10.06.2009

Franczyza w nieruchomościach kwitnie

W V edycji Rankingu Firm Rynku Nieruchomości wydawnictwa C.H. Beck Nieruchomości wyróżniły się Północ Nieruchomości oraz Metrohouse.

W kategorii Pośrednictwo w Obrocie Nieruchomościami drugie miejsce zajęła firma Metrohouse. Na czwartej pozycji znalazła się spółka Północ Nieruchomości. Najlepszym pośrednikiem według wydawnictwa C.H. Beck Nieruchomości jest Emmerson.

Biurowiec w Warszawie Fot. PROFIT system

Na podium rankingu C.H. Beck Nieruchomości znalazł się Metrohouse, czwarte miejsce zajęła sieć Północ Nieruchomości.

Silna pozycja sieci franczyzowych wynika z dostępu placówek do programów promocyjnych i marketingowych oferowanych przez franczyzodawców.

-To kwestia czasu, kiedy sieci zaczną wypierać pojedynczych pośredników nieruchomości – mówi Piotr Sumara, Prezes Północ Nieruchomośći. - Taka tendencja jest od dawna widoczna na zachodzie. Placówki otrzymują od franczyzodawców usprawnienia i rabaty. Mogą dzięki temu oferować klientom bardziej atrakcyjny produkty.

Czynnikiem kształtującym popularność sieci pośredników wśród klientów jest także świadomość marki.

-W trudniejszych czasach klienci częściej zwracają uwagę na jakość usług i markę pośrednika – tłumaczy Marcin Jańczuk z Metrohouse. - Dzięki akcji "Kupujący Nie Płaci Prowizji", jesteśmy również konkurencyjni cenowo.

Głównym kryterium zastosowanym w rankingu była liczba placówek ankietowanych sieci. Na pozycję firm miała wpływ także liczba licencjonowanych pośredników oraz współpracujących z firmą agentów. W rankingu wzięło udział ponad 100 firm z branży.

(gum)