Husse

Husse
Informacje o systemie franczyzowym
Opis systemu franczyzowego

Husse to szwedzki producent najwyższej jakości suchej i mokrej karmy oraz kosmetyków i drobnych smakołyków dla psów i kotów.

Firma została założona w Sztokholmie w 1987 roku. W 1993 roku rozpoczęła rozwój systemu franczyzowego na terenie Skandynawii, a 3 lata później rozszerzyła działalność na inne rynki europejskie. Obecnie Husse posiada sieć ponad 700 franczyzobiorców, dostarczając najwyższej jakości karmy dla psów i kotów do 400 tys. klientów na całym świecie. W 2008 roku firma rozpoczęła budowę sieci franczyzowej w Polsce.

Podstawowym założeniem marki Husse jest to, że produkty tej firmy nie są dostępne w tradycyjnej sieci sprzedaży (sklepy, hurtownie). Klient może je nabyć wyłącznie bezpośrednio od lokalnego dystrybutora - franczyzobiorcy, który posiada wyłączne prawo do sprzedawania produktów firmy na określonym terenie i jest odpowiedzialny za zorganizowanie dystrybucji.

Dzięki dostawom wprost z fabryki i omijaniu hurtowni oraz sklepów detalicznych, Husse łączy konkurencyjną cenę dla klienta końcowego z bardzo atrakcyjną marżą dla franczyzobiorcy.

Jednostki franczyzowe
 • 48 jednostek franczyzowych w Polsce;
 • 700 jednostek franczyzowych na świecie.
Zdjęcie punktu systemu
Zdjęcie punktu systemu Husse
Informacje dla franczyzobiorcy
Przewidywana suma inwestycji

Koszt inwestycji uzależniony jest od wielkości terytorium i wynosi dla franczyzobiorcy: 30-⁠50 tys. zł, a dla dystrybutora: do 5 tys. zł. Obejmuje on m.in. opłatę licencyjną oraz zatowarowanie.

Podstawowe wymagania sieci

Warunkiem przystąpienia do sieci sprzedaży Husse jest podpisanie umowy franczyzowej połączone z wniesieniem wstępnej opłaty licencyjnej, w ramach której franczyzobiorca otrzymuje:

 • prawo do korzystania z nazwy marki i znaku towarowego Husse,
 • wyłączność do sprzedaży produktów i świadczenia usług pod marką Husse na określonym terenie,
 • prawo do zaopatrywania się w magazynie firmy i zakupu produktów wytwarzanych wyłącznie na potrzeby sieci franczyzowej Husse,
 • Pakiet Startowy obejmujący wszystkie materiały marketingowe potrzebne do rozpoczęcia działalności oraz pakiet wzorcowy produktów Husse,
 • szkolenie i trening w zakresie oferty produktów marki Husse, prawidłowego żywienia zwierząt, zasad prowadzenia franczyzy, technik sprzedaży oraz obsługi systemu informatycznego wspomagającego sprzedaż,
 • prawo do korzystania z Podręcznika Operacyjnego Husse zawierającego szczegółowy opis standardów obowiązujących w sieci oraz informacje niezbędne do samodzielnego prowadzenia działalności,
 • dostęp do Centralnego Systemu Informatycznego Husse wspomagającego zarządzanie relacjami z klientem,
 • prawo do bieżącej opieki i aktywnego wsparcia ze strony franczyzodawcy.

Franczyzobiorca zobowiązany jest do zorganizowania małej powierzchni magazynowej (ok. 15 m2, np. przydomowy garaż), samochodu, komputera z dostępem do Internetu oraz telefonu/faxu przeznaczonego do działalności gospodarczej.

Wymagania:

 • silna motywacja do prowadzenia własnego biznesu,
 • środki finansowe na otwarcie i prowadzenie działalności,
 • nie wymagamy znajomości branży artykułów zoologicznych.
Informacje o franczyzodawcy
Husse Polska
ul. Kostrogaj 9 D, 09-400 Płock
(24) 364 22 77
(24) 364 22 77
franczyza@husse.pl
www.husse.pl
Osoba do kontaktu dla kandydatów

Piotr Cieślik , tel. 507 119 811,

Dowiedz się więcej
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do franczyzodawcy.
Imię i nazwisko *
Miejscowość *
Telefon kontaktowy *
E-mail *
Jeżeli widzisz poniższe pole to pozostaw je puste.

Informacje zawarte w katalogu pochodzą od twórców systemów. Przed podpisaniem umowy o współpracy każdy kandydat powinien sam sprawdzić atrakcyjność oferty każdej z firm. Redakcja zastrzega sobie prawo do weryfikowania listy systemów oraz informacji zawartych w katalogu. W przypadku otrzymania informacji o tym, że prezentowane dane są nieprawdziwe lub nieaktualne prosimy o kontakt z redakcją.