31.05.2012

Hotele B&B będą powstawać we franczyzie...

...o ile zechcą tego hotelarze. Prezes sieci zawiesi logo firmy na obiektach, których właściciele sami to zaproponują.

Sieć hoteli ekonomicznych B&B Hotels powstała w 1990 roku. Najwięcej placówek otworzyła do tej pory w rodzimej Francji oraz w Niemczech – działa tam łącznie ponad 230 z 250 hoteli B&B. Dziś Francuzi skupiają się na rozwoju we Włoszech, Portugalii oraz Polsce. Nad Wisłą otworzyli obiekty w Toruniu i Warszawie, a we Wrocławiu trwają już przygotowania do prac budowlanych pod kolejny obiekt. Niestety tam, gdzie spółka sama angażuje się w tworzenie nowych hoteli, nie szuka franczyzobiorców.

Pokój w Hotelu B&B.

Jak dotąd w Polsce powstały hotele B&B w Toruniu i Warszawie.

- Na pozostałych rynkach nie planujemy w najbliższym czasie budować sieci, lecz raczej pojawiać się w pojedynczych lokalizacjach. W takich przypadkach wykorzystujemy właśnie franczyzę, w ramach której lokalny partner, znający swój rynek, jest w stanie otworzyć swój biznes pod naszą marką – mówi Georges Sampeur, prezes grupy.

Tak właśnie było w przypadku Portugalii czy Holandii, gdzie franczyzobiorcy otworzyli już kilka hoteli pod szyldem B&B.

- Tak w przyszłości może zdarzyć się też na przykład w Belgii, Szwajcarii czy w Czechach. Poprzez franczyzę rozwijamy się również we Francji, ale w innych krajach udzielanie licencji nie jest naszym priorytetem – dodaje Sampeur.

Dodaje jednak, że jeśli w Polsce zgłoszą się do niego właściciele hoteli zainteresowani przystąpieniem do francuskiej sieci, wówczas z chęcią zasiadłby do rozmów.

- Naturalnie nie wykluczamy jednak współpracy z przedsiębiorcami, którzy chcieliby powiesić szyld B&B nad swoim istniejącym już hotelem. Na taką współpracę jesteśmy otwarci – zapewnia.

(gum)