02.10.2012

Jednośladem do franczyzy

Franczyzobiorcami firmy Romet zostają salony samochodowe i motocyklowe. Partnerzy o mniej zasobnym portfelu również znajdą pole do współpracy.

Trzy lata temu firma Arkus & Romet Group uruchomiła sieć franczyzową pod nazwą Romet Partner. Dziś liczy ona trzy punkty własne oraz ponad 140 franczyzowych. - Od początku roku udało nam się pozyskać już 30 partnerów. Prowadzimy także rozmowy z 10 przedsiębiorcami, zaś kolejnych chcielibyśmy pozyskać do współpracy podczas Targów Franczyza 2012. Docelowo widzimy w kraju miejsce dla co najmniej 250 sklepów - mówi Agnieszka Starzyk, dyrektor Romet Motors.

Sklep ze skuterami Romet

Od stycznia do maja 2012 roku zarejestrowano w Polsce 23 057 motocykli. Jest to o 7,5 proc. mniej niż przed rokiem. Wśród nich było 4 096 nowych pojazdów oraz 18 961 używanych. Najczęściej rejestrowanymi markami wśród nowych motocykli były: Romet Motors, Honda i Yamaha.

Franczyzobiorcami Romet zostają również duże salony samochodowe i motocyklowe. To efekt rozwoju asortymentu od rowerów i skuterów po motocykle o wyższych pojemnościach silnika, które stanowią uzupełnienie oferty. Niedługo dołączy do nich także samochód elektryczny Romet 4E. Obok jednośladów franczyzobiorcy sprzedają części, akcesoria oraz sprzęt ogrodowy Romet Garden.

Potencjalny franczyzobiorca powinien posiadać lokal pozwalający na ekspozycję towaru tj. min. 50 m2 plus powierzchnia na prowadzenie serwisu. By stać się oficjalnym partnerem sieci musi uiścić także opłatę licencyjną. Następnie, w ramach pakietu, otrzymuje know-how, wsparcie marketingowe i wyłączność terytorialną. Dla przedsiębiorców, którzy nie są gotowi na zaangażowanie środków w przystąpienie do sieci, Romet Partner przygotował system współpracy dealerskiej oparty na zwykłej umowie handlowej.

- Patrząc na wyniki sprzedaży poszczególnych dealerów, widzimy że największy potencjał mają przedmieścia i mniejsze miejscowości. Tam skuter jest środkiem transportu w dojazdach do pracy lub szkoły. W większych miastach cały czas pojawia się problem z ich bezpiecznym przechowywaniem – dodaje Agnieszka Starzyk.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora