Franczyzobiorca Vivien Vigo musi posiadać około 50 tys. zł. Większość tej kwoty przeznaczona jest na zakup sukien ślubnych.
Piątek
04.04.2008
Firma Vivien Vigo, producent sukien ślubnych, rozwija sieć salonów mody ślubnej w Polsce.
 

Olsztyńska firma projektuje, szyje, a następnie sprzedaje suknie ślubne pod własną marką w salonach firmowych oraz franczyzowych. Obecnie sieć liczy 12 punktów, w tym siedem działających na licencji (m.in. w Łodzi, Grudziądzu, Olsztynie, Tychach i Szczecinie). W ciągu najbliższych dwóch lat Vivien Vigo chce podwoić tę liczbę.

- Staramy się wchodzić do takich miast, gdzie można stosunkowo szybko uzyskać przewagę konkurencyjną nad pozostałymi salonami, niezależnie od tego, ile ich w danym mieście działa – mówi Magdalena Gawecka, jeden z głównych menedżerów firmy. - Duże miasto to spora konkurencja, ale też i większy potencjał rynku. Z kolei w mniejszych miastach jest mniej konkurentów, ale i najczęściej chudszy portfel przeciętnego mieszkańca. Dlatego decyzję o otwarciu salonu franczyzowego poprzedzamy zawsze wnikliwą analizą rynku lokalnego i oceną potencjału lokalizacji przyszłego salonu w stosunku do działającej już konkurencji – przekonuje.

Aby przystąpić do sieci i otworzyć franczyzowy salon Vivien Vigo, należy posiadać około 50 tys. zł. Większość tej kwoty przeznaczona jest na zakup sukien ślubnych. Firma sprzedaje swoim franczyzobiorcom kolekcje w cenach hurtowych pod warunkiem, że jest jedynym dostawcą sukien do salonu.

- Część sukien firma daje partnerowi w komis. Interes zwraca się szybko. Z doświadczenia wiemy, że na własnym ślubie się nie oszczędza – przekonuje Tomasz Kobrzyński, główny menedżer firmy.

Dodatkowo przyszły właściciel salonu Vivien Vigo powinien dysponować własnym lub wynajętym lokalem. W zamian za przystąpienie do sieci franczyzodawca zaaranżuje mu salon oraz zajmie się jego umeblowaniem i montażem reklam. Firma nie narzuca marż i nie pobiera opłat wstępnych ani bieżących.

(aw)


POPULARNE NA FORUM

Gdzie kupić meble do warsztatu?

Moim zdaniem mówiąc o wyposażeniu warsztatu, warto pomyśleć także o takich produktach, jak spreżarki. Duży ich wybór znajdziemy w ofercie Almig...

56 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Pralnia: Czysty zysk

Bardzo dobre pytanie, i moim zdaniem super sprawa jesli cheszto zrobić w duzy miescie to nawet takie coś jak Extra Clean - usługi porządkowe sie utrzyma

3 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

magazyny samoobsługowe to świetna sprawa, szukam teraz czegoś w Krakowie, może ktoś coś? :)

1 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Drukują i zarabiają

Świetna sprawa, jeśli szukacie akcesoriów do drukarek to polecam zajrzeć tutaj: Raf Tech - tusze do drukarek mają świetną ofertę i warto z nimi wejść we współpracę.

8 wypowiedzi
ostatnia 16.04.2018
Fotografia ślubna

Jeśli chodzi o sprawy ślubne to polecam zainteresować się takim czymś jak agencje ślubne ja np polecam tą: http://mr-mrs.com.pl/ , są bardzo dobrzy w tym co robią i...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

http://stronawesela.pl

16 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

Zawsze można odsprzedawać gotowe zaproszenia: https://stronawesela.pl/ ma taką opcje szukasz klientów dostajesz rabat partnera np 15% i to twój zarobek.

16 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Fotografia ślubna

Cześć, czy ktoś z Was ma doświadczenie w fotografii ślubnej? Czy jest to opłacalny biznes? Zainspirowałam się pięknym zdjęciami i chciałabym też działać w tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.04.2018
zobacz więcej na forum