% drozsza ???

18.11.2004
wypowiedzi: 2
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

MOIM ZDANIEM TO WSZYSTKO TO TYLKO DODATKOWY DIL DLA HURTOWNI KTÓRA NA OTWARCIE TAKIEGO PUNKTU ZROBI WRZUTKĘ TOWARU RAZEM Z CHŁAMEM KTÓRY JEJ ZALEGA NA PÓŁCE

  • strona:
  • 1
  • 2

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.