Fuzja na rynku odzieży sportowej

Nowy sklep 4F został otwarty m.in. w krakowskim centrum handlowym Bonarka.
Czwartek
04.03.2010
W drugim kwartale 4F Sport Performance połączy się ze spółką Outhorn.
 

Pierwszy etap połączenia, to zmiana nazw obu spółek na OTCF. Pod nową nazwą firmy funkcjonują od 1 marca bieżącego roku.
- Zmiana nazwy na OTCF jest wynikiem planowanego na drugi kwartał bieżącego roku połączenia 4F Sport Performance ze spółką Outhorn. W wyniku tego połączenia powstanie przedsiębiorstwo, które będzie pod wieloma względami liderem w branży odzieży outdoorowo – sportowej – mówi Sławek Żurek, specjalista ds. rozwoju sieci 4F.

Obie spółki są producentami i importerami odzieży oraz sprzętu sportowego i działają na rynku od kilkunastu lat. W ofercie 4F można znaleźć dwie marki: 4F, czyli specjalistyczną odzież sportową oraz FOB, pozycjonowaną w segmencie casual i skierowaną do osób, które żyją aktywnie.

W sieci 4F działa obecnie 25 sklepów własnych i 16 franczyzowych, odzież firmy można też znaleźć na ponad 50 stoiskach w sklepach multibrandowych. Niedawno nowe sklepy 4F pojawiły się w krakowskim centrum handlowym Bonarka, piotrkowskim Focus Parku oraz galerii Rondo Center w Gorlicach. Firma otworzyła też kilka punktów sezonowych m.in. w Szczyrku, Szkalrskiej Porębie i Lesku.

- W planach na ten rok mamy otwarcie co najmniej kilkunastu sklepów marki 4F. Chcemy, żeby pojawiły się one w galeriach handlowych największych polskich miast, takich jak Warszawa czy Poznań, których potencjał nie jest jeszcze w pełni wykorzystany przez naszą markę – mówi Sławek Żurek.

Sklepy 4F mają najczęściej powierzchnię od 100 do 250 m2. Koszty wykończenia i wyposażenia lokalu wahają się od 800 zł do 1,2 tys zł za m2. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 1,7 tys. zł. Placówki mieszczą się najczęściej w galeriach handlowych oraz przy głównych ulicach handlowych większych miast.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.