Namiot wraz z pełnym wyposażeniem niezbędnym do prowadzenia działalności kosztuje 38 tys. zł netto. Wystarczy zaledwie 13 m2 powierzchni na jego rozstawienie.
Wtorek
22.11.2016
Franczyzobiorcy Szybkiej Wymiany Opon mogą rozstawiać specjalistyczne namioty do wymiany opon na parkingach przy sklepach marki Tesco.
 

Szybka Wymiana Opon istnieje od 2014 roku. Specjalizuje się w wymianie oraz naprawie opon. Ale potencjalny franczyzobiorca marki nie musi budować ani wynajmować specjalnych pomieszczeń pod zakład wulkanizacyjny. Wystarczy, że posiada kawałek własnego lub wynajętego placu (na przykład od komisu samochodowego), na którym można postawić specjalistyczny namiot do szybkiej wymiany opon. Nie potrzeba zdobywać żadnych pozwoleń budowlanych, bo namiot nie jest na stałe związany z gruntem. Tym, którzy nie mają upatrzonej lokalizacji, franczyzodawca umożliwia rozłożenie namiotu pod sklepami marki Tesco.

– Sezonowa wymiana opon w naszym kraju nie jest obligatoryjna. Ale każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że jest to konieczne, bo od tego zależy bezpieczeństwo kierowcy oraz osób, które z nim podróżują. Samochodów mamy coraz więcej, na jedną rodzinę przypadają średnio dwa auta. Dlatego popyt na usługi wulkanizacyjne wciąż rośnie – mówi Dawid Michalski, dyrektor handlowy Szybkiej Wymiany Opon.

Namiot Szybkiej Wymiany Opon wraz z pełnym wyposażeniem niezbędnym do prowadzenia działalności kosztuje 38 tys. zł netto. Wystarczy zaledwie 13 m2 powierzchni na jego rozstawienie. Przez pięć miesięcy w roku franczyzobiorca będzie musiał uiszczać opłatę bieżącą w wysokości 200 zł netto. – Zwrotu z inwestycji można spodziewać się już po czterech miesiącach – mówi Dawid Michalski.

Franczyzodawca chce nawiązać współpracę z franczyzobiorcami z całej Polski. Obecnie posiada trzy jednostki własne, dwie franczyzowe i przygotowuje się do otwarcia 10 kolejnych lokalizacji, na które ma już podpisane umowy franczyzowe.