Poniedziałek
04.09.2006
Pierwszy klub fitness sieci Shape Fitness Club od kilku dni działa w warszawskiej Galerii Mokotów. Konkurencyjna sieć Gymnasion zamierza natomiast rozwijać się poprzez franczyzę.
 

Wejście do Polski sieci Shape Fitness Club spowodowało poruszenie w branży fitness. Sieć fitness klubów Gymnasion postanowiła rozwijać się poprzez franczyzę. Firma jeszcze w br. będzie poszukiwała przedsiębiorców zainteresowanych współpracą.
- Kończymy właśnie pracę nad ofertą dla franczyzobiorców. Planujemy otworzyć pierwszy franczyzowy fitness klub w 2006 roku – mówi Ireneusz Wesołowski, prezes Gymnasion.

Gymnasion będzie udzielał licencji na prowadzenie klubów fitness Women przeznaczonych wyłącznie dla kobiet. Kluby będą zlokalizowane w miastach zamieszkałych przez około 50 tys. mieszkańców. Firma prowadzi obecnie cztery pilotażowe kluby fitness Women.

Gymnasion został założony w 1999 roku przez hokeistę Mariusza Czerkawskiego i skoczka Jacka Wszołę. Obecnie Gymansion ma 11 klubów (7 ogólnodostępnych i 4 wyłącznie dla kobiet).

Dwa Shape Fitness, jeden Holmes Place w Polsce

Natomiast Shape Fitness Clubs należy do międzynarodowej grupy Holmes Place, właściciela ponad 100 ekskluzywnych klubów rekreacyjnych działających w Europie, Izraelu i Stanach Zjednoczonych. Oferta Shape Fitness Club adresowana jest do osób prowadzących lub pragnących rozpocząć aktywny tryb życia. W klubie o powierzchni ok. 1700 m2 znajduje się siłownia, studio do spinningu, sala do treningów wydolnościowych i aerobowych, zajęć tanecznych (latino, taniec brzucha, multi dance) oraz ćwiczeń rekreacyjno-relaksacyjnych - treningów antystresowych typu joga, tai chi, pilates.

Shape Fitness Clubs udostępnia również Power Plate – maszynę do ćwiczeń wibracyjnych. Power Plate wytwarza wibracje, które są przenoszone na ciało. Ćwiczenia wykonuje się stojąc lub opierając się o maszynę. Powoduje to mechaniczną stymulację mięśni oraz ich wzmocnienie. Rezultaty można osiągnąć bardzo szybko, trenując 2-3 razy w tygodniu ok. 15 minut.

Firma Holmes Place została stworzona w 1980 roku przez Allana Fishera. Pierwszy klub otwarto w Chelsea w Londynie. Obecnie Holmes Place jest właścicielem sieci dwóch typów placówek - ekskluzywnych klubów odnowy i rekreacji Holmes Place oraz wysokiej jakości klubów Shape adresowanych do średniego segmentu rynku. W sumie działa ponad 100 klubów pod marką Holmes Place w Wielkiej Brytanii oraz na kontynencie europejskim, Izraelu i Stanach Zjednoczonych, do których należy ponad 400 tysięcy klientów.

Od roku 2004 firma prowadzi ekspansję w Europie Środkowej, zapoczątkowaną otwarciem klubu Holmes Place w Pradze w Republice Czeskiej. Kolejnym krokiem jest otwarcie klubów w Warszawie – dwóch pod marką Shape, które będą się mieścić w Galerii Mokotów i Centrum Handlowym Arkadia oraz jednego pod marką Holmes Place w hotelu Hilton.

Wejście firmy na rynek Europy Środkowej jest finansowane przez centralę firmy oraz prywatnych inwestorów: głównego inwestora w konsorcjum - czeski Fundusz Top Venture oraz Edmund de Rothschild Opportunity Fund. Konsultantem w zakresie finansowania projektu była firma Negus Global Partners. Wartość inwestycji w Polsce w roku 2006 wyniesie ok. 8 mln euro.

(asmoli)


POPULARNE NA FORUM

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Szukam betatesterów do nowego programu do wypożyczalni samochodów . Doskonała okazja by poznać bezpłatnie program do prowadzenia wypożyczalni. szczegóły na xevoss eu

46 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Import używanych maszyn rolniczych z Niemiec

Jak sądzicie czy import używanych maszyn z Niemiec to możliwie zyskowny biznes? Ryzyko jest ograniczone, bo możemy sprowadzać praktycznie na zamówienie, a wg ogłoszeń...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes dla wygodnych

moja strona internetowa - recenzjefarmaceuty.pl

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biznes dla wygodnych

Wygodny to jak sprzedaż idzie, ja myślałem raczej zainwestować w punkty usługowe tego typu: Hardy Multiserwis

12 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Masz rację Mariuss ,Wulkanizacja Poznań, te dwa słowa ciężko pogodzić. Trzeba uważać na każdym kroku żeby urząd skarbowy nie przyczepił się do Ciebie. Mimo...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

Fajna rzecz :) visita blog dimagrante

54 wypowiedzi
ostatnia 05.07.2018
Pralnia: Czysty zysk

Polecam - go to nutris book website

4 wypowiedzi
ostatnia 05.07.2018
Jak umyjesz, tak zarobisz

Moze przydarzą Wam się namiary na miary na firmę sprzedającą maszyny czyszczące, w ofercie [url=http://www.hako.pl]http://www.hako.pl[/url] znajdziecie bardzo duży...

14 wypowiedzi
ostatnia 05.07.2018