04.09.2006

W Galerii Mokotów już ćwiczą

Pierwszy klub fitness sieci Shape Fitness Club od kilku dni działa w warszawskiej Galerii Mokotów. Konkurencyjna sieć Gymnasion zamierza natomiast rozwijać się poprzez franczyzę.

Wejście do Polski sieci Shape Fitness Club spowodowało poruszenie w branży fitness. Sieć fitness klubów Gymnasion postanowiła rozwijać się poprzez franczyzę. Firma jeszcze w br. będzie poszukiwała przedsiębiorców zainteresowanych współpracą.
- Kończymy właśnie pracę nad ofertą dla franczyzobiorców. Planujemy otworzyć pierwszy franczyzowy fitness klub w 2006 roku – mówi Ireneusz Wesołowski, prezes Gymnasion.

Gymnasion będzie udzielał licencji na prowadzenie klubów fitness Women przeznaczonych wyłącznie dla kobiet. Kluby będą zlokalizowane w miastach zamieszkałych przez około 50 tys. mieszkańców. Firma prowadzi obecnie cztery pilotażowe kluby fitness Women.

Gymnasion został założony w 1999 roku przez hokeistę Mariusza Czerkawskiego i skoczka Jacka Wszołę. Obecnie Gymansion ma 11 klubów (7 ogólnodostępnych i 4 wyłącznie dla kobiet).

Dwa Shape Fitness, jeden Holmes Place w Polsce

Natomiast Shape Fitness Clubs należy do międzynarodowej grupy Holmes Place, właściciela ponad 100 ekskluzywnych klubów rekreacyjnych działających w Europie, Izraelu i Stanach Zjednoczonych. Oferta Shape Fitness Club adresowana jest do osób prowadzących lub pragnących rozpocząć aktywny tryb życia. W klubie o powierzchni ok. 1700 m2 znajduje się siłownia, studio do spinningu, sala do treningów wydolnościowych i aerobowych, zajęć tanecznych (latino, taniec brzucha, multi dance) oraz ćwiczeń rekreacyjno-relaksacyjnych - treningów antystresowych typu joga, tai chi, pilates.

Shape Fitness Clubs udostępnia również Power Plate – maszynę do ćwiczeń wibracyjnych. Power Plate wytwarza wibracje, które są przenoszone na ciało. Ćwiczenia wykonuje się stojąc lub opierając się o maszynę. Powoduje to mechaniczną stymulację mięśni oraz ich wzmocnienie. Rezultaty można osiągnąć bardzo szybko, trenując 2-3 razy w tygodniu ok. 15 minut.

Firma Holmes Place została stworzona w 1980 roku przez Allana Fishera. Pierwszy klub otwarto w Chelsea w Londynie. Obecnie Holmes Place jest właścicielem sieci dwóch typów placówek - ekskluzywnych klubów odnowy i rekreacji Holmes Place oraz wysokiej jakości klubów Shape adresowanych do średniego segmentu rynku. W sumie działa ponad 100 klubów pod marką Holmes Place w Wielkiej Brytanii oraz na kontynencie europejskim, Izraelu i Stanach Zjednoczonych, do których należy ponad 400 tysięcy klientów.

Od roku 2004 firma prowadzi ekspansję w Europie Środkowej, zapoczątkowaną otwarciem klubu Holmes Place w Pradze w Republice Czeskiej. Kolejnym krokiem jest otwarcie klubów w Warszawie – dwóch pod marką Shape, które będą się mieścić w Galerii Mokotów i Centrum Handlowym Arkadia oraz jednego pod marką Holmes Place w hotelu Hilton.

Wejście firmy na rynek Europy Środkowej jest finansowane przez centralę firmy oraz prywatnych inwestorów: głównego inwestora w konsorcjum - czeski Fundusz Top Venture oraz Edmund de Rothschild Opportunity Fund. Konsultantem w zakresie finansowania projektu była firma Negus Global Partners. Wartość inwestycji w Polsce w roku 2006 wyniesie ok. 8 mln euro.

(asmoli)