Katarzyna Gniazdek, prezes DGE Bruxelles
Poniedziałek
19.11.2007
O środkach pomocowych z Unii mówi Katarzyna Gniazdek, prezes DGE Bruxelles, firmy doradzającej przedsiębiorcom w pozyskiwaniu funduszy unijnych.
 

Na jakiego typu formy wsparcia inwestycji w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych mogą liczyć firmy franczyzowe?
Zasadniczo w każdym programie regionalnym formy wsparcia zostały określone indywidualnie przez władze samorządowe i dostosowane do potrzeb przedsiębiorców, ale wiele z nich powtarza się w poszczególnych województwach. Przewidziane zostało finansowanie dla działań mających na celu zapewnienie odpowiednich warunków rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz wspomaganie tworzenia sieci nowo powstałych i już funkcjonujących na rynku małych i średnich (start-up, spin-off), w tym wsparcie powstawania i rozwoju przedsiębiorstw innowacyjnych. Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dotacje na przedsięwzięcia inwestycyjne w celu rozpoczęcia, rozszerzenia lub zmiany profilu działalności gospodarczej oraz tworzenie i rozwijanie sieci oraz powiązań kooperacyjnych między przedsiębiorstwami.

Czy poza dotacjami na inwestycje, franczyzodawcy i franczyzobiorcy będą mogli liczyć na wsparcie finansowe dla planowanych przez nich przedsięwzięć szkoleniowo-doradczych?
Zdecydowanie tak – wsparcie projektów mających na celu rozwój zasobów ludzkich finansowane będzie na dwóch poziomach: centralnym i regionalnym, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Kiedy możemy spodziewać się uruchomienia środków euro-pomocy?
Realnie pierwsze konkursy powinny ruszyć na przełomie 2007 i 2008 roku, czyli właściwie już należałoby się do nich przygotowywać. Mamy jednak sytuację ponad rocznego opóźnienia w uruchomieniu dotacji.

rozmawiała (agaka)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Ja korzystałam z firmy odszkodowawczej, to było parę miesięcy temu. Miałam wypadek samochodowy - nie z mojej winy i zostały mi wypłacone pieniądze z oc sprawcy....

78 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Ja korzystałam z firmy odszkodowawczej, to było parę miesięcy temu. Miałam wypadek samochodowy - nie z mojej winy i zostały mi wypłacone pieniądze z oc sprawcy....

78 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Czy warto zatrudniać własnego prawnika

Według mnie to bardzo dobry pomysł. Pomoc dobrego prawnika nieważne jak dobra by to branża była jest po prostu potrzebna ! Ja osobiście współpracuje z...

58 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Dotacje do wzięcia

Z dotacjami jest jak żebractwem. Prawdziwy przedsiębiorca z nich nie korzysta! __________________ Plagiat i jego typy

9 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Firma bankrutuje - co robić?

FIrma bankrutuje z wielu powodów. W wielu przypadkach problemem jest tutaj finansowanie.Firma nie ma szans na kredyt w banku. Nie jest w stanie zapłacić za dostawy. I przez...

42 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jaki bank polecacie ?

Rozumiem, że chodzi tutaj o konto firmowe? Jeśli tak to polecam zajrzeć sobie na ten ranking kont bankowych dla firm Ranking jest aktualizowany na bieżąco tak wiec masz...

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Słyszałam wiele różnych opinii na temat wielu firm. Ja jak miałam problem z ubezpieczycielem to pomoc uzyskałam w http://odszkodowania123.pl/ . Mają duże doświadczenie...

78 wypowiedzi
ostatnia 06.06.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Korzystałem z pomocy Kancelarii Walterowicz z Poznania właśnie, z siedzibą przy Piaskowej. Polecam do każdej sprawy, świetni doradcy.

44 wypowiedzi
ostatnia 31.05.2018