29.05.2013

Sport nakręca rozwój

Od trzech lat regularnie przybywa sklepów z odzieżą sportową 4F. Wkrótce otwarcia w Łodzi, Tarnowie i Warszawie.

52 sklepy własne, 40 franczyzowych i blisko 130 stoisk w sklepach multibrandowych – oto dorobek sieci odzieżowej 4F, producenta i dystrybutora odzieży sportowej.
- W tym roku planujemy powiększyć się o kolejne 50 sklepów, z czego połowę stanowić będą punkty własne, a połowę depozytowe – mówi Konrad Grabski, odpowiedzialny za rozwój sieci depozytowej w firmie OTCF, do której należy marka 4F. – Zgodnie z naszą strategią staramy się otwierać równocześnie oba formaty własnościowe. Co się zaś tyczy stoisk w sklepach multibrandowych, to rozwój planujemy głównie w mniejszych miejscowościach, w których nie będzie możliwości otwarcia pełnowymiarowego sklepu.

Sklep z odzieżą sportową 4F Fot. OTCF

W tym roku sklepy 4F pojawiły się m.in. w Galerii Europa Centralna w Gliwicach oraz warszawskiej Factory Annopol.

Ostatni salon 4F powstał w maju w CH Plaza w Rzeszowie. Zgodnie z zapowiedziami franczyzodawcy niedługo marka pojawi się też w Katowicach – w Silesii, w łódzkiej Manufakturze, w Galerii Wileńskiej w Warszawie, w CH Gemini Tarnowie i gorzowskiej Askanie.

Systematyczny rozwój sieci 4F jest pochodną między innymi konsekwentnej strategii marketingowej realizowanej przez jej operatora. Notowania na GPW spółka OTCF od lat angażuje się w sponsoring sportowy. Współpracuje m.in. z Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Związkiem Narciarskim oraz Polskim Związkiem Biatlonowym, a od niedawna także z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Jest również głównym sponsorem zawodowej drużyny kolarskiej 4F Racing Team.

(gum)