Forum: franchising to "badziewie" 1475

janek 20.02.2004 *.217.8.179.146

Jukab masz świętą rację ale w Polsce trudno jest stac się dawcą licencji i zapewnic biorcy zyski

Niki 22.02.2004 *.pcp404170pcs.mntcrm01.md.comcast.net

OBSERWATOR
MASZ ZUPELNIE RACJE --WYPOWIEDZ PONIZEJ TO 5+ robieniem i gadaniem glupot sie nie
ZAROBI>>>>>TRZEBA PRACOWAC<<<<<<<

Mam nadzieję że ktoś w Polsce w końcu powie głośno, ludzie strajkowaniem, protestami, blokadami, ciagłymi narzekaniami, pretensjami do wszystkich tylko nie do siebie, szukaniem afer itp. daleko nie zajedziemy - trzeba pracować bo tylko w ten sposób można coś osiągnąć!!!

juzek 22.02.2004 *.CAG-EP-dbp-NC03-e0.energis.pl

do kitu ten bisnes

tt 23.02.2004 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Stary, nikt Cie przeciż na siłę nie zmusza. Sieć w domu na kanapie, oglądaj reality shows i popijaj piwko...

Józek 01.03.2004 *.217.8.179.146

Tak, jest weźcie się do roboty a potem narzekajcie albo próbujcie szczęscia w Lotto

Turek 01.03.2004 *.cache-frr-ad10.proxy.aol.com

gadacie mile panie jak stare baby, w parku na lawce, nie wiadomo o co wam chodzi,.. jest OK!?,potem nie jest OK!!, O co wam szanowne panienki biega?tak naprawde to macie cykora,zeby cokolwiek zaczynac,no i brak kasy ;te grosze co tam matka zaoszczedzila to zamalo, wydajcie na urlop lepiej wam zrobi.A JAK CHCESZ COS OTWIERAC TO TO ZROB I SIE NIKOGO NIEPYTAJ 95% obecnych na forum niema jaj,ikry,. zeby bez strachu i przewodnika wyjsc z domu a co dopiero otworzyc jakikolwiek interes.. ,w tu dalej sobie gawedzcie ja w tym czasie moge zarabiac :nie jestem polakim przyjechalem po wasze zlotowki,polska to piekny kraj do zarabiania i wciskania kitu ciemnocie,Zacofanie i brak organizacji kiedys doprowadzi do waszego kolejnego rozbioru Jestesci zalosni "panienki" idzi lepiej jeden z drugim popros o podwyszke kieszonkowego, a swiat pieniedzy zostawcie ludziom interesu. Ludziom ktorych matka natura wyposarzyla w instynkt i IQ troche wieksze jak 120 .Ludziom zastanawiajacym sie nad podjeciem jakiej kolwiek ,wspolpracy(licencji) nie polecam odwiedzania forum,w celu lepszego zorientowania sie : Polacy to narod zawistny i zazdrosny ,nikt tu nie podzieli sie z wami swoimi prawdziwymi doswiadczeniami,jeden zmysla bo sie boi konkurencji to napisze ze FR..to kit,drugi maysli ze jak majac 1000 zl to ma majatek ,i jak znalazl sie kozak ktory mu te kase zabral..to sie obrazil na caly swiat.FR.moze nie jest zlotym interesem ,i najprawdopodobniej nigdy nie bedziesz z tego milionerem ,ale zato przy bardzo malej inwestycji i bedzesz naleza do sieci znanej rozreklamowanej firmy jak mowilem kokosow ci to neprzyniesie ,ale bedziesz mial lepsze samopoczucie ze wkoncu cos robisz .BEDZIE ROZBIOR POWIADAM....ide!!

Polak 01.03.2004 *.cache-frr-ad10.proxy.aol.com

Oj Turek ,Turek No niby gdzie niegdzie masz racje ale...w dalszym ciagu niewiem oco chodzi z tym rozbiorem ..Unnia?

Basza 02.03.2004 *.host-81-190-192-144.gizycko.mm.pl

No malkontenci i macie "tureckie kazanie". O rozbiorze nie wspomnę .... .

Obserwator 02.03.2004 *.cache-frr-ad10.proxy.aol.com

Turku... jak czytam forum o N/W temacie "PROSZĘ O WSZELKIE INFORMACJE NA TEMAT "MIESZKO"",zaczynam rozumiec o co ci chodzi.

Niemiec 21.03.2004 *.cache-frr-ad10.proxy.aol.com

I Jak tam u was poloki?zaraz 1 Maja-Swieto pracy

Niemiec 21.03.2004 *.cache-frr-ad10.proxy.aol.com

I Jak tam u was poloki?zaraz 1 Maja-Swieto pracy

Polok 22.03.2004 *.cache-frr-ad10.proxy.aol.com

Tyniemiec nie podskakuj,my swoje wiemy ,i swoje zrobimy

Turek 22.03.2004 *.cache-frr-ad10.proxy.aol.com

gadacie mile panie jak stare baby, w parku na lawce, nie wiadomo o co wam chodzi,.. jest OK!?,potem nie jest OK!!, O co wam szanowne panienki biega?tak naprawde to macie cykora,zeby cokolwiek zaczynac,no i brak kasy ;te grosze co tam matka zaoszczedzila to zamalo, wydajcie na urlop lepiej wam zrobi.A JAK CHCESZ COS OTWIERAC TO TO ZROB I SIE NIKOGO NIEPYTAJ 95% obecnych na forum niema jaj,ikry,. zeby bez strachu i przewodnika wyjsc z domu a co dopiero otworzyc jakikolwiek interes.. ,w tu dalej sobie gawedzcie ja w tym czasie moge zarabiac :nie jestem polakim przyjechalem po wasze zlotowki,polska to piekny kraj do zarabiania i wciskania kitu ciemnocie,Zacofanie i brak organizacji kiedys doprowadzi do waszego kolejnego rozbioru Jestesci zalosni "panienki" idzi lepiej jeden z drugim popros o podwyszke kieszonkowego, a swiat pieniedzy zostawcie ludziom interesu. Ludziom ktorych matka natura wyposarzyla w instynkt i IQ troche wieksze jak 120 .Ludziom zastanawiajacym sie nad podjeciem jakiej kolwiek ,wspolpracy(licencji) nie polecam odwiedzania forum,w celu lepszego zorientowania sie : Polacy to narod zawistny i zazdrosny ,nikt tu nie podzieli sie z wami swoimi prawdziwymi doswiadczeniami,jeden zmysla bo sie boi konkurencji to napisze ze FR..to kit,drugi maysli ze jak majac 1000 zl to ma majatek ,i jak znalazl sie kozak ktory mu te kase zabral..to sie obrazil na caly swiat.FR.moze nie jest zlotym interesem ,i najprawdopodobniej nigdy nie bedziesz z tego milionerem ,ale zato przy bardzo malej inwestycji i bedzesz naleza do sieci znanej rozreklamowanej firmy jak mowilem kokosow ci to neprzyniesie ,ale bedziesz mial lepsze samopoczucie ze wkoncu cos robisz .BEDZIE ROZBIOR POWIADAM....ide!!

Arek 17.04.2004 *.cache-frr-ad10.proxy.aol.com

.Mysle ze franchising NIE JEST BADZIEWIEM,talko trzeba dobrac odpowiedniego dawce krwi,zrobic transfuzje i jechal.!Wszedzie na swiecie juz sie sprawdzil:Dlaczego niemial by sie sprawdzic w Pl. zdaje sobie sprawe ze menatalnosc polakow jest bardzo ciezka do zrozumienia,Slyszalem kiedys wypowiedz kanclerza niemiec "Dla polakow mozna duzo dobrego zrobic,z polakami nigdy.Mysle ze na poczatek znajdzie sie jeszcze paru kozakow i rozkreca to troche u nas:Ja juz wszedlem w ten system i dlatego wiem: franchising to nie jest badziewie!!

Pasisłonik 17.04.2004 *.host-81-190-192-144.gizycko.mm.pl

Areczku a konkretnie to w co wdepłeś .... ?

Arekeczek 18.04.2004 *.cache-frr-ad10.proxy.aol.com

Wiesz co Pasisloniczku,sam nie wim w co ja tam wdepnolem,wstaje z rana o to juz mialem to na butach,ale wiesz co sloniczku ..?wcale nie smierdzi jakos tak nawet calkim ciekawie wyglanda.przypomina troche siec gastronomiczna w miescie turystycznaym,reklamy tej firmy ogladasz w TV,o nic sie nie martwie o dostawy o klientow,spie spokojnie,troche wyjazdow turystycznach,troche (tak dlugo oczekiwanego),spokoju zycia.Zapewne jak bym cos sam zrobil za te same pieniadze, juz by mnie fiskus wykonczyl,

WIT 23.05.2004 *.phantom.teldom.pl

Do Arka - Myślę, że ładujesz, ale zakładam również, że mogę się mylić. Jeżeli tak jest, to chętnie wymienię doświadczenia. Gastronomią zajmuję się od 4 lat. Czekam na wiadomość na san@teldom.pl.

Wojtek 25.05.2004 *.walbrzych2-TelEnergo.wlb.vectranet.pl

Witam
Arku, wlasnie tego spokoju i bezpieczenstwa brakuje, kiedy sie chce otworzyc cos na wlasne konto.Franczyza daje nam mozliwosc szybkiego rozwoju, z minimum ryzykiem.
Strach deprymuje wielu ludzi, ktorzy chcieli by zaczac.Czesto jest tak, ze ludzie Ci maja odpowiednie srodki aby zaczac, jednak brakuje im wewnetrznego przekonania ze robia dobrze. Wszytkich tych niesmialych zapraszam na konsultacje przez internet, jako trener pozytywnych technik holistycznych szybko i calkiem za darmo pokaze jak stac sie czlowiekiem w pelni odpowiedzialnym za swoje zycie i jak sie przebudzic i odrodzic na nowo, aby strach juz nigdy nie tworzyl ograniczajacych mysli ,ktore sa powodem do nic nierobienia. Moj nr Gadu-gadu to 7806822.
Pozdrawiam wszystkich jasno myslacych i tych ktorzy potrzebuja sie jeszcze obudzic. Szczegolnie pozdrowienia dla Arka i Turka.

poq 17.09.2004 *.bxh134.neoplus.adsl.tpnet.pl

Już od dwóch lat myślę nad działalnością gospodarczą. Chcę wymyśleć coś idealnego czego jeszcze prawie nie ma a na czym można zarobić. Moje IQ to 128 a więc chyba głupi nie jestem i wierzcie mi że kilka pomysłów mam i na pewno ich nie zdradzę. A teraz na temat: Przeczytałem prawie całe forum (ponad 600 tematów) i mam jedno zdanie o "Frenszyzie" - nigdy bym się tego nie podjął bo to jest samobójstwo. A to dlaczego:
1) Dobra Freszyzna kosztuje od minimum 200 tys zł, a za taką kasę jestem pewien że otworzę sklep (nawet w hipermarkecie) bez żadnej pomocy i będę miał zyski lub inną działalność zdecydowanie bardziej zyskowną. Najważniejsze - nie będę musiał płacić haraczu (dla dawcy)i nikt nie będzie narzucał mi własnej woli.
2) Nikt z forumowiczów nie przedstawił jasno na białym, że wyszedł na Frenszyźnie dobrze. Owszem były takie opinie ale nie poparte faktami - stąd stwierdzam że były to opinie dawców frenszyzny którzy, co jest normalne bronią swojego źródła dochodów od naiwnych ludzi
3) Jednak ostatni punkt będzie mniej krytyczny, gdzie stwierdzę, że Frenszyzna może przynieść dochody i to wysokie, ale to może mieć miejsce jedynie w przypadku: super miejsca prowadzenia takiej działalności, braku większej konkurencji w najbliższym otoczeniu i CO NAJWAŻNIEJSZE INWESTYCJI OGROMNEGO KAPITAŁU, bo aby te warunki spełnić taki kapitał trzeba niestety posiadać (w/d mnie minimum 600 tys zł. Przykładem jest Mc Donald's np w Katowicach na Stawowej, Pizza Hut w Realu w Czeladzi. Ale czy wyobrażacie sobie, aby zwykły śmiertelnik z gotówką np. 100 tys mógł otworzyć taki punkt ? Przecież ta kasa na to stanowczo nie starcza.

Na zakończenie jeszcze raz stwierdze, że o Frenszyźnie można mówić tylko wtedy gdy posiada się ogromny jak na nasz kraj kapitał. Przy innych ofertach (tych od 6 do 30 tys) ze śmiechu aż łzy polecą.
Na koniec pragnę zakończyć stwierdzeniem, że te opinie są tylko moje indywidualne i być może dla niektórych nie obiektywne. Jestem jednak przygotowany na polemikę, jednak najlepiej jak będzie ona poparta dowodami a nie pustymi frazesami i propagandą.

Pozdrawiam - poq@interia.pl

MiWi 17.09.2004 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
No to mała polemika. Na franczyzie się zarabia, ponieważ:

1. Wielu franczyzobiorców otwiera kolejne punkty - gdyby nie zarobili na pierwszym nigdy by tego nie robili.
2. Obecnie jest bardzo trudno działać na rynku bez marki i wsparcia (marketing, merchandising, szkolenia, promocja etc.).

Na takim forum z natury będą przeważały opinie krytyczne - ktoś kto zarabia na swoim biznesie nie szuka kolejnych inwestycji, tylko otwiera nowy punkt swojej sieci. Skarżą się Ci którym tak dobrze nie poszło - i to jest cenna wskazówka dla przyszłych biorców.

Wybierając sobie franczyzodawcę musisz jednak zastanowić się czy to co oferują jego punkty jest unikalne (trudne do podrobienia i rzeczywiście wartościowe) i atrakcyjne dla klientów. Są franczyzy atrakcyjne za 20 tys. i są nie atrakcyjne za 500 tys.

Oczywiście jak w każdej sferze i wśród franczyzodawców są "czarne owce". Ale zbyt długo nie uda im się przetrwać (np. przypadek Multisoftu czy Cena Czyni Cuda).

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.