24.05.2005

Czat z Galerią Prezentów

24 maja z Czytelnikami portalu rozmawiał Paweł Klimek.

Redakcja: Witamy, we wtorek, 24 maja, o godz. 11.00 rozpocznie się spotkanie z Pawłem Klimkiem z Galerii Prezentów. Prosimy o zadawanie swoich pytań.

Marianna: Czy mają Państwo już franczyzobiorców?
Paweł Klimek: Witam Wszystkich, tak jest już pierwszy punkt franczyzowy w Karakowie w Galerii Kazimierz, kolejny zostanie otwarty w Zabrzu w C.H. Platan, zaś wraz z ukończeniem C.H. Manufaktura w Łodzi oraz Galeria Krakowska (obok dworca PKP Kraków) także w tych centrach. Prowadzimy także zaawansowane rozmowy w Warszawie i Wrocławiu

Kamila: Skąd wzięła się nazwa Galeria Prezentów? Kojarzy mi się raczej z nazwą centrum handlowego.
Paweł Klimek: Nazwa została wypracowana w oparciu o ofertę towarową, oraz charakter sklepu, chodziło o to, by marka możliwie najbardziej precyzyjnie identyfikowała ofertę, mam nadzieję, że udało się to osiągnąć.

Mirek-Koszalin: Ile muszę zainwestować w otwarcie Galerii Prezentów i kiedy zwróci się inwestycja?
Paweł Klimek: Inwestycja zależy w dużej mierze od lokalizacji, ale przyjmuje się, że kwota około 100.000,- (w tym zatowarowanie) powinna być wystarczająca. Koncept w dobrej lokalizacji od początku zarabia na siebie. Zwrot inwestycji uzależniony jest także od momentu otwarcia - np. miesiące "prezentowe" są zdecydowanie najlepsze, np. grudzień to około 250 - 300 proc. średniego obrotu miesięcznego

gocha: Czytałam, że prezenty w Galerii są drogie. Czy jest szansa, że na pióra za kilka tysięcy znajdą się w ogóle klienci?
Paweł Klimek: Informacja nie jest do końca prawdziwa, istota naszego konceptu jest zaspokojenie oczekiwań klienta w zasadzie niezależnie od kwoty jaką dysponuje - utrzymując jednocześnie odpowiedni poziom jakościowy upominku - można u nas nabyć pióro znanej marki już od 30,-PLN. Oferujemy zresztą nie tylko artykuły piśmiennicze, ale całą gamę różnego rodzaju prezentów , np. tzw. małą galanterię skórzaną. A wracając do Twego pytania - tak, przykład Śląska i Krakowa pokazuje, że zdarzają się klienci na pióra w cenie powyżej 1000,-PLN

krzych_wawa: Jestem z Warszawy, w Galerii Mokotow widziałem sklep z podobnym asortymentem jaki ma Galeria Prezentów. Czy jest tam w związku z tym miejsce na jeszcze jeden podobny butik?
Paweł Klimek: Przyznam szczerze, że nie napotkaliśmy jeszcze na koncept identyczny, owszem zdarza się że różne sklepy oferują wybrane segmenty naszej oferty - np. nowy koncept firmy ZIBI - Kaligraf, dlatego uważam, że w Galerii Mokotów jest miejsce na nasz punkt, Galeria ta jest zresztą w orbicie naszych zainteresowań

anka: Mieszkam niedaleko Wrocławia, gdzie prowadzę sklep jubilerski. Czy mogę rozszerzyć swoją działalność, podzielić sklep i prowadzić w nim Galerię Prezentów?
Paweł Klimek: Tak, ale pod warunkiem wyraźnego wizualnego wydzielenia naszego konceptu i oznaczeniu go naszym logo. Branża jest pokrewna i może pomóc w poprawnej identyfikacji miejsca zakupów upominków i prezentów.

kamila: Jak duży powinien być lokal na Galerię Prezentów? Czy pomagacie w jego znalezieniu?
Paweł Klimek: nasz koncept można zmieścić na powierzchni minimum 25-29 metrów kwadratowych, zaś jego maximum to około 40 metrów (chodzi o jak najkorzystniejszą relację kosztów najmu do obrotu). Co do drugiej części pytania - tak, w odniesieniu do nowopowstających centrów handlowych pomagamy w rezerwacji lokalu, gdyż administratorzy wolą rozmawiać z siecią, a nie pojedynczym "kupcem"

Marianna: Jakimi cechami powinien wyróżniać się Państwa potencjalny franczyzobiorca? Czy musi mieć doświadczenie w handlu?
Paweł Klimek: Oferowana franczyza ma charakter zupełny, jej odbiorcą może być osoba nie posiadająca doświadczenia, przeszkolimy ją w podstawowym zakresie, a personel zostanie przeszkolony gruntownie. Tak naprawdę o powodzeniu przedsięwzięcia decyduje lokalizacja i jakość personelu mającego kontakt bezpośredni z klientem, kwestie operacyjne są szczegółowo opracowane w podręczniku franczyzowym, dodatkowo służymy pomocą bieżącą, cały czas monitorując działania punktów w sieci.

WIĘCEJ -->

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0