13.11.2008

Spożywka i gastronomia na stacjach

Właściciele sklepów i restauracji chcą ominąć zakaz handlu w święta poprzez nawiązanie współpracy ze stacjami benzynowymi.

Stacje benzynowe to jedne z nielicznych miejsc, gdzie przez cały rok można handlować bez konieczności łamania prawa. Dotyczy to również 12 dni świątecznych, w których obowiązuje zakaz handlu. Właściciele sieciowych sklepów i restauracji dopatrzyli się możliwości zarobku właśnie za pośrednictwem stacji benzynowych. Jednym z atutów takiego rozwiązania jest lokalizacja stacji wzdłuż najbardziej ruchliwych szlaków komunikacyjnych oraz w okolicy dużych osiedli mieszkalnych.

Już dziś wybrane koncerny paliwowe mają podpisane umowy z sieciami sklepów. Koncern Shell współpracuje z polską siecią sklepów spożywczych Piotr i Paweł i z restauracjami McDonald's, BP z Carrefourem, a Orlen z Sparem. Chętni do nawiązania współpracy muszą się jednak spieszyć, ponieważ w Polsce działa 6 koncernów paliwowych i około 7 tys. stacji benzynowych. Oznacza to ograniczone możliwości ekspansji sieci spożywczych i gastronomicznych.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0