18.01.2017

Nowy rok, nowe otwarcie

Północ Nieruchomości przyłączył do sieci pierwszy oddział w 2017 roku. Nowe biuro działa w Łodzi.

W sieci Północ Nieruchomości działa blisko 50 biur nieruchomości. Koncept zanotował dobry początek roku, powiększając się o nowy punkt franczyzowy. Zarządzać nim będą Anna Wójcik (dyrektor oddziału) oraz Patrycja Okraska (kierownik oddziału). Świeżo otwarte biuro Północ mieści się w Łodzi przy ul. Więckowskiego.
– Wybraliśmy taką lokalizację z uwagi na fakt, że jest to nie tylko centrum handlowo-usługowe Łodzi, ale również kulturowe. Znajdujemy się w niedalekim sąsiedztwie sławnej ulicy Piotrkowskiej oraz Manufaktury, co na pewno będzie sprzyjać naszej działalności – mówi Anna Wójcik, dyrektor oddziału.

Otwarcie łódzkiego oddziału Północ Nieruchomości Fot. Północ Nieruchomości

Oddział z Łodzi jako jeden z pierwszych w całej sieci dołączył do konceptu PÓŁNOC Finanse. W ten sposób będzie mógł wspierać franczyzobiorców również w zakresie finansowania nieruchomości.

Franczyzobiorczynie twierdzą, że mają pomysł na to, by wyróżnić się na lokalnym rynku pośrednictwa w nieruchomościach.
– Planujemy współpracować z firmami architektonicznymi, wystroju wnętrz oraz firmami budowlanymi potrafiącymi wykorzystać nowoczesne techniki. W tak silnym składzie będziemy mogli realizować coraz to bardziej skomplikowane projekty – przekonują.

Ich zdaniem sprzyjać powinna ich działalności powinna również koniunktura na rynku nieruchomości.
– W ostatnim roku odnotowano wzrost cen sprzedaży mieszkań w Katowicach, Rzeszowie i Łodzi. Otwarto nowoczesny Dworzec Łódź-Fabryczna i EC1. W rozbudowie jest stadion na Widzewie oraz rozkwita program rewitalizacji 100 Kamienic. Coraz więcej deweloperów powierza sprzedaż swoich inwestycji. Uważamy, że mamy dzięki temu duże możliwości działania – mówią franczyzobiorczynie.

We wrześniu 2016 roku franczyzodawcy marki Północ zapowiadali, że do końca grudnia otworzą sześć nowych oddziałów. Plan udało się zrealizować niemal w całości, z tamtej „puli” do uruchomienia zostało jeszcze tylko jedno biuro. Sieć nie ustrzegła się jednak zamknięć, przez co placówek jest dziś tylko o dwie więcej niż na początku jesieni. Andrzej Jakliński, dyrektor ds. rozwoju sieci i marketingu zapowiada jednak, że koncept będzie się powiększał.
– Planujemy otworzyć około 15-20 lokalizacji w 2017 roku. W tym celu powiększamy dział rozwoju sieci i planujemy wzmocnienie działań marketingowych – deklaruje.

Kwota inwestycji we franczyzowe biuro Północ Nieruchomości zależy od wielu czynników, m.in. od lokalizacji i wielkości oddziału, a także doświadczenia, jakie kandydat posiada w branży.
– Minimalna kwota inwestycji to ok. 5 tys. zł. Obejmuje ona opłatę wstępną w wysokości 999 zł – mówi Andrzej Jakliński. – Zazwyczaj próg rentowności oraz zwrot zainwestowanych środków następuje w pierwszych sześciu miesiącach prowadzenia działalności.