Poleć stronę: Czat z Galerią Prezentów
24.05.2005
Czat z Galerią Prezentów
24 maja z Czytelnikami portalu rozmawiał Paweł Klimek.
Anna: Dysponuję prawie 100 metrowym lokalem w podwarszawskim Pruszkowie (około 100 tys. mieszkańców). Czy koncept przewiduje otwieranie sklepów Galerii Prezentów w takich miejscach?
Paweł Klimek: Podana powierzchnia jest zdecydowanie za duża, dodatkowo musiałbym znać szczegółową lokalizację, proponuję by zechciała się Pani skontaktować ze mną bezpośrednio za pomocą maila: pklimek@galeriaprezentow.pl.
Hubiflex: Czy prowadząc franczyzowy punkt Galerii Prezentów, można sprzedawać wasze produkty również w innych miejscach niż sam sklep? Np. przez internet
Paweł Klimek: Uwaga - my nie dostarczamy produktów do sieci franczyzowej. Franczyzobiorca przystępuje do centralnie wynegocjowanych umów dostawy jako podmiot niezależny (na bardzo dobrych warunkach) może zatem dystrybuować otrzymane towary także poza punktem franczyzowym
Anna: Czy zapewniacie wyłączność terytorialną swoim franczyzobiorcom?
Paweł Klimek: W odniesieniu do punktów sieci oczywiście tak - tzn. nie otworzymy 2 punktów w tej samej galerii handlowej lub centrum handlowym, ale w dwóch różnych centrach w danym mieście - tak (przykład Katowic i Krakowa) - tak naprawdę nie będą stanowić dla siebie konkurencji - w odniesieniu do punktów lokowanych poza galeriami i centrami handlowymi zapewniamy wyłączność terytorialną w odniesieniu do ustalonego obszaru (np. miasto, dzielnica)
Tomasz z Katowic: Jaką docelowo planują Państwo liczbę sklepów?
Paweł Klimek: Determinować to będzie zainteresowanie potencjalnych franczyzobiorców (które jak na razie jest bardzo duże). W tym roku planujemy sprzedaż jeszcze 5 - 7 licencji, a w roku 2006 - 10 do 15. Chcielibyśmy być obecni we wszystkich atrakcyjnych nowopowstających C.H., staramy się także o pozyskanie lokalizacji w centrach już istniejących, ocenianych jako "dobre"
Tomasz z Katowic: Czy jako pomysłodawca konceptu badają Państwo zwyczaje zakupowe Polaków w kontekście prezentów?
Paweł Klimek: Zdecydowanie tak, przedstawiona oferta jest wynikiem czteroletnich doświadczeń z 2 własnych sklepów na Śląsku. Proces ten ma chrakter ciągły: obecnie wprowadzamy do oferty (w celu realizacji oczekiwań klientów) bardzo wąski wycinek tzw. biżuterii upominkowej (spinki do koszul i krawatów), a w Krakowie element regionalny: wysokiej klasy upominki krakowskie
malanit: Przy jakiej liczbie sklepów zaczniecie Państwo promować markę Galeria Prezentów?
Paweł Klimek: zakładamy że przy 7 - 9 sklepach, obowiązkowo gromadzony przez franczyzobiorców na własnych kontach fundusz reklamowy, zacznie być wykorzystywany na centralną promocję marki Galeria Prezentów, aktulanie wspieramy działania indywidualne, gdyż to one przynoszą najlepszy efekt
gocha: Czy Galerie Prezentów będziecie otwierać tylko w dużych miastach?
Paweł Klimek: W ostatecznym rozrachunku to franczyzobiorca decyduje, gdzie otworzyć sklep, jest bowiem niezależnym podmiotem gospodarczym działającym w ramach umowy franczyzowej. To na nim spoczywa ryzyko gospodarcze, które franczyza ma minimalizować. Jeżeli zatem ktoś jest przekonany do dobrej lokalizacji w małym mieście, a potencjalny rynek lokalny według naszej oceny będzie wystarczająco chłonny, nie widzę przeszkód, by udzielić licencji.
Hubiflex: Czy każdą indywidualną promocję mojego punktu trzeba konsultować z Wami?
Paweł Klimek: W zasadzie nie, warto jednak oprzeć się w tym zakresie o nasze doswiadczenia i cykliczne oferty przedstawiane przez dostawców
kostek: Czy istnieje jakaś sieć, która jest bezpośrednią konkurencją Galerii Prezentów?
Paweł Klimek: Konceptu identycznego w zasadzie nie napotkałem. Wydaje się, że udało się nam wyselekcjonować ofertę towarową, która nosi znamiona wyjątkowości. Obserwujemy, że niektóre sieci podążają za nami w wybranych grupach towarowych.
domino: Ilu średnio klientów odwiedza w ciągu miesiąca sklep Galerii Prezentów? Za jaką sumę kupują produkty?
Paweł Klimek: Na tak szczegółowe pytania chętnie odpowiem na spotkaniu osobistym. Zapraszam do siedziby firmy w Katowicach przy ul. Kolejowej 57, lub do kancelarii PROFIT system w Warszawie przy ul. Brązowniczej 16, w dniu 2 czerwca 2005r.
- Ada Plus
- Aromanti
- Attirance
- Bukieciarz – kwiaciarnie
- Diva
- Drogerie A’propos
- Enjoy!
- Flormar
- Ice-Watch
- IO?ION!
- Kate&Kate
- Kukartka
- Kwiatoteka
- L’Occitane en Provence
- Maramba
- Mydlarnia u Franciszka
- Neonail
- Oliver Weber
- Organique
- Parfum Bar
- Perfumeria Refan
- Skifska Etnika (Etnika Scytyjska)
- Stara Mydlarnia
- Stenders
- Szok.in
- Yes Sklepy Jubilerskie
Czat z Galerią Prezentów
Jeszcze nie ma żadnej wypowiedzi. Niech Twoja będzie pierwsza.
Forum 1557 tematów, 13803 wypowiedzi, 4565 użytkowników- Własny biznes z małym kapitałem 4 wypowiedzi ostatnia: 21.05.2012
- Noclegi dla firm - czy warto? 1 wypowiedź ostatnia: 20.05.2012
- Gabinet kosmetyczny 9 wypowiedzi ostatnia: 18.05.2012
- Kolporter - opinie o bieżącej współpracy i opłacalności 17 wypowiedzi ostatnia: 18.05.2012
- Stop&Shop / Zatrzymaj się i kup 6 wypowiedzi ostatnia: 17.05.2012
- Leasing Experts 1 wypowiedź ostatnia: 17.05.2012
- Praca magisterska - licencjacka o franchisingu 132 wypowiedzi ostatnia: 16.05.2012
- Apteka na licencji 2 wypowiedzi ostatnia: 16.05.2012
- Oszukani przez franczyzodawcę 25 wypowiedzi ostatnia: 15.05.2012
- Kwiatoteka rusza na łowy 2 wypowiedzi ostatnia: 15.05.2012





