21.04.2015

Skonsoliduj zyski

Unija, firma specjalizująca się w doradztwie księgowym na rynku europejskim, wchodzi do Polski. Jej działalność oparta będzie na umowie joint venture z polskim przedstawicielem.

Aktualnie Unija funkcjonuje w pięciu krajach – w Słowenii, Serbii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz w Austrii. Kolejnym etapem rozwoju firmy będzie Polska. Partnerem Uniji w kraju zostanie spółka wyspecjalizowana w usługach księgowych z mocną pozycją w branży, zorientowana w prawie podatkowym i z doświadczeniem we współpracy z dużymi firmami i z sektorem MSP. Współpraca będzie regulowana umową joint venture.   

Franczyzobiorcy firmy Unija Fot. Unija

Branża usług księgowych w Polsce, należy do największych obszarów działania, który stale rośnie wraz z rozwojem biznesu. Według raportu na temat usług księgowych w Polsce z 2013 r., który opracowała Fundacja Rozwoju Biznesu Starter, wartość usług księgowych w naszym kraju wynosi ok. 5 mld zł. To samo źródło szacuje liczbę biur księgowych na ponad 45 tys., które obsługują ponad dwa miliony przedsiębiorstw (według GUS). Unija zamierza wykorzystać rozdrobnienie rynku, który utrudnia lokalnym graczom przebić się i pozyskać dużych klientów. Unija realizuje usługi, zarówno dla firm komercyjnych, jak i organizacji non profit.

Polski partner zostanie włączony do sieci zagranicznych biur Unija, co oznacza możliwość świadczenia usług na poziomie krajowym i międzynarodowym – dla polskich spółek, które planują rozwój zagranicą i firm spoza naszego kraju, które działają w Polsce. Polskie biuro Uniji będzie korzystać z systemu IT Uniji, dedykowanego realizacji usług księgowych i kontroli finansów przedsiębiorstw. Partner firmy otrzyma wsparcie w postaci szkoleń i stałej wymiany wiedzy, dotyczącej doradztwa w zakresie ogólnej polityki rachunkowej, jak również administracji księgowej i zarządzania kosztami kadr.

W zamian za wsparcie ze strony Uniji, polski przedstawiciel będzie zobowiązany do przystosowania jej oferty do polskich warunków – prawa oraz rynku. Ponadto będzie odpowiedzialny za rozwój firmy w Polsce – pozyskiwanie klientów, realizację usług w zgodzie ze standardami Uniji oraz otwieranie lokalnych biur.

Obecnie Unija współpracuje z ok. 900 firmami w pięciu krajach.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Magdalena Kurda

doradca we franczyzie
Napisz do autora