Forum: Franczyza eurobanku - finanse i bankowość 106

46adams 30.07.2007 *.bnc232.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witaj Kornelio.
Jeszcze nie widziałem interesu który po pół roku przynosi przyzwoity zysk masz w jednym rację gdzieśc po 15 miesiącach zaczynają się zwracać koszty a zysk no jesli kogośc interesuje zysk rzędu 1000-2000 zł to lepiej niech bidzie do pracy bo prowadząc placówkę bankową mam nadzieję na zysk powyzej 10 000 zł miesięcznie jeśli nie osiąga się go wciągu 2-3 lat lepiej pozbyć się takiego interesu.Gdyż szkoda czasu i zachodu,

leon24 30.07.2007 *.xdsl-8875.wroclaw.dialog.net.pl

94
Dzięki Kornelia(-iusz). Gdzie (jakiej miejscowości) otwieraszswoją placówkę ? Bo coś faktycznie trochę te Twoje wypowiedzi są przekoloryzowane i brzmią bardziej jak reklama niż euforystyczne wypowiedzi nowego biorcy licencji. Tak czy inaczej w wielu kwestiach zgadzam się z Tobą (m.in pośrednicy, oferta banku). Ostatnio przejechałem się po placówkach Eurobanku i wszędzie kolejki.

Piotr326 07.08.2007 *.gbs234.internetdsl.tpnet.pl

2
Witam wszystkich!
Od dwóch lat, z zainteresowaniem sledzę rozwój systemów agencyjnych różnych banków. Mam w tym oczywiście swój cel, chcę otworzyć agencję. Dwa lata temu miałem poczucie że spóżniłem się na pociąg. Ruszało BPH. Wszystko na starcie wyglądało bardzo fajnie. Teraz cieszę się, że nie zdecydowałem się na współpracę z tym bankiem. Współczuję tym wszystkim, którzy zainwestowali swoje pieniądze, zrobili rynek a obecnie zabiera się im narzędzia pracy. Zdaję sobie sprawę, że to co napisałem to moje subiektywne wrażenia. Zatem ryzyko w tej branzy jest i to duże. A od czego zależy sukces??? Na podstawie wielu rozmów jakie przeprowadziłem z różnymi osobami, i aktywnymi agentami i tymi którzy tak jak ja sledzą rozwój sytuacji z zewnątrz, chciałbymm zabrać głos w tej sprawie - CO DECYZDUJE O SUKCESIE?
1.-Własny kapitał. To niestey kwota nie niższa niż 100.000 zł. Szacunkowe koszty uruchomienia agencji to nie 15.000 czy 30.000 zł, ale niestety około 50.000 zł. Drugie tyle trzeba mieć, aby pokryć koszty funkcjonowania placówki które średnio wynoszą 5.000 zł / miesięcznie, przez okres około 8-miu miesięcy, gdyż taki jest faktyczny czas budowy rynku nawet w małym miasteczku gdzie działa już konkurencja: PKO SA, PKO BP, Skoki, Intax-y, itp.
2.-Stabilość polityki banku, a właściwie przemyślana długoterminowa strategia działania, w której agent nie jest przedmiotem tylko podmiotem. Oczywiście banki zrzucają ile tylko można ryzyka na agenta. Są różne mechanizmy. Są różni ludzie. Agent zawsze stoi na pozycji słabszego. Musi realizować plan sprzedaży. Musi również inwestować w reklamę - o czym niewiele banków pisze.....
3.-Lokalizacja placówki. I nie chodzi tutaj o miasto duże czy małe. Obecnie wszędzie jest ciężko, rynek jest konkurencyjny. Chodzi o to coś, co decyduje, że widać Cię i słychać. Zastanów się , czy lepiej nie wydać o 500 zł więcej, ale dać sobie szansę sukcesu...
4.-Jeżeli myslisz, że usiądziesz na krześle i będziesz czekał na klientów, lepiej nie wchodż w ten interes.
5.-Jeżeli uważasz że działania punktu 4 są finezyjne, jesteś w błędzie. Decydują proste ruchy. Sprawdż ile w Twoim mieście jest słupów ogłoszeniowych i ile na nich jest ogłoszeń o kredytach, pożyczkach, zwsze najtańszych, zawsze super itd. Pizzernia? wczoraj byłwm w takiej i obok menu znalazłem też ofertę kredytową jednego z banków.
6.-Pomyśl, co możesz robić oprócz tego. Czy istnieje sposób, czy będziesz miał możliwość i jak to zrobisz, aby zająć się dodatkowo ubezpieczeniami (egzamin PNU), czy możesz dodatkowo zainstalować lottomat? (a ta maszynka jest w stanie zwrócić Ci 100% kosztów dzierżawy lokalu, jeżeli nie jesteś jego szczęśliwym posiadaczem).
7.-Szczęście.
Pomimo wielu obiekcji oraz dużej ostrozności z jaka podchodzę do tego interesu, w zasadzie zaczynam coraz częściej odwiedzać stronę Eurobanku. Może zachęcili mnie tym, że zwracją 50% kosztów operacyjnych przez pierwsze 6 miesięcy funkcjonowania??? (ok. - wiem co to jest koszt operacyjny, nie jestem też naiwny). Na razie czekam na kontakt z ich strony. zobaczymy jak się będzie rozwijała sytuacja.
Jeżeli ktoś ma inne dane liczbowe na temat kosztów uruchamiania i funkcjonowania agencji -proszę o wypowiedż.
Serdecznie pozdrawiam, Piotr.

AREK 12.08.2007 *.cvf133.internetdsl.tpnet.pl

29
Aby uściślić. Eurobank nie zwraca 50% kosztów. U jednego agenta będzie to 50%, ale u innego np. 30% a u jeszcze innego może i 80%. Ponieważ Eurobank płaci ryczałtem.

Kat4Ni 06.09.2007 *.abfi138.neoplus.adsl.tpnet.pl

4
Rozmawiałem ze znajomą,która prowadzi stoisko EB w jednym ze śląskich centrów handlowych. Plan sprzedazy stoiska, badz malej placowki jest od 150 tys do 250 tys PLN. Duzy oddział 600-800. Te kwoty nie zawsze są do osiągnięcia.

Pozdrawiam i czekam na informacje.

Zigi47 11.09.2007 *.dml115.neoplus.adsl.tpnet.pl

10
Witam,
interesuje sie systemem eurobanku i szukam kogos kto juz taką placówke prowadzi. Czy macie jakieś aktualne informacje? Znalazłem taki news http://www.bankier.pl/wiadomosc/Eurobank-zaleje-Polske-placowkami-franczyzowymi-1637221.html
Bede wdzieczny za jakies informacje.
pozdrawiam
Zygmunt

Zigi47 05.10.2007 *.hga202.internetdsl.tpnet.pl

10
na franchisinginfo.pl eurobank chwali się już 20 placówkami partnerskimi. Nieźle, bo niedawno zaczęli budowanie sieci. Może któryś z agentów podzieli się ze mną wrażeniami z otwarcia/prowadzenia/zarabiania? Czy ten biznes w małych miastach rzeczywiście daje radę?
pozdrawiam
Zyg

Agula.99 09.11.2007 *.host86-149-188-226.range86-149.btcentralplus.com

3
Witam wszystkich forumowiczów i chciałabym zapytać osoby,które współpracują z Eurobankiem,prowadzą punkt tego banku,aby podzielili się swoimi wrażeniami,czy warto się tym interesować?Szczerze dziękuję!!

radex 11.12.2007 *.87-205-207-90.adsl.inetia.pl

63
Podstawowe pytanie - czy placówki w mieścinach rzędu 12-25 tys. mieszkańców się utrzymają? Większe miasta Eurobank zgarnął dla siebie...

bartomada 12.12.2007 *.207-29.is.net.pl

W mieścinach 12-25 tys. mieszkańców jest z reguły jakiś bank spółdzielczy,PKO BP,czasem SKOK i to wszystko.Taka miejscowość ma z reguły urzędy gminne i powiatowe oraz sklepy ,punkty uslugowe itp.więc stanowi cel przyjazdów ludności z okolic.Konkurencja jest wiec z reguły mała natomiast klientów stosunkowo dużo.Dla przykladu podam,ze mieszkam w mieście 140 000.Jest tu 20 banków(niektóre maja po kilka oddziałów).Ale choćby bylo tylko po 1-dnym to pomijając firmy,na oddział przypada 7000 osób.Czyli tyle mniej więcej co w malych miastach.Podsumowując-myślę ,ze liczy sie konkurencja na lokalnym rynku,oferta,a dopiero w dalszej kolejnosci ilość mieszkańców.

sosin 19.02.2008 *.78.133.149.159

5
Witam
Szukam osoby ,ktora podzielilaby sie wrazeniami i doswiadczeniami ktore uzyskala we wspolpracy z EUROBANKIEM. Sam przymierzam sie do otwarcia placowki i jestem na etapie rekomendacji lokalizacji punktu. Domyslam sie ze przedemna jeszcze daleka droga ale chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej od osob ktore juz prowadza taka dzialalnosc ....liczba mieszkancow,konkurencja,koszty biezace etc.
Osoby skore do wymiany doswiadczen prosilbym o kontakt sosin.damian.owsik@o2.pl.
Goraco pozdrawiam i czekam na odpowiedz.....

Adam 27.05.2008 *.host-89-229-159-242.plock.mm.pl

1

Witam Serdecznie!!!

Nie polecam eurobanku!!!! To są oszusci którzy z mojej umowy wycofali się w ostatnmim momencie gdzie miałem juz wynajety lokal i poczyniłem juz w nim pewne inwestycje. Do tej pory nie rozliczyli sie ze mna chociaz obiecali ze to zrobią!!!Dodać chcę ze mineło już 0.5 roku. Teraz będe zmuszony wystąpić na drogę sądową żeby odzyskać piniądze które zainwestyowałem w ten rodzaj działalności gospodarczej.

W związku z powyższym omijajcie OSZUSTÓW Z EUROBANKIEM DUŻYM ŁUKIEM!!

marekika 28.02.2009 *.chello089079188014.chello.pl

4
Proszę o więcej informacji na marektokarz@interia.pl jestem
bardzo zainteresowany tym tematem.

luizjana 28.02.2009 *.ablm175.neoplus.adsl.tpnet.pl

10

właśnie poważnie zatanawiam się nad podjęciem współpracy z eurobankiem lub aig. Napisz co było nie tak z eurobankiem, gdzieś czytałam że eurobank potrafi wypowiedzieś umowę nawet jak prowadziszz juz swój biznes, otwierając w okolicy placówkę własną!! może eurobank stwierdził że twoja inwestycja sie opłaci i dlatego się wycofał?? czy w tej okolicy nie powstała czasami placówka własna eurobanku???

luizjana 28.02.2009 *.ablm175.neoplus.adsl.tpnet.pl

10
to było ptyanie do Adama

wiki 28.02.2009 *.aeda233.neoplus.adsl.tpnet.pl

5
Czyli co ?? Podpisali umowę i ją zerwali??? Bez przyczyn?? A co w miejsce tej placówki- ich własna?

wiki 28.02.2009 *.aeda233.neoplus.adsl.tpnet.pl

5
Ciekawe czy też tak robią, gdy placówka juz działa od jakiegoś czasu na danym rynku. Kiedys czytałemna forum , że tak robi Getinbank:)

luizjana 28.02.2009 *.ablm175.neoplus.adsl.tpnet.pl

10

pls. o wypowiedz na pryw

efk17@wp.pl

bartomada 02.03.2009 *.80.54.78.48

137
Ten wpis jest przesadzony i to mocno.Eurobank ma prawie 100 placówek franczyzowych-i jakos nikt na umowy nie narzeka.Człowiek ,który umowy nie podpisał(więc nie ma prawa narzekać,ze bank jej nie dotrzymał)-nazywa ich oszustami.To  mocne słowo-i w sumie chyba podlegające karalnosci jesli nie bedzie prawdziwe...A dlaczego umowy nie podpisano-to nie jest wyjaśnione.Może potencjalny borca licencji nie spełnił któregos z warunków ,a teraz oskarża za to kogos innego?Niczego nie chcę sądziś ani przesądzać ale obawiam się,ze więcej tu emcji lub zawiedzianych ambicji niz realnych dowodów na nieuczciwość.

krystian_1 04.04.2009 *.saturn.pcnet.com.pl

1

witam serdecznie

odradzam wspolprace z tym bankiem niedosc ze kaza chodzic z pączkami do proboszcza i agitowac ludzi na kredyty czt. biednie babcie na zlodziejski procent i najdrozsze ubezpieczenie hehe tzw pakiet extra czyt, okradnie .To wspolpraca z nimi porazka wiem gdyz wspolpracowalem z nimi rok i szczerze odradzam ...odpowida sie za splacalnosc dwoch rat ..czyli jak nie w terminie to po prowizji jest to ewenement ..bledy czyli zla data na zasw.o zarobkach badz dopisane cos innym dlugopisem tez po prowizji i caly stek innych tematow ..zygac sie chce serio . Wspolpracuje teraz z innym bankiem i uwierzcie mi o niebo lepiej ,Jesli ktos chce podjac temat i powymieniac doswiadczenia zapraszam na priv.Z DALA OD EUROBANK

Pozdrawiam saperek 75

PS maja taka fajna menadzereke hehe serio

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.