28.02.2017

Wsparcie na starcie

Franczyzodawca Tax Care deklaruje, że jest gotów zainwestować nawet do 34 tys. zł w każdą placówkę franczyzową marki.

Obecnie pod marką Tax Care działa już 320 placówek partnerskich. Ruszyły też pierwsze biura w pełnej franczyzie. W tym formacie działają już punkty w Mińsku Mazowieckim, Wałbrzychu i Gorzowie Wielkopolskim. Niebawem na mapie pojawią się kolejne lokalizacje. Biura w Kędzierzynie Koźlu i Skawinie startują w marcu. Firma prowadzi też rozmowy z czterema kolejnymi partnerami.

Księgowa z firmy Tax Care Fot. Tax Care

Kwota inwestycji w placówkę franczyzową Tax Care dla właściciela biura rachunkowego to jedynie ok. 7 tys. zł.

Według Grzegorza Grodka, wiceprezesa zarządu Tax Care duże zainteresowanie franczyzą wynika z faktu, że Tax Care zapewnia księgowym standardy i dostęp do nowych technologii, których najbardziej potrzebuje dziś rynek.

Żeby biuro rachunkowe mogło nadążyć za potrzebami klientów i nowymi regulacjami prawnymi, musi ponieść istotne nakłady na IT – wyjaśnia Grzegorz Grodek. – Samodzielne biuro rzadko może sobie na to pozwolić i to jest moment, w którym z pomocą przychodzi Tax Care.

Franczyzobiorcą Tax Care może zostać właściciel średniej wielkości biura rachunkowego lub samodzielny księgowy, który chciałby rozwinąć skrzydła pod marką Tax Care. W obu przypadkach niezbędna jest fachowa wiedza, uprawnienia i niekaralność. Warunkiem niezbędnym jest również zaangażowanie w pracę biura. Firma nie chce bowiem nawiązywać współpracy z biernymi inwestorami.

Kwota inwestycji w placówkę franczyzową Tax Care dla właściciela biura rachunkowego to jedynie ok. 7 tys. zł. Na tyle bowiem firma szacuje koszty adaptacji lokalu. Cały koszt wyposażenia biura ponosi centrala (wizualizacja, meble, sprzęt IT, wdrożenie systemu księgowego, etc.). Wartość wsparcia Tax Care w inwestycję franczyzobiorcy firma szacuje na 34 tys. zł.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Łukasz Michalak

dziennikarz
Napisz do autora