Forum o artykule: Osobisty Franchising 1475

Bartek 13.04.2004 *.pi52.szczecin.sdi.tpnet.pl

Carion ?

Mariusz 13.04.2004 *.or138.neoplus.adsl.tpnet.pl

Co chesz wiedzieć na temat tej strony krórą podałeś???
Ta firma to oszuści działają na podstawie tak zwanegio systemu argentyjskiego co w polskim prawie jest nie dozwolone
Nie radze nikomu współpracować z nimi ali z innymi firmami tego typu bo zostaniecie na lodzie
Lepiej skorzystać ze zwykłych kredytów bo umoczycie kieszeć
Pozdrawiam
P.S. Chętnie odpowiem na inne pytania troszeczkę się na tym znam

Bartek 13.04.2004 *.pi52.szczecin.sdi.tpnet.pl

Przeglądałem ofertę , i czekam na odpowiedź z tej firmy . Zauważyłem kilka ciekawych , ale również kilka podejżanych mechanizmów . Gdzie mogę dowiedzieć się więcej na ten temat ?
Jakie elementy tego systemu są szczególnie niebezpieczne ?
Jak funkcjonuje system argentyjski ?
Dla czego jest bezprawny ?

Bartek 13.04.2004 *.pi52.szczecin.sdi.tpnet.pl

Już mi wystarczy http://www.money.pl/banki/wiadomosci/20040227/58922/

Jurek 22.04.2004 *.pw150.internetdsl.tpnet.pl

Marketing Sieciowy jest takim samym legalnym biznesem jak każdy inny. To jest zawsze kwestia wyborów i możliwości. Jeśli ktoś nie ma pieniędzy i kapitału musi zainwestować czas. Efekty też nie będą od razu, ale będą. Gwarancji też nie ma.

Bartek 22.04.2004 *.pi52.szczecin.sdi.tpnet.pl

Policzyłem to i nie jest to dobry pomysł . Lepiej wbić zęby w ścianę , odłożyć coś i zainwestować z pożyczką bankową .
Jestem strasznym pechowcem , nie mam szczędścia w losowaniach , nie potrafię nikogo przekonać do pomysły typu "pseudo piramidka finansowa " Takie poczyniłem sobie załoenia - myslę że zdrowe . Carion jest dla mnie tworem sztucznym , żeruje na ludzkiej nadzieji w zamian oferując pracę w systemie bardzo podobmnym do piramidki finansowej . Powiem otwarcie że w porównaniu z bankiem wypada źle . Kiedy robię takie porównanie to już jest nie takt w stosunku do banku . Carion zamraża mój kapitał , nie daje jasnych warunków , przyczynia się do generowania ujemnych przepływów pieniężnych , szasta moją nadzieją . Bank daje mi jasne warunki , pozwal z miejsca na generowanie dodatnich przepływów pieniężnych , jano określa warunki mojego bankructwa . Jeśli ktoś nie zwraca uwagi na te aspekty to znaczy że nie myśli o swojej sytuacji finansowej i ma odpowiedź dlaczego jest biedny .

Jurek 23.04.2004 *.pw150.internetdsl.tpnet.pl

Podoba mi się ta odpowiedź. Nie znam akurat firmy Carion i czym się ona zajmuje, ale znam wiele innych firm które "jakoś" funkcjonują. Co się tyczy piramidek finansowych to proszę porównać zarobki prezesa dowolnego banku z pensją kasjerki, to dopiero jest piramida i nie warto do tego dorabiać terorii ani tak zwanego "racjonalnego wytłumaczenia". Oczywiście zdażają się przypadki czystych piramid, ale myślę, że dość łatwo je ropoznać i omijać. Co do pracy i wysiłku jaki trzeba wkładać by mieć wyniki to są pewne prawidłowości. Jeżeli coś jest trudno sprzedać to wejście w biznes jest tanie a prowizje duże. Aby zostać agentem ubezpieczeniowym nie trzeba angażować dużych pieniędzy (tylko czas)zaś potencjalne zarobki są w moim przekonaniu raczej duże. Jedna polisa na życie generuje przynajmniej 40% prowizji. To jest jednak trudne zajęcie i trzeba mieć dużo wiary w siebie i dość motywacji oraz bezustannie się uczyć. Jednemu na 100 się udaje. Takie są statystyki w Polsce. Z trugiej strony jak coś jest sprawdzonym i dobrym interesem jak McDonalds to tak zwane Entry dla zwykłego śmiertelnika jest kosmiczne. Oczywiście wiadomo, że w tym wszystkim są również stany pośrednie a więc szanse, które moga być dopasowane do indywidualnych możliwości. Jednak dla potencjalnego franszybiorcy pieniądze zawsze bedą problemem pomimo mniejszego ryzyka w porównaniu z uruchomieniem biznesu własnego pomysłu.
Proszę sobie wyobrazić lekarza, pielęgniarkę, nauczyciela, inżyniera, którzy po latach pracy na etacie chcą zmienić swoje życie i zacząć zarabiać pieniądze inaczej. Jeśli pójdą do banku może dostaną kredyt w wysokości 3 miesięcznej pensji, w najlepszym wypadku 10. Czy to wystarczy? Obawiam się, że nie. Najgorzesze jest jednak to, że jak zaciagną kredyt to go spłacać musza zazwyczaj od razu, zaś przychody z nowej działaności mogą się pojawić nie od razu. Zanim osiągną próg rentowności może się zdażyć, że będą juz bankrutami i bank wytoczy im proces o wyłudzenie pieniędzy. Proszę się zatem nie dziwić że "inidywidualny franchising" (bullshit marketingowy) ma wzięcie.

Joanna 26.04.2004 *.pp71.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl

Co do carionu, to szkoda, że nikt nie wspomniał, że jst to spółka akcyjna, któraz adnaa fewrą się nie może pochwalić jak na razie. Ma aktualne powolenia urzędów na działania i ejts cały czas weryfikowana. Wiem, bo moi znajomi posatwili dwa domy z Carionu. Z tego co wiem, warunki spłat sa b. jasne, moze tylko trzeba umieć policzyc troche więcej niż procent składany. A poza naszymi granicami np. w Niemzcech firmy tego typu maja zabezpieczenie rządowe, np. Bausparkasse, to właśnie nic innego jak to co robi Carion.

Bartek 26.04.2004 *.pi52.szczecin.sdi.tpnet.pl

Gratuluje znajomym , zpewnością teraz potrafią docenić wartość chwili , po trzech latach inwestowania doczekali się kosztów - piękna sprawa.

Andrzej 27.04.2004 *.pl204.walbrzych.sdi.tpnet.pl

Masz rację Bartku.. Ale jeśli właąnie wynajeli te domy za kwote wiekszą niz spłaty rat kredytu? Hm... to chyba ma sens co?

arek 27.04.2004 *.cache-frr-ae05.proxy.aol.com

nic nie ma sensu ;kazda zmiana jest na gorsze!!

Bartek 27.04.2004 *.pi52.szczecin.sdi.tpnet.pl

Tak zgadzam się - cierpliwość ma ogromny sens , dlatego np : NBP podnosi stopy procentowe aby wychamować trochę takich narwańców jak ja .
Przyznaję rację , że ma to sens w przypadku budowania kapitału mentalnego , o ile ktoś to robi w pełni świadomie . W pełni świadomie opóźnia bogacenie się . Nie wszyscy chcą być bogaci . Bogactwo to ogromna odpowiedzialność , to nie tylko pieniądze , ale przedewszystki władza . Wszystko to psuję psychikę człowieka . Jeśli ktoś uświadomi sobie te sprawy i z tego powodu hamuje swoje przepływy pienieżne to jest to w porządku . Polska po setkach lat uzyskała stabilną sytuację na arenie międzynarodowej , jest krajem demokratycznym i wolnych ludzi , panuje w nim wolność słowa , wolność wyznania , i wszystkie inne wartości zagwarantowane konstytucją . Jedna najważniejsze jest pamiętać po co chcesz tych pieniędzy niż jak je zdobędziesz .

HENIO 27.04.2004 *.pd177.ostrow-maz.sdi.tpnet.pl

Dlaczego redakcja przekreśla MLM jako formę franchisingu ?
Bez wątpienia firmy MLM takie jak AVON czy AMWAY istniejące od dziesięcioleci i działając dzięki sprzedaży bezpośredniej osiągają sukces. Czy sposób działania tych firm bardzo się różni od rekomendowanego Tu franchisingu?
Wydaje mi się że nie, ale na pewno Redakcja mogła by wyjaśnić na FORUM taką różnicę.
Ja się przyjrzałem i poza różnicą w wysokości inwestycji nic nie znalazłem.
Jak to przyjemnie zaryzykować kilkaset zł i mieć możliwość zarobić nawet fortunę , a jaka to przyjemność utopić kilka milionów oszczędności + drugie tyle kredytu i patrzeć jak wymarzony interes pada. Przecież nikt nie daje gwarancji na sukces - w obu przypadkach !
Przyjrzałem się Forum - ile tu pytań o kapitał / marzenie/ a te kilka stówek to każdy może.Nie straszcie ludzi , od czegoś trzeba zacząć.

Bartek 28.04.2004 *.pi52.szczecin.sdi.tpnet.pl

MLM jest jedną z form prowadzenia biznesu - słabo w Polsce rozumianą , ale w Stanach jest on wykładany na wyższych uczelniach.
Nie jestem redakcją . Jestem studentem informatyki , o mojej pracy nie bardzo mogę mówić .
Jeśli ktoś ma ochotę prowadzić biznes w MLM to musi liczyć się tak jak w każdym nowym biznesie z problemami , wydatkami i ciężką pracą .
Carion próbuje łączyć inwestowanie z prowadzeniem biznesu , jednak wyraźnie widać tu problem spłaty rat w razie zachwiania finansowego , drugim problemem jest opóźnienie zwrotu z inwestycji , co z czysto inwestycyjnego punktu widzenia eliminuję tą formę . Głównym celem inwestycji jest jak najszybsze jej zwrócenie , a żaden większy inwestor nie bardzo ma czas dodatkowo prowadzić
jeszcze biznes . W typowym schemacie inwestowania pożyczka bankowa zwiększa dźwignię
finansową , w systemie carion dźwigni finansowej nie ma , jest ona zastąpiona MLM .

Rafal 27.05.2004 *.warink01.chello.pl

Bartku, strasznie "mądrze" piszesz o Carionie. Jednak wydaje mi się, że ktoś Ci sprawę słabo wytłumaczył, a Ty nie włożyłeś zbyt wiele czasu w zrozumienie tematu. Natomiast włożyłeś go wiele w wypisywanie opinii.

Bartek 28.05.2004 *.pi52.szczecin.sdi.tpnet.pl

Kto mi słabo wytłumaczył ?
Proszę poprawić błędy w moich wypowiedziach , chyba nie trzeba robić rzadnych tajemnic .
Jestem za jasnym wyłożeniem tematu .
W Carionie niepodoba mi się element losowania , gospodarka i tak ma zbyt wiele zmiennych .
Systemy Argentyńskie zdobywają w Polsce złą sławę - widać nie jestem sam w swoim niedoinformowaniu . Nie uprzedzam się do Carionu lecz oczekuję jasnych zasad i wymiernych korzyści .

Andrzej 02.06.2004 *.pl204.walbrzych.sdi.tpnet.pl

Bartku, fajnie piszesz ale..., czekaj sobie dalej, ja jestem 12 miesiecy w Carionie i dzięki kontakom z ludźmi z tej firmy nauczyłem się mnóstwo wartościowych rzeczy. W tym roku jeszcze kupie moje pierwsze mieszkanie, bardzo się cieszę i życzę Ci abys znalazł w sobie energię do poznania tematu Carion zamiast tutaj tracić czas na raczej jałowe dyskusje. Pozdrawiam z Wałbrzycha
Ps. Jedną z najcenniejszych rzeczy jaką poznałem to stan "nieśwaidomej niekompetencji". To taki taki niekorzystny dla nas stan, że nam się wydaje, że wiemy. Lepszy jest stan "świadomej niekompetencji" jest wtedy szansa, że przejdziemy do stanu "świadomej kompetencji". Aby zrozumieć Carion trzeba wykonać troche pracy, nabyć wiedzy i rozumiem każdego kto wyraża negatywne opinie o Firmie. Po prostu nigdy nie wykonał wysiłku aby ją poznać i każdy argument trafi w scianę bo ... nie zoostanie sprawdzony.

Bartek 03.06.2004 *.pi52.szczecin.sdi.tpnet.pl

Chętnie zapoznam się ponownie z tematem . Cieszę się , że ma Pan cel . Dobrze jest inwestować tak czy inaczej . Nie mówię , że to zły sposób - wskazuję , że nie jest najlepszy .

Hubert 11.09.2004 *.dial-2272.walbrzych.dialog.net.pl

2
Wydaje mi się, że mlm to temat strasznie nie lubiany w środowisku "normalnych" handlowców. To apropos braku tego tematu na portalu. Poza tym AVON nie jest systemem wielopoziomowym. Co do reszty: wszystkie elementy obecne we franszyzie występują w mlm, a trudność w klasyfikowaniu tej działalności jest chyba w tym, że za zdecydowanie mniejsze nakłady można rozpocząć skuteczny biznes. Czyżby brak akceptacji, tych co zarabiają nie wydając niepotrzebnie kasę?

MiWi 13.09.2004 *.net1.chomiczowka.net.pl

164
Wszystkie elementy występujące w Mercedesie występują też w Trabancie, więc twoim zdaniem niczym się te samochody nie różnią tylko troszeczkę inna jest cena.

Systemy Argentyńskie są zakazane - i słusznie - ponieważ naruszają zasadę transparentności, która jest niezwykle ważna w gospodarce rynkowej. W Albanii czy Azerbejdżanie pewnio o tym myślą inaczej, dlatego tak dużo tam takich systemów.

Być może gdzieś wykładają MLM, ale to wcale nie znaczy, że to nie jest szit. W Stanach też są uczelnie prywatne o reputacji podobnej jak Wyższa Szkoła Mediów Społecznych o. Rydzyka. W Toruniu możesz posłuchać wykładu "Teoria Darwina pierwszym etapem spisku judeo-germańskiego w celu wynarodowienia Polaków", w Arizonie "MLM - pracuje niewielu - zarabiają wszyscy" a w San Fracisco - "Tylko Gejowie tworzą zdrowe Rodziny".

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.