Klient zmienia się wraz z rynkiem

Freedom nieruchomości wymaga od partnerów osobistego zaangażowanie franczyzobiorcy, minimum dwuletniego doświadczenie w sprzedaży, wyższego wykształcenia i niekaralności.
Niedziela
12.10.2014
10 lat temu kupujący mieszkania mieli inne oczekiwania niż dziś. Freedom nieruchomości uwzględnia to w szkoleniu partnerów.
 

W ramach sieci freedom nieruchomości funkcjonuje 10 placówek franczyzowych i 3 własne. Firma planuje do końca 2015 roku uruchomić łącznie 40 biur na licencji. Wkrótce ruszą punkty w Lublinie, Kielcach, Rzeszowie, Gliwicach, Gnieźnie oraz Warszawie. Partnerzy, którzy poprowadzą biura w wymienionych miastach są w trakcie szkoleń przygotowujących ich do tego.
Kontakt z klientem i techniki sprzedaży stosowane przez agentów nieruchomości różnią się od tych sprzed 10-20 lat. Promocja odbywa się za pomocą mediów społecznościach. Konieczna jest także współpraca z homestagerami i fotografami. - Zmiany w branży widać gołym okiem. I nie wynikają one, jak wielu sądzi, z deregulacji czy kryzysu, lecz nowych mediów, które wkradają się do naszej rzeczywistości. Zupełnie inna niż jeszcze kilkanaście lat temu komunikacja z klientami, odmienne oczekiwania kupujących i przyspieszenie w wielu dziedzinach życia powoduje, że rynek nieruchomości musi dostosować się do tych zmian – Agnieszka Dąbrowska, dyrektor ds. franczyzy freedom nieruchomości.

- Rynek nieruchomości śledzę od 10 lat, bo wtedy zaczęłam pracę w tej branży - wspomina Marta Szczepkowska-Sadoch, dyrektor ds. operacyjnych freedom nieruchomości. - Na przestrzeni  dekady część rzeczy uległa zmianie, ale część pozostaje niezmienna. Kiedyś więcej transakcji przeprowadzano ze środków własnych – za gotówkę, wynikało to głównie z braku oferty banków w zakresie kredytów hipotecznych. Wraz ze zwiększeniem dostępności kredytów, zakup własnego M stał się możliwy dla większej grupy osób. Większy popyt oczywiście wywołał wzrost cen, wiele ofert sprzedawało się na tzw. pniu. Kupujący szybciej podejmowali decyzję o zakupie,  byli mniej wybredni i dociekliwi, z obawy, że oferta będzie nieaktualna, a następna spełniająca ich podstawowe wymagania będzie droższa. Deweloperzy sprzedawali „dziury w ziemi” – często na etapie robót ziemnych większość mieszkań z rozpoczynanej inwestycji była już zarezerwowana.  Nieliczni  dyskutowali, że kąty nie są idealnie proste, czy że parapety są z innego materiału niż miały być. Świeżo kupione mieszkanie, zaraz po odebraniu kluczy można było sprzedać z zyskiem.

Freedom nieruchomości pracuje z klientami, którzy powierzają swoje nieruchomości na zasadach umów wyłącznych. Taki rodzaj współpracy wymaga przede wszystkim dużej zaangażowania biura nieruchomości. Doradca ściśle współpracuje z homestagerem i fotografem, organizuje Drzwi Otwarte, promuje ofertę w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych. Podczas tych działań musi przygotować strategię sprzedaży, monitoruje ofertę i na bieżąco reaguje na zmiany rynku.

- 10-15 lat temu najczęściej zadawanym pytaniem było, czy oferta jest jeszcze aktualna, kiedy mogę się wprowadzić, a później czy instalacja elektryczna była wymieniona, jacy są sąsiedzi i czy lokal nieruchomość nie jest obciążona. Ostatnimi czasu jednym z pierwszych pytań jest: „ile można z negocjować cenę?” Od lat jedno jednak pozostaje niezmienne każdy chce mieć swoje cztery kąty, ładne i w ciekawej lokalizacji - dodaje Marta Szczepkowska-Sadoch. (dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Nice blog post published here. The writer has definitely improved over the past few months and this post is a proof of that. I would love to see some more blog posts as good as...

22 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post! We love the content and have shared this with our social media network! Appreciated from the hotel digital marketing agency.

22 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Wiosna należy do pośredników

A lot of people have been disappointed with your work here lately, and it's clear to see why. You don't seem to put as much effort into your articles as you used to and that's...

22 wypowiedzi
ostatnia 10.06.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Trzeba poszukać kogoś w internecie. To jest raczej niszowa branża. ___________________ Pisanie prac magisterskich - ogłoszenia

4 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną PRB ADAM budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo dobrze firma...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną http://www.prb-adam.pl budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Explore our coiffeur in Bodensee and also our burnout klinik in rheinfall.

22 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Mogą się przydać mocne taśmy, znajdziecie je w http://www.tasma.krakow.pl/ To producent, mają różnego rodzaju taśmy, u nas się sprawdziły, sa mocne, zdały egzamin...

4 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018