Metrohouse chce na Śląsk

Nowy salon franczyzowy otwarty w styczniu tego roku w Białymstoku.
Czwartek
26.01.2012
Agencja nieruchomości podpisała umowy, dzięki którym w pierwszej połowie roku powstanie pięć nowych biur.
 

Metrohouse & Partnerzy, firma postała w wyniku fuzji dwóch spółek, uruchomiła w 2011 roku pod swoim logo 11 biur. Nowe agencje powstały m.in. w Otwocku, Krakowie, Częstochowie, Łodzi i Elblągu. Ponadto dwa punkty własne – w Bytowie i Legionowie – zostały przejęte przez franczyzobiorców. Metrohouse podpisało już pięć kolejnych umów na placówki, które powstaną w bieżącym roku. W pierwszym kwartale ruszą agencje nieruchomości w Legnicy, Białymstoku i Toruniu, zaś w drugim kwartale w Kielcach i Bolesławcu. Finalizowane są także rozmowy z partnerami ze Szczecina, Tomaszowa Mazowieckiego i Ząbek pod Warszawą.

- W drugiej połowie roku planujemy wejście do Aglomeracji Śląskiej, bo wielu mieszkańców tego regionu pyta o współpracę z nami. Do tej pory spółka nie była obecna w tym regionie kraju - mówi Dorota Gierach-Nowak, dyrektor działu franczyzy Metrohouse & Partnerzy.

Firma oczekuje od swoich partnerów zaangażowania, motywacji, doświadczenia w zarządzaniu zespołem oraz kapitału niezbędnego do uruchomienia biznesu, który wynosi ok. 50 tys. zł. Środki te pokryją opłatę licencyjną (15 tys. zł), wyposażenie biura i rezerwę finansową na pierwszy okres działalności firmy. Franczyzodawca gwarantuje dostęp do systemu CRM, szkolenia, wizualizację wewnętrzną i zewnętrzną lokalu.

- Branża dąży do konsolidacji. Coraz trudniej jest działać na tym rynku w pojedynkę, dlatego swoją pozycję umacniają firmy sieciowe, które oferują ponadregionalny charakter usług, rozpoznawalną markę i sprawdzone narzędzia. Wszystkie te atuty sieci przyniosą 2012 roku dalszy rozwój systemów franczyzowych z branży nieruchomości - dodaje Dorota Gierach-Nowak.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

People of the internet are pleased with the work that goes on here. All the writers here do a wonderful writing job and they have earned the respect of hundreds of thousands of...

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Nice blog post published here. The writer has definitely improved over the past few months and this post is a proof of that. I would love to see some more blog posts as good as...

24 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post! We love the content and have shared this with our social media network! Appreciated from the hotel digital marketing agency.

24 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Wiosna należy do pośredników

A lot of people have been disappointed with your work here lately, and it's clear to see why. You don't seem to put as much effort into your articles as you used to and that's...

24 wypowiedzi
ostatnia 10.06.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Trzeba poszukać kogoś w internecie. To jest raczej niszowa branża. ___________________ Pisanie prac magisterskich - ogłoszenia

4 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną PRB ADAM budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo dobrze firma...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną http://www.prb-adam.pl budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018